الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

تاثیر رابطه جنسی در کاهش وزن و لاغری زوجین

مجموعه : زیبایی اندام
تاثیر رابطه جنسی در کاهش وزن و لاغری زوجین

تاثیر رابطه جنسی در کاهش وزن

رابطه جنسی در کاهش وزن ممکن است کمی تاثیر گذار باشد. به دلیل اینکه در هر بار رابطه جنسی با دخول حدود 200 کالری مصرف می شود نمی توان گفت که تاثیر رابطه جنسی در کاهش وزن چشمگیر است. رابطه جنسی به کاهش وزن کمک می کند؟ جمله بسیار هیجان انگیزی است، درست است؟ مثل این است که بدانید خوردن غذای مورد علاقه تان بدون نگرانی وزنتان را کاهش می دهد. ولی آیا واقعا چنین اتفاقی می افتد؟

 

درست است که فعالیت جنسی مقدار خاصی کالری می سوزاند – حدود 85-150 کالری در نیم ساعت. ولی باید بدانید میانگین کالری ای که برای از دست دادن 0.5 کیلو بسوزانید 3500 کالری است. بنابراین اگر فرض کنیم در هر بار رابطه جنسی 150 کالری می سوزانید برای کاهش وزن نیم کیلویی باید 23 بار رابطه جنسی با شدت بالا داشته باشید یعنی 30 دقیقه فعالیت مداوم و بدون توقف جنسی. ولی حقیقت این است که اکثر مردان به سختی می توانند 5 دقیقه در بالاترین نقطه فعالیت جنسی تا رسیدن به ارگاسم که 15 ثانیه طول می کشد بمانند. بعد از آن فشار خون و ضربان قلب به حالت طبیعی برگشته و دیگر چیزی به جز نفس از دست نخواهید داد.

 


بیشتر بخوانید: کاهش وزن و چربی سوزی در چه ساعتی از روز بهتر است؟


 

همچنین مطالعات زیادی نشان داده اند که رابطه جنسی به اندازه بالا رفتن از دو پاگرد پله کالری می سوزاند که ورزش شدیدی محسوب نمی شود چون در بسیاری از افراد ضربان قلب با این فعالیت بالاتر از 130 نخواهد رفت بنابراین با وجودی که یک فعالیت فیزیکی محسوب می شود ولی به این معنا نیست که بدنتان اینقدر کالری بسوزاند که برای کاهش وزن مناسب باشد مگر این که به طور منظم و در دفعات زیاد رابطه داشته باشید وگرنه رابطه جنسی هیچ تاثیری روی کاهش وزنتان نخواهد داشت .

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری