نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

نبستن سوتین چه ضرری دارد ؟ این سوال بسیاری از خانم های جوان و دختران است که از بستن سوتین خیلی خوششان نمی آید مضرات نبستن سوتین بسیار زیاد بوده و نبستن سوتین باعث شل شدن سینه ها به خصوص در زنان میانسال می شود در ادامه مهترین مضرات نبستن سوتین بیان خواهد شد.

 

نبستن سوتین چه ضرری دارد

نبستن سوتین در زنان و دختران باعث از بین رفتن شکل زیبای سینه ها شده و نهایتا منجر به افتادگی سینه در زنان خواهد شد مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران بسیار واضح است اما در ادامه به شما خواهیم گفت که نبستن سوتین چه عوارضی دارد با ما همراه باشید. یک سوتین و سینه بند خوب، در صورتی که مناسب ترین سایز را برای خود انتخاب کرده باشید، می‌تواند از ایجاد بسیاری از مشکلات در شما جلوگیری کند. در انتخاب سینه بند مناسب دقت داشته باشید. در صورتی که از سایز نامناسب سوتین استفاده کنید و یا نوع نامناسبی بپوشید، خود باعث از دست رفتن فرم سینه ها می‌شود. در صورتی که سینه های افتاده دارید حتما سوتینی را انتخاب کنید که قوام داشته باشد و به بالا آوردن سینه ها کمک کند. همچنین پوشیدن سوتین می‌تواند موجب پژمردن و کشیده‌شدن سینه ها شده و باعث بروز کیست، درد و یا سرطان ‌شود. سالها پیش آنها تحقیقی انجام دادند که متوجه شدند پوشیدن سوتین با ابتلا به سرطان سینه در ارتباط است. به همان ترتیب که کرست در زمان خود در راس مُد بوده و با گردش خون و جریان لنفی مرتبط بوده است، براساس نتایح راس سینگر و گریسماژیر سوتین نیز همین تاثیر را دارد.

نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

سیستم لنفاوی سیستم زباله دانی بدن است که مایع لنفی را دور بدن گردانده و سموم و پسمانده های موجود در بافت‌ها را جمع می‌کند تا بتواند از بین ببرد. راس سینگر و گریسماژیر دریافته‌اند که پوشیدن سینه‌بند جریان لنفی را محدود کرده که می‌تواند با بالا رفتن خطر ابتلا به سرطان سینه در ارتباط باشد. جمع شدن مایع لنفی هم ممکن است موجب بروز درد و کیست شود. تحقیقات آنها نشان می‌دهد که زنانی که سوتین و سینه بند نمی پوشند به اندازه مردان دچار سرطان سینه می‌شوند که بسیار پایین است. و هرچه سینه بند تنگ تر بوده و یا زمان پوشیدن آن طولانی‌تر باشد، احتمال بروز سرطان سینه بیشتر خواهد بود. احتمال بروز سرطان سینه در زنانی که کل روز سوتین می‌پوشند، نسبت به آنهایی که سینه بند و سوتین نمی‌پوشند صد برابر است. تحقیقات دیگری که در هاروارد روی چینی‌ها و ونزوئلایی‌ها انجام گرفته نیز این یافته‌ها را تایید کرده است.

نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

نبستن سوتین باعث افتادگی سینه می شود

نکته‌ جالب این است که از هر ۱۰ خانم، ۷ تا ۸ نفر سایز درست سینه بند مناسب خود را نمی‌دانند و برای همین از سوتین‌های نامناسب استفاده می‌کنند که باعث آسیب رسانی در گذر زمان خواهد شد. چه سوتین گشادی باشد که معمولاً تنتان می‌کنید و چه سوتین ورزشی‌تان، اگر سینه‌هایتان به خوبی نگه داشته نشوند، دچار افتادگی خواهند شد. هرچه تکان‌های سینه بیشتر باشد، پوست سینه و کلاژن‌ها بیشتر دچار فشار خواهند شد؛ بنابراین بهتر است از سینه‌بندی استفاده کنید که درست اندازه سینه‌هایتان باشد و شکل آن را به خوبی حفظ کند. چه سوتین گشادی باشد که معمولاً تن تان می‌کنید و چه سوتین ورزشی‌تان، اگر سینه‌هایتان به خوبی نگه داشته نشوند، دچار افتادگی سینه خواهید شد. هرچه تکان های سینه بیشتر باشد، پوست سینه و کلاژن‌ها بیشتر دچار فشار خواهند شد. بنابراین بهتر است از سینه‌بندی استفاده‌ کنید که درست اندازه سینه‌هایتان باشد و شکل آن را به خوبی حفظ کند.

نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

بروز مشکل شیردهی از مشکلات نبستن سوتین

بسیاری از دختران جوان برای بزرگتر نشان دادن سینه ها و یا کوچک نشان دادن آن‌ها از سایز‌های بزرگتر و یا کوچکتر استفاده می‌کنند که این کار در طولانی مدت می‌تواند باعث بد فرم شدن آن‌ها و حتی اشکال در غدد شیردهی شود و آسیب‌های جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند. سینه ها عضله ندارند. از چربی، بافت همبند و غده‌های تولید شیر ساخته شده اند و نیاز به مراقبت صحیح دارند تا شکل خوب خود را حفظ کنند.

 

نبستن سوتین باعث چه میشود

نبستن سوتین باعث شل شدگی سینه ها می شود داشتن سینه های شل و آویزان در بین بانوان، به ویژه در سنین میان سالی، مشکلی رایج است. با وجود این که این مسئله هیچ تهدیدی برای سلامتی ایجاد نمی‌کند به خاطر اثراتی که روی شکل ظاهری افراد می‌گذارد باعث از بین رفتن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود.

 

قوز کمر و گردن به دلیل نبستن سوتین

یکی دیگر از مضرات نبستن سوتین آسیب به اندام‌های مرتبط با ستون فقرات است. نبستن سوتین مناسب باعث فشار به کمر و مهره‌های آن می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد قوز و کمر درد باید از سوتین مناسب برای اندام خود استفاده کنیم. سوتین‌های نامناسب و تنگ حس راحتی را از شما و بدن تان می‌گیرد. بعد از مدت زمانی شما با احساس درد در ناحیه گردن و کتف تان متوجه مشکلات و آسیب‌های به وجود آمده می‌شوید. برای جلوگیری از گرفتگی ماهیچه‌های گردن و دوش سایز مناسب خود را انتخاب کنید.

نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

علت افتادگي سينه زنان

پیش از آن که به راه‌های درمان این معضل بپردازیم بد نیست به طور مختصر به علت افتادگي سينه زنان بپردازیم. همه خانم‌ها در سنین نوجوانی با چالش جدید بستن سوتین مواجه می‌شوند. باید به دختران نوجوان اطلاعات درست از فواید بستن سوتین مناسب دهیم تا با انتخاب درست از مشکلات آینده پیشگیری کنند.

 

بالا رفتن سن: بعد از سی سالگی پوست زنان به دلیل کاهش سطح استروژن در بدن انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد.

 

استعمال دخانیات: شاید باور این موضع برای خیلی‌ها دشوار باشد، اما کشیدن سیگار یکی از عوامل اصلی افتادگی سینه زنان است. این کار اثرات منفی بر روی نوعی پروتئین به نام الاستین می‌گذارد که باعث سفتی پوست می‌شود.

 

بارداری: بارداری یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد افتادگی سینه است و به ویژه زنانی که چند دوره بارداری را پشت سر گذاشته اند بیشتر در معرض ابتلا به این مشکل قرار دارند.

 

اضافه وزن: سینه های شل و آویزان در زنانی که اضافه وزن دارند بسیار رایج‌تر است.
وراثت: علاوه بر دلایلی که در بالا ذکر شد، این احتمال که زنی به دلیل مشکلات ژنتیکی به این وضعیت دچار شود نیز وجود دارد.

نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

همچنین به یاد داشته باشید پوشیدن سوتین در هنگام خواب شب می‌تواند تا ۷۰ درصد شانس ابتلا به سرطان سینه را در شما افزایش دهد. تحقیقات آن‌ها نشان می‌دهد که زنانی که سینه‌بند نمی‌پوشند به اندازه مردان دچار سرطان سینه می‌شوند که بسیار پایین است؛ و هرچه سوتین تنگ‌تر بوده و یا زمان پوشیدن آن طولانی‌تر باشد، احتمال بروز سرطان سینه بیشتر خواهد بود. استدلال های زیادی درباره ی مسئله ی خوابیدن با سوتین وجود دارد. در شرایطی که برخی از خانم ها سریعا نسبت به این مسئله عقب نشینی می کنند، سایرین بر این باورند که بستن سوتین و نگه داشتن سینه ها مانع از افتادگی آنها شده، ظاهر زیبایی به آنها می دهد و سربالا نگهشان می دارد. از طرفی مزیت ها و خطراتی هم پیرامون این مسئله مطرح است. در برخی تحقیقات آمده است که پوشیدن سوتین هنگام خواب می تواند به مرور منجر به سرطان سینه شود.

نبستن سوتین چه ضرری دارد | مضرات نبستن سوتین برای زنان و دختران

یکی از محققان در این زمینه می گوید:هنوز هیچ دلیل مشخصی مبنی بر این مسئله به دست نیامده که آیا خوابیدن با سوتین مفید است یا مضر؟! افتادگی سینه یا تغییر در شکل و اندازه و فرم آن بنا به یک سری دلایل رخ می دهد؛ دلایلی مانند بارداری یا شیر دادن به بچه که به مرور زمان باعث این تغییرات می شود. یکی دیگر از این دلایل، مسئله ی جاذبه بوده و تنها راه جلوگیری از افتادگی به خاطر جاذبه، بستن سوتین است. سؤالی که در این باره مطرح می شود این است که آیا با علم به این قضیه، بستن سوتین مفیدتر خواهد بود یا نبستن سوتین در زنان؟ اگر سینه هایتان را با سوتین نگه دارید، مدت زمان بیشتری حالت سربالای خود را حفظ خواهند کرد. وقتی در انتهای روز سوتین خود را باز می کنید می بینید که آنها سربالاتر از زمانی هستند که صبح می خواهید آن را ببندید. سینه برخی از خانم ها هنگام خواب آنها را اذیت می کند بنابراین باید از سوتین استفاده کنند. حواستان باشد که اگر بستن مداوم سوتین مسبب انسداد رگ های لنفی می شود، باید ببینید که آیا علائم دیگری هم مانند ورم یا تجمع مایعات در آنها مشاهده می شود یا نه. ممکن است حتی تغییرات غیرسرطانی در اندازه و فرم رشته های لنفاوی ببینید که می تواند خطرناک باشد. اما هنوز شک و شبهه در این زمینه وجود دارد که آیا نبستن سوتین مسبب این بیماری ها می شود یا نه. اما مهمترین ضرر نبستن سوتین افتاده شدن سینه ها خواهد بود.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب