قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

آیا بیماران آرتروز نیاز به کفش های مخصوص دارند

مجموعه : ورزش درمانی
آیا بیماران آرتروز نیاز به کفش های مخصوص دارند

آیا بیماران آرتروز نیاز به کفش های مخصوص دارند. بیماری آرتروز که بیشتر افراد سن بالا با این بیماری درگیر می شوند. مراقبت برای بیماری آرتروز بسیار مهم است و این را هم باید اضافه کنم که حتما باید کفش های مخصوص برای افراد آرتروز داشته باشند مخصوص کسانی که آرتروز پا دارند البته این نکته وقتی واجب می شود که فرد بخواهد ورزش کند و در حالت عادی خیلی مهم نیست.

 

آرتروز در مفاصل زانو، لگن، کمر، گردن و انگشت شایع است. افرادی که دچار آرتروز هستند غضروف‌های سالمی ندارند و به همین دلیل در ناحیه مفاصل ، درد و تورم احساس می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

 

احتمال ابتلا به آرتروز در طول زندگی 46 در صد است. آرتروز درمانی ندارد ، اما می‌تواند روش‌هایی به کار برد تا درد کاهش یابد و کارایی مفصل بیشتر شود.

 

افرادی که دچار این بیماری هستند و می‌خواهند ورزش کنند باید کفش های مناسب تهیه کنید.

 

انجام ورزش می‌تواند موثر باشد، زیرا درد و سفتی مفاصل را کاهش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. با این حال افرادی که آرتروز دارند و ورزش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند باید کفش‌های مناسب بپوشند. در صورتی که کفش مناسب نباشد مشکل فرد را بیشتر می‌کند و به مفصل آسیب بیشتری وارد می‌‌‌‌‌‌‌شود.

 

نکات زیر می‌توانند در تهیه کفش مفید باشند. کفش‌هایی که ثبات پا را افزایش می‌دهند به کنترل گام برداشتن کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

 

– در صورتی که کفش معمولی استفاده می کنید با به کار بردن کفی مناسب می‌تواند ورزش را آسان‌تر کند.

 

– کفش‌هایی که کمی لژ دارند فشار به زانو را کمتر می‌کنند.

 

– کفش‌های که کفی هلالی دارند به توزیع وزن در کف پا کمک می‌کنند.

 

– بند کفش فشار وارد به قسمت بیرونی پا را کم می‌کند.

 

به هنگام خرید کفش باید به موارد مختلفی توجه کرد. کف کفش بسیار اهمیت دارد. کف کفش باید محکم باشد تا پا به داخل و خارج پیچ نخورد. کفش باید جادار باشد و پهنای کافی داشته باشد تا به انگشتان پا فشار نیاید.

 

منبع: ایسنا

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری