قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

خستگی کار با رایانه را با این ورزش خنثی کنید

مجموعه : ورزش درمانی
خستگی کار با رایانه را با این ورزش خنثی کنید

خستگی کار با رایانه را با این ورزش خنثی کنید

 درست است که کاربران کامپیوتر فعالیت بدنی زیادی ندارند اما برخی از نقاط بدن در هنگام کار با رایانه به شدن خسته شده و آسیب پذیرند. به گزارش سایت سماتک افرادی که مدام پشت میز کامپیوتر می نشینند و کارشان با رایانه است همانند کارمندان بانک باید از ورزش های مفید برای رفع خستگی عضلات در هنگام کار با رایانه استفاده کنند. در ادامه این مطلب سماتک ورزش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که خستگی کار با کامپیوتر را از تن انسان خارج می کند.

 

عضلات دست پس از استفاده طولانی و بیش از حد از ماوس رایانه خسته می‌شوند. افرادی که با رایانه کار می‌کنند زمان زیادی را صرف تایپ کردن و استفاده از ماوس می‌کنند.

 

ماوس توسط عضلات فلکسور و اکستانسور ساعد اداره می‌شود. خستگی و درد معمولاً با استفاده بیش از حد از این عضلات ایجاد می شود اگرچه مقدار بسیار ناچیزی فشار روی ماوس وارد می‌شود ولی این عضلات برای انجام حرکات کوچک در طی یک دوره زمانی طولانی به استقامت نیاز دارند.

 

درمان خستگی ساعد
برای درمان درد عضلات دست، ماوس رایانه ای را انتخاب کنید که به راحتی در کف دست جا گیرد .ماوس بیش از حد بزرگ یا زیاد کوچک باعث خستگی سریع عضلات ساعد می‌شود.محل کار ایستگاه کاری است که باید از نظر ارگونومی بدن بطور صحیحی تنظیم شوند. نشستن در یک صندلی قابل تنظیم ارتفاع و قرار دادن ماوس در یک سطح ثابت بطوریکه آرنج را حدود 90درجه خم و مچ دست در یک موقعیت مستقیم قرار گیرد به لحاظ ارگونومی بدن مطلوب است.

 

بعد از استفاده از ماوس چند بار در روز عضلات ساعد را کشش دهید .کف دست راست را روبه پایین نگه دارید با دست چپ به آرامی مچ دست راست را خم کنید طوریکه انگشتان دست روبه کف اتاق باشند این کشش را به مدت 10ثانیه انجام دهید و سپس با دست چپ تکرار کنید.

 

بعد از هر یک ساعت در طول استفاده از رایانه پنج دقیقه استراحت کنید تا عضلات ساعد کمتر احساس خستگی کنند.

 

خستگی کار با رایانه را با این ورزش خنثی کنید

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب