لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

برای سلامت استخوانها دویدن بهتر است یا دوچرخه سواری

مجموعه : ورزش درمانی
برای سلامت استخوانها دویدن بهتر است یا دوچرخه سواری

برای سلامت اسخوانها دویدن بهتر است یا دوچرخه سواری؟ اول از همه باید بگویم که در کل ورزش کردن بسیار بسیار خوب است و به سلامت بدن انسان بسیار کمک می کند و هم چنین سلامت استخوانها بسیار ورزش کردن اهمیت می دهد. سوال این مطلب در مورد سلامت استخوانها با کدام ورزش بیشتر مورد قبول است. این را باید بگویم که دویدن بهتر است برای سلامتی استخوانها تا دوچرخه سواری.

 

بررسی‌های جدید نشان داده است که ورزش دویدن از آنجایی که بار بیشتری بر مفاصل و استخوان‌ها وارد می‌کند نسبت به دوچرخه‌سواری که وزن را از روی استخوان‌ها بر می دارد برای سلامت استخوان‌ها مفید تر است.

 

محققان ایتالیایی دریافتند که دوچرخه‌سواران استقامت از مشکلات استخوان رنج می برند و استخوان‌های ضعیفی دارند، در حالی که ورزشکاران ماراتن استخوان‌های قوی‌تری دارند.

 

دوندگان ماراتن میزان گلوکاژن بیشتری دارند و میزان انسولین خون آنها پایین‌تر است.

 

مدیر این تحقیقات می‌گوید: افراد نیاز دارند برای داشتن سلامتی مرتب ورزش کنند. با این حال بررسی‌های ما نشان داده است افرادی که در معرض داشتن استخوان‌های ضعیف هستند بهتر است به جای دوچرخه‌سواری و شنا، بدوند. دویدن بافت‌های استخوانی را تحریک می‌کند و در طولانی مدت باعث افزایش قدرت استخوان‌ها می‌شود.

 

منبع: ایسنا

جدیدترین مطالب