لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

رابطه ورزش با حافظه + بهبود حافظه با ورزش

مجموعه : ورزش درمانی
رابطه ورزش با حافظه + بهبود حافظه با ورزش

رابطه ورزش با حافظه + بهبود حافظه با ورزش

حافظه با ورزش کردن تقویت می شود. اگر می خواهید رابطه ورزش با حافظه را بدانید بهتر است بگوییم هر چقدر بیشتر ورزش کنید حافظه و تفکر قوی تری خواهید داشت. مطالعات اخیر نشان داده است که دوبار ورزش در هفته باعث بهبود پیدا کردن حافظه و پروسه تفکر در افراد دارای مشکلات شناختی می‌شود.

 

مطالعات انجام شده توسط آکادمی اعصاب آمریکا نشان داده است که ورزش کردن دوبار در هفته می‌تواند به افرادی که بیماری‌های شناختی دارند کمک کند.افرادی که بیماری شناختی دارند غالبا کمبود حافظه، مشکل در صحبت کردن، تفکر و قضاوت دارند. همچنین این افراد دچار اختلالاتی همچون آلزایمر می‌شوند.

 

افرادی که بیماری شناختی آنها شدت کمی دارد می‌توانند تا حدودی شرایط خود را بهتر کنند. بیش از ۶ درصد افراد بالای ۶۰ سال تجربه بیماری‌های شناختی را دارند و این بیماری‌ها در افراد بالای ۸۵ سال به ۳۷ درصد رسیده است.

 

مدیر این تحقیقات می‌گوید ورزش کردن می‌تواند میزان پیشرفت بیماری‌های شناختی را کاهش دهد و احتمال اختلالات روانی را کمتر کند. در صورتی که فعالیت فیزیکی به صورت مداوم انجام شود، باعث افزایش حافظه می‌شود. افرادی در صورتی که پیش از پیر شدن شروع به ورزش کردن کنند در سنین بالاتر دچار اختلالات شناختی نمی‌شوند.

 

بیشتر بخوانید:

راههای تقویت حافظه در امتحانات

تندخوانی و تقویت حافظه

تقویت حافظه با 7 خوراکی مفید

برای تقویت حافظه چه کار کنیم

چای نعنا بهترین دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه

روش های یاد گرفتن درس های مدرسه در حافظه مان

راهکارهای تقویت حافظه با طب سنتی

جدیدترین متد برای تقویت حافظه

جدیدترین مطالب