خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

اسپند برای لاغری و کاهش وزن موثر است و در اینجا خواص اسپند خوراکی برای لاغری را بیان خواهیم کرد اگر به دنبال خواص اسپند برای لاغری شکم و پهلو هستید در ادامه بهترین زمان خوردن اسپند برای لاغری و کاهش وزن بیان خواهد شد. پروردگار در گیاه اسپند خواص شگفت انگیزی قرار داده که با مطالعه آن پی به قدرت او می بریم. یکی از همین گیاهان شگفت انگیز دانه اسفند یا اسپند است که خواص اسپند خوراکی برای لاغری بسیار است و درمان یبوست، تقویت قوای جنسی، درمان درد سیاتیک، درمان کچلی یا شپش سر، درمان استرس و اضطراب، نرم کننده سینه، افزایش شیر مادران، جلوگیری از بروز حساسیت های پوستی، درمان بی اختیاری ادرار، رفع سنگینی گوش و کری گوش و … از مهمترین خواص خوردن اسپند است.

 

خواص اسپند خوراکی برای لاغری

اسپند خوراکی برای لاغری خوب است یا نه؟ لاغری با اسپند روشی نوین و کاملا اثبات شده برای افرادی است که قصد کاهش وزن و تناسب اندام شان را دارند. اگر چه بسیاری از ما تاکنون فکر می کردیم که اسپند تنها برای دفع چشم زخم و نظر کارایی دارد اما با مطالعه مقاله سایت سماتک به این نتیجه خواهید رسید که می توانید از خواص اسپند خوراکی برای لاغری و کاهش وزن و رسیدن به لاغری نیز استفاده نمایید .

 

طبع اسپند: گرم و خشک «ضد بلغم و سودا»

مصلح اسپند: سکنجبین- رب میوه هاي ترش مانند رب انار و رب نارنج

ماده موثره اسپند: هارمین

قسمتهای مورد بهره گیری: بذر – تمام گیاه

مقدار مصرف اسپند: هر روز 5 تا 10 گرم «معادل یک تا دو قاشق رستوران»- به طور تجربی 5 گرم در روز

مدت دوران مصرف اسپند: حداکثر تا 40 روز و یا 2 گرم «معادل یک قاشق چایخوری» به طور نامحدود

با توجه به طبیعت گرم اسپند این ماده می تواند در زمینه لاغری بسیار سودمند بوده و اثرات اعجاب بر انگیزی به همراه داشته باشد .

خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

زمان خوردن اسپند برای لاغری

زمان خوردن اسپند برای لاغری چه موقع است؟ یکی از راه های کم کردن چربی های دور شکم استفاده از گیاه اسپند و خوردن اسپند می باشد. زمان خوردن اسپند برای لاغری بسیار مهم است که باید از پزشکان طب سنتی سوال کنید. خوردن اسپند 70 مرض را درمان می کند، گرم و خشک است و لذا وزن را کم (کاهش وزن و لاغری) می کند و خوردن 40 روز اسپند باعث روشن شدن حکمت در دل می گردد.

حداقل خوراک آن ۳ دانه و حداکثر یک قاشق غذاخوری است. خوردن اسپند برای کاهش وزن مغز را گرم می کند و باعث شادابی مغز و زداینده میکرب هاست (مخصوصا صبح) و خوراک اسپند سودازدا و بلغم زدا است (به شرطی که جویده نشود). جویدن اسپند باعث سمی شدن آن می شود

اسفند یا اسپند را همه باید یک دوره ۴۰ روزه ، روزی یک قاشق مرباخوری اجرا کنند چون اسفند سودا زدا و بلغم زدا است، از این جهت شجاعت آفرین است و تقریبا همه بلغم اضافه دارند، اگر با خوردن آن مشکل دارید لااقل روزی یک مرتبه اسپند را دود کنید تا هم فضا و هم مغز استریل شود و در خانه هایی که مریض هست صبح و شب حتما دود کنند.

خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

طریقه شستن اسپند برای خوردن

طریقه شستن اسپند برای خوردن به منظور لاغری بسیار ساده می باشد .کافیست اسپند را در یک سبد یا پارچه توری ریخته و در حدود 6 الی 7 بار آن را با آب سرد آب کشی نموده و سپس با قرار دادن آن در مقابل نور غیر مستقیم خورشید خشک نمایید . با این عمل زردی و مضرات اسپند خوراکی خارج شده و شما می توانید به راحتی از خواص اسپند برای لاغری دور شکم خود استفاده نمایید .

خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

نحوه خوردن اسپند برای لاغری

خوردن اسپند برای لاغری چگونه باید باشد؟ خوردن اسپند یا به‌ صورت پودر کوبیده حل شده در آب و یا به‌ صورت دانه همراه با آب می باشد که در حالت دوم یک قاشق اسپند معمولی را در دهان گذاشته و با کمک آب آن را «مانند قرص» قورت می‌دهید. در این حالت تلخی اسفند را نیز درک نخواهید کرد. پیامبر اکرم می فرمایند: هر کس به مدت چهل روز ، هر صبح ناشتا، یک مثقال «یک قاشق غذاخوری» اسپند حل شده در آب را بخورد، نور حکمت در دلش روشن میشود و از 72 مریضی که کمترین انها جذام باشد، ایمنی می یابد. به نظر میرسد با اجرای دقیق این حدیث تا حدود زیادی لیپوماتوزیس را نیز بتوان نظارت یا درمان کرد. روغن اسپند از نظر طبیعت گرم و خشک هست و برای فلج ، لقوه، رعشه، سستی و صرع و پریدن ناگهانی اعضای بدن چه با خوردن و چه با بهرهگیری از ضماد آن خوب هست. حقنه یا تزریق واژینال و یا تنقیه آنال آن برای تسکین درد کمر و سیاتیک و سردی کلیه و رحم نافع هست. شیاف مقعدی پودر ریشه اسفند یا روغن ایرسا دهانه ي عروق و خون بواسیر را باز می‌کند.

 

به غرض پاکسازی سودا و بلغم کلی خون میتوانید هر روز سه فنجان عرق اسطوخودوس و هر صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری اسپند دانه را تا 40 روز سرو کنید، اگر در طول این 40 روز ، هفته اي یک‌بار هم تنقیه روغن اسپند «یک استکان» را نیز به همراه مصرف غذایی اسپند دانه انجام دهید راندمان کار بازهم بالاتر رفته ودر طول 40 روز درمان یک الی دو بار به تجویز دکتر نیز فصد خون از پاها انجام دهید تا نتایج درخشانی را عاید خود نمایید. زیرا فصد خون ، خون کثیف شما را اخراج نموده، اسطوخودوس مغز شما را از سودا و بلغم پاکسازی کرده و خوردن اسپند و تنقیه روغن اسپند نیز به سهم خویش، بلغم و سودای احشاء شما را پاکسازی می نماید. بهتر هست فصد خون در روزهای 10 تا 30 اُم درمان با اسپند صورت پذیرد.

خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

خوردن اسپند برای لاغری خوب است؟

اسپند برای گرم مزاجان مضر است سبب درد دل بهم خوردگی و استفراق می شود که برای رفع آن می توان میوه های ترش و سکنجبین میل کرد. خوردن اسپند برای لاغری و برای افرادی که مزاج گرم دارند توصیه نمی شود و ممکن است حتی در مقدار کم برایشان مضر باشد .

اگر از خوردن اسپند آگاهی ندارید ، از مصرف خود سرانه آن پرهیز کنید . اسپند گیاهی سمی بوده و مصرف ناصحیح اسپند عوارض جبران ناپذیری دارد .

مقدا مصرف اسپند ۵-۱۰ گرم بوده و زیاده بر این سمی می باشد.

از جویدن دانه های اسپند اکیدا خوداری کنید چرا که حاوی مواد سمی است.

منظور از خوردن دانه های اسپند که برای درمان بیماری گفته شد همان دانه های سیاه رنگی است که دود می کنند

خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

مضرات خوردن اسپند برای لاغری

مضرات خوردن اسپند برای لاغری و مصرف ناصحیح اسپند باعث عوارضی همچون تشنج ، تهوع ، سکسکه ، ترشح بیش از حد بزاق و سیستم اعصاب مرکزی می شود. سمی بودن این گیاه به اندازه ی است که حتی حیوانات هم با مصرف آن دچار مسمومیت می شوند و مواردی از مرگ از و میر حیوانات نیز گزارش شده است. در قدیم برای کم کردن میزان سمی بودن اسپند آن را در آب چند بار خیس می کردند. خوردن بیش از ۱۵ گرم اسپند خاصیت روانگردانی داشته و مضر می باشد . همچنین این گیاه موجب از کار افتادن آنزیم مونوآمین اکسیداز درون کبد می شود و هنگامی که این اتفاق بیفتد تیرامین موجود در مواد غذایی آزاد شود و در نتیجه موجب فشار خون و ضربان قلب بسیار شدید ، سردردهای شدید ، شوک ، تشنج و در صورت عدم درمان سریع ، حتی مرگ شود . دقت داشته باشید قبل و بعد این گیاه از مصرف مواد غذایی تیرامین دار (الکل ، پنیر، سوسیس و کالباس و اکثر محصولات پروتئینی و لبنی ، میوه جات و غذاهای مانده و … ) پرهیز کنید .همچنین از خوردن اسپند در زمانی از داروهای افسردگی استفاده می کنید پرهیز کنید .

خواص اسپند خوراکی برای لاغری | زمان خوردن اسپند برای لاغری

اسپند نام هایی چون سپند ، اسفند ، سدابِ سوری ، سِداب آفریقایی یا هارمِل دارد . اسپند گیاهی است چند ساله ، بوته ای و دارای ارتفاعی ۳۰ الی ۵۰ سانتی متر ، برگ هایی منشعب و باریک به رنگ سبز ، گل هایی بزرگ به رنگ سفید مایل به سبز می باشد که خوردن اسپند برای لاغری مرسوم شده است. دانه های اسپند درون میوه های این گیاه قرار دارند . کپسول های میوه دارای ۳ حفره بوده و درون هر دانه ۵۰ عدد دانه سیاه اسپند قرار دارد .

اسپند بومی آسیا بوده و در ایران نیز یافت می شود . به مرور این گیاه از ایران و دیگر کشور های آسیایی به اروپا و امریکا نیز برده شد و امروزه در آن جا نیز کشت می شود . اسپند خوراکی دارای طبعی گرم و خشک است . دود حاصل از سوزاندن اسپند خاصیت ضد عفونی کننده و خوشبو کننده داشته و حشرات مزاحم را از محل دور می کند .

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب