ثروتمندترین مردان بدنساز جهان

ثروتمندترین مردان بدنساز جهان

جو ویدر، پدر مستر المپیا مرد 35 میلیون دلاری
جو ویدر متولد سال 1919 در کبک کانادا بود. او از خانواده ای لهستانی الاصل است و با پشتکاری که داشت به جایگاهی رسید که کمتر کسی تصور می کرد. او یکی از بنیان گذاران فدراسیون بین المللی بدنسازی و البته پدر مستر المپیا بود. جو ویدر در حالی بینیان گذار مستر المپیا بود که خود به دلیل پیشگام بودن در بدنسازی با سیستم ویدر در بدنسازی به یک برند تبدیل شد. جو ویدر در 93 سالگی رخت از جهان بربست. پدر مستر المپیا هنگام مرگ 35 میلیون دلار اندوخته داشت که در نوع خود قابل توجه بود.

 

ثروتمندترین مردان بدنساز جهان

جی کاتلر، مرد 30 میلیون دلاری
جی کاتلر متولد سال 1973 در استرلینگ ماساچوست است. او فارغ التحصیل رشته حقوق و جرم شناسی است و قبل از مطرح شدن در بدنسازی ساخت و ساز می کرد. جی کاتلر اولین پیروزی اش را در سال 1993 با بردن جایزه رقابت های مرد آهنین بدست آورد، پس از آن آنقدر موفق عمل کرد که به تصویر روی مورد علاقه روی جلد مجلات معتبر بدنسازی جهان تبدیل شد. طی سال های 2006 تا 2010 نیز مستر المیپا را برد تا نشان دهد وقتی اراده می کند به خواسته اش می رسد تا بدین ترتیب مرد 30 میلیون دلاری بدنسازی جهان شود.

 

ثروتمندترین مردان بدنساز جهان

مرد 300 میلیون دلاری!
اول لیست 5 مرد ثروتمند بدنسازی جهان نیازی به معرفی ندارد! آرنولد شوارتزنگر اتریشی – آمریکایی، هنر پیشه ای محبوب، مدلی پر طرفدار، تاجری موفق و البته ورزشکاری محبوب در دنیا است. جوان ترین قهرمان تاریخ مستر المپیا، اولین قهرمانی اش را سال 1970 جشن گرفت و موفق شد 6 سال متوالی به این عنوان دست پیدا کند. چهره زیبا و پسرانه و فیزیک خیره کننده او باعث شد تا سال ها در هالیوود به عنوان چهره ای سر شناس در نقش های اکشن حضوری پُر رنگ داشته باشد. ثروت این اعجوبه جهان را 300 میلیون دلار برآورد کرده اند.

 

ثروتمندترین مردان بدنساز جهان

ریچ گاسپاری، مرد 90 میلیون دلاری
ریچ گاسپاری در سال 1963 در نیوجرسی به دنیا آمد. از او به عنوان یک چهره سرشناس IFBB نیز یاد می شود. ریچ از 14 سالگی ورزش را با وزنه برداری آغاز کرد. اما در سال 1982 قهرمان مسابقات کلاسیک جرسی شد تا خود را به جغرافیای بدنسازی معرفی کند. یک ماه بعد از آن وقتی که تنها 20 سالش بود، جایزه NPC جوانان را در نیوجرسی برد و از آن پس موفقیت ها یکی پس از دیگری به سویش روانه شد. او در سال 86 تا 88 به دوران اوج ورزشی خود رسید و با پول های که بدست آورده بود، شرکت مکمل گاسپاری را تأسیس کرد تا از این راه بر درآمدش روز به روز اضافه شود. ریچ که 3 مقام دومی را بدست آورده است، هرگز نتوانست قهرمان مستر المپیا شود ولی سرمایه ای بالغ بر 90 میلیون دلار دارد.

 

ثروتمندترین مردان بدنساز جهان

رونی کولمن، مرد 10 میلیون دلاری
رونی کولمن، متولد سال 1964 در لوییزیانای آمریکا است. او از سال 1992 بدنسازی را به صورت حرفه ای آغاز کرده و تا همین امروز در کنار این رشته حضور دارد. او از سال 1998 به سکوی قهرمانی مستمر المپیا تکیه زده و نزدیک به یک دهه دست از آن برنداشت. رونی که تحصیل کرده ی رشته ی حسابداری در مقطع کارشناسی است از مسابقات مسترتگزاس در دسته سنگین وزن کارش را آغاز کرد و خیلی زود دنیای بدنسازی را تحت تأثیر عضلات منحصر به فرد خود قرار داد. این میلیونر بدنسازی، یکی از علایقش سفر به کشورهای مختلف و خرج کردن پولی است که حالا حالاها تمامی ندارد! رونی کلمن مرد شماره 5 این لیست با 10 میلیون دلار ثروت است.

 

 

 

 

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب