لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

شما هم پوستتان در هنگام ورزش به خارش می افتد؟

شما هم پوستتان در هنگام ورزش به خارش می افتد؟

چرا پوستتان در هنگام ورزش به خارش می افتد؟

شما هم پوستتان در هنگام ورزش به خارش می افتد؟ ورزش کردن یکی از سالم ترین و بهترین تفریحاتی است که میتوانیم در اوقات فراغت خود انجام دهیم. ورزش کردن علاوه بر اینکه باعث تقویت روحیه ی شما میشود، همیشه بدنتان را در وضعیت ثابت و سالم نگه میدارد. اما آیا این تجربه هم برای شما پیش آمده که پس از ورزش کردن بدنتان به خارش بیفتد؟ با ما همراه باشید تا علت این اتفاق را به شما بگوییم.

شما هم پوستتان در هنگام ورزش به خارش می افتد؟

عرق کردن بخاطر انجام تمرینات ورزشی، ممکن است باعث ایجاد خارش شود. مایکل جی رایان، استادیار علوم ورزشی در دانشگاه ایالتی فیر مونت می‌گوید خارش پوست، در واقع یک واکنش بسیارمتداول به ورزش کردن است. هنگامیکه شما فعالیت می‌کنید، قلبتان خون بیشتری به عضلات فعال شما مانند ران‌هایتان در هنگام دویدن یا قفسه سینه‌تان در حین انجام پرس سینه می‌فرستد. این کار، میلیون‌ها مویرگ را باد می‌کند.

 

رایان توضیح می‌دهد: هنگامی که مویرگ‌ها منبسط می‌شوند، به بیرون فشار می‌آورندو سلول‌های عصبی اطراف را تحریک می‌کنند، که به نوبه خود به مغز شما پیام می‌فرستد. نتیجه: مغز شما این پیام‌ها را بعنوان یک خارش، تفسیر می‌کند.

 

تنها کاری که شما می‌توانید برای کاهش این خارش انجام دهید، حفظ یک روال تمرینی منظم است. اگر بطور منظم ورزش کنید، مغز شما به این سیگنال‌ها عادت کرده و شروع به نادیده گرفتن آنها می‌کند.

 

رایان می‌گوید: اما هر چه مدت دوری شما از باشگاه طولانی‌تر باشد، در هنگام بازگشت به تمرینات، خارش شدیدتری را تجربه خواهید کرد. اگر خارش شما با تاول، کهیر یا احساس ضعف همراه است، با پزشکتان تماس بگیرید. این می‌تواند یک مورد جدی به نام کهیر ناشی از ورزش باشد.

 

شما هم پوستتان در هنگام ورزش به خارش می افتد؟

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب