وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

سگ حیوان بسیار باوفا و دوست داشتنی است اما برخی از سگ ها نژاد وحشی و خظرناک دارند. تصاویر وحشی ترین نژادهای سگ در جهان را در ادامه می بینید. در این پست به معرفی وحشی ترین نژادهای سگ دنیا خواهیم پرداخت.

 

عوامل مختلفی برای تعیین میزان خطرناک بودن سگ ها وجود دارد، و البته این مسئله از نظر بسیاری از محققان مردود است. پس شاید درست نباشد که بی رحمانه به یک سگ برچسب «خطرناک» بزنیم. وحشی ترین نژادهای سگ با اینحال می دانیم برخی از سگ ها، در صورت حمله به افراد و حیوانات، پتانسیل بیشتری برای آسیب رساندن به آن ها دارند و بر این اساس 25 نوع از خطرناک ترین سگ ها را انتخاب و معرفی می کنیم و معیار انتخاب، پتانسیل آن ها برای آسیب جدی رساندن و یا کشتن افراد و حیوانات است.

 

وحشی ترین نژاد سگ

بخاطر داشته باشید اکثر سگ ها با تمایل به کسب رضایت صاحبانشان پرورش و رشد می یابند. بنابراین اکثر حوادثی که سگ ها می آفرینند، ریشه در تربیت نادرست و سختگیری صاحبانشان دارد.

 

1- سگ Tosa Inu

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

توسا اینو یک سگ بزرگ است با 60 تا 90 کیلوگرم وزن و 60 تا 80 سانتی متر قد. اصولا آن را به عنوان سگ جنگجو پرورش می دهند. این سگ خطرناک محسوب می شود و نگهداری آن (از نظر قانونی) در برخی کشورها ممنوع است.

 

2- سگ American Bandogge

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژادهای سگ

 

سگی بسیار قوی که نژاد آن ترکیبی از پیت بول تریر (Pit Bull Terrier) امریکایی و بولدوگ (Mastiff) ناپلی است. اصولا این سگ ها برخلاف ظاهر عضلانی شان، برای جنگیدن تربیت نمی شوند. وحشی ترین نژادهای سگ با این وجود برخی از آن ها را به عنوان سگ جنگی تربیت می کنند و به کار می گیرند.

 

3- سگ Cane Corso

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

کین کورسو نیز سگی عضلانی است که وزن آن حدود 45 تا 68 کیلوگرم است. وحشی ترین نژادهای سگ این نژاد مشهور است به آخرین گونه از سگ شکاری «Mastiff» و از نسل «Canis Pugnax» که توسط رومی ها در جنگ ها استفاده می شد.

 

4- سگ Bull Terrier

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این سگ با کله بزرگ و تخم مرغی شکلش شناسایی می شود. بول تریر، سگ هایی بشدت قوی هستند. آن ها لزوما وحشی نیستند اما نسبت به تحریک بسیار حساس اند و این خصیصه موجب می شود که (در برابر حیوانات کوچکتر) در رده سگ های خطرناک قرار گیرند وحشی ترین نژادهای سگ.

 

5- سگ Rhodesian Ridgeback

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این سگ اصالتا از جنوب آفریقا ست. و از مشخصه هایش توانایی محافظت از شکاری که صاحبش گرفته، در برابر شیرها است. این سگ شکاری نیمه اهلی، وفادار و باهوش است اما از غریبه ها خوشش نمی آید. لازم است با آنها به خوبی مدارا شود و خوب تربیت شوند. از آموزش های سختگیرانه خودداری شود و در عوض مهارتهای اجتماعی آن ها تقویت شود، زیرا می توانند بسیار حساس و متهاجم شده و وحشی ترین نژادهای سگ اصطلاحا روی سگ شان بالا بیاید.

 

6- سگ Dogo Argentino

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

دوگو آرژانتینو، سگی بزرگ، سفید، ماهیچه ای است و در آرژانتین پرورش یافته است. این سگ اصولا به منظور شکارهای بزرگ، از جمله یوزپلنگ و گراز وحشی تربیت می شود. آرژانتینو با وجود آنکه بسیار قوی و عضلانی است، وحشی ترین نژادهای سگ برای انسان ها کاملا بی خطر است. با این وجود، نگهداری آن ها در انگلستان غیر قانونی است.

 

7- سگ Boer Boel

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

بور بول یک سگ بولدوگ بزرگ و از نژاد آفریقای جنوبی است. این سگ برای حفاظت از خانه یا مزرعه تربیت می شود. بور بول ها در برابر حیوانات درنده، معمولا در خط اول دفاع قرار می گیرند و در رد یابی بسیار مهارت دارند. آن ها وفادرند و از خانواده شان با تمام وجود محافظت می کنند.

 

8- سگ Gull Dong

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

گل دونگ (که به بولداگ پاکستانی نیز مشهور است) نژادی مابین «Gull Dong» و «Bully Kutta» دارد. بسیار قوی و قدرتمند است. این سگ معمولا به طور خاص به عنوان سگ جنگی تربیت می شود، و به متهاجم بودن و غیر قابل کنترل بودن مشهور هستند.

 

9- سگ Basenji

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

بسنجی از نژاد سگ های شکاری است که از آفریقای مرکزی آمده، و در رده سگ های تیزبین قرار می گیرد. آنها بسیار تیز، کنجکاو و مهربان هستند. بسنجی ها زیاد با غریبه ها جور نمی شوند، و از لحاظ قابل تربیت بودن (در میان دیگر سگ ها)، در پایینترین رده ها قرار می گیرند.

 

10- سگ Saint Bernard

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

سنت برنارد سگی است بسیار بزرگ، که نخستین بار در کوه های آلپ ایتالیا و سوییس دیده شده است. این سگ اصولا به عنوان سگ امداد نجات تربیت می شود. این سگ ها معمولا عظیم الجثه هستند و در امداد نجات آلپ به کار گرفته می شوند. سنت برنارد (مثل بقیه سگ های بزرگ) آموزش می بیند که با غریبه ها و سگ های بزرگ دیگر ارتباط اجتماعی بهتری برقرار کند و لازم است تربیت آن ها از دوره نوزادی صورت گیرد تا از رفتار متهاجمانه آن ها جلوگیری شود.

 

11- سگ American Bulldog

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

بولداگ آمریکایی سگ سنگین وزن و عضلانی است. در حالت کلی رفتار دوستانه و مطلوبی دارند، اما گاهی با بالا رفتن اعتماد به نفس شان کله شقی هایی از خود نشان می دهند. اصوصا این نوع سگ، به عنوان سگ مزرعه پرورش می یابد که می تواند از دام نگهداری کند، با گراز بجنگد، حشرات را بکشد و از اموال صاحب خود نگهداری کند.

 

12- سگ Great Dane

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این سگ، به «German Mastiff» و یا «DanU_ ;21>eund» نیز معروف است، و معمولا سایز بسیاز بزرگی دارد. این سگ رکوردار بلندقد ترین سگ، (112 سانتی متر) است. و برای شکار گراز وحشی و گوزن در آلمان تربیت می شود.

 

13-  سگ Fila Brasileiro

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این سگ، با نام «بولدوگ برزیلی» نیز شناخته می شود. وحشی ترین نژادهای سگ قدرت ردیابی بسیار بالایی دارد. می تواند بسیار متهاجم و خشن شود. نگهداری این سگ نیز بخاطر سایز بزرگ و سرشت و پتانسیل تهاجمی او در بسیاری کشور ها ممنوع است.

 

14- سگ Perro de Presa Canario

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این سگ بزرگ اصولا برای نگهداری دام پرورش می یابد. وحشی ترین نژادهای سگ اسم این سگ اسپانیولی است و به «سگ قناری گیر» معروف است. لازم است در نوزادی مهارتهای اجتماعی و آموزش حرف شنوی بگیرد. این سگ، در برخی موقعیت ها می تواند نسبت به دیگر سگ ها، و یا با مضنون شدن به غریبه ها، بسیار متهاجم شود.

 

15- سگ Akita Inu

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این سگ در مناطق کوهستانی ژاپن دیده می شود. وحشی ترین نژادهای سگ و دو گونه آمریکایی و ژاپنی دارد. خصیصه اش: قوی، مستقل، نافذ، و مهربان با اعضای خانواده، و اما دشمنی با غریبه ها.

 

16- سگ Boxer

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

با اینکه ذاتا متهاجم نیست، وحشی ترین نژاد سگ بخاطر 48 حادثه ناخوشایند که این سگ ها از سال 1982 تا 2012 آفریدند، در دسته 25 سگ خطرناک قرار می گیرد. نژادش آلمانی است و از 23 تا 32 کیلو وزن دارد. بسیار با انرژی، سرزنده، و باهوش و کله شق است.

 

17- سگ Wolf Hybrid

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

همانطور که از نام آن مشخص است این سگ به سگ گرگی نیز معروف است (معمولا گرگ خاکستری). در نتیجه این سگ دو رگه، صفات ژنتیکی دارد که (نسبت به سگ ها و یا گرگ ها) چندان قابل پیش بینی نیست.

 

18- سگ Chow Chow

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژاد سگ

 

این سگ ها اگر چه بنظر می رسد مستقل و غیر صمیمی باشند، به صاحبانشان بسیار وفادارند. (مگر آن که متهاجم تربیت شوند). اصالتا چینی هستند، وزنی حدود 23 تا 32 کیلو دارند. می توانند بخوبی از صاحبان خود (در برابر غریبه ها) محافظت کنند. در رده سگ های ریسک پذیر قرار می گیرند. و بخاطر 238 مورد تلفاتی که از سال 1979 تا 1998 به بار آورده اند نگهداری آن ها بدون مجوز امکانپذیر نیست. با وجود آنکه می توان آن ها را در خانه و آپارتمان نگهداری کرد، لازم است فعالیت های فیزیکی داشته و ورزش کنند تا حیوانات خانگی خطرناک تبدیل نشوند.

 

19- سگ Doberman Pinschers  

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژاد سگ مشخصه شان تیزی، وفاداری و هوشمندی است. این سگ ها بهترین سگ های نگهبان هستند. تنها زمانی حمله می کنند که خانواده یا اموالشان در معرض خطر باشد. نژادشان آلمانی است و وزنی حدود 30 تا 40 کیلو دارند. با اینکه به عنوان سگ نگهبان یا سگ پلیس نگهداری می شوند، در برابر غریبه ها و دیگر سگ ها، رفتاری پرخاشگرانه نیز از خود نشان می دهند.  وحشی ترین نژادهای سگبخاطر وزن و قدرت قابل توجه، خصلت تهاجمی شان می تواند دردسر آفرین شود.

 

20- سگ Huskies

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژادهای سگ

 

در مناطق شمالی برای کشیدن سورتمه مورد استفاده قرار می گیرند. و همچنین به عنوان سگ مسابقه و ماجراجو نیز قابلیت های بالایی دارند. بخاطر غریزه قوی شکار می توانند برای حیوانات کوچکتر خطرناک باشند. وحشی ترین نژادهای سگ این سگ اگر کسل شود می تواند خانمان برانداز شده و مصیبت به بار بیاورد.

 

21- سگ Alaskan Malamutes

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

نژاد این سگ به سیبری بازمی گردد. وحشی ترین نژادهای سگ به ورزش و تحرک روزانه احتیاج دارد تا بتواند شاد بماند. در غیرانصورت، کسل شده و نافرمان و یاغی می شود. این سگ بزرگ می تواند از 32 کیلو تا 45 کیلو وزن داشته باشد. می تواند برای حمل و نقل، همراه خوبی باشد و در برف و سورتمه کشی به کار گرفته شود. آن ها بسیار مستقل هستند، وحشی ترین نژادهای سگ از زیر باران ماندن خوششان نمی آید، با حیوانات کوچکتر زیاد کنار نمی آیند، و به عنوان سگ نگهبان قابل اعتماد نیستند.

 

22- سگ Rottweiler

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژادهای سگ سگ هایی بسیار قوی که غریزه نگهبانی و اتحاد دارند (یعنی می توانند به صورت گله سگ همکاری کنند). ذاتا پتانسیل رفتارهای خطرناک دارند که ریشه در رفتار غیر مسولانه، غفلت،تربیت ظالمانه و  وحشی ترین نژاد سگ غیر اجتماعی بار آمدن از سوی صاحبانشان است. وحشی ترین نژاد سگ در غیر اینصورت، قدرت این سگ چیزی فرای حد تصور و غیر قابل اغماض است.

 

23- سگ German Shepherd

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این دسته سگ ها از نژاد آلمانی هستند و وزنی حدود 32 تا 45 کیلو دارند. به باهوشی، تیزی، اعتماد بنفس بالا، هوشیاری، و شجاعت معروف هستند، و معمولا به کار پلیس می آیند. اما باید به آن ها احتیاط کردن را آموزش داد، وحشی ترین نژاد سگ زیرا می توانند بیش از حد از خانواده و ملک خود دفاع کنند و اگر به درستی اجتماعی نشوند دردسرها می آفرینند.

 

24- سگ Pitbull

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

وحشی ترین نژادهای سگ اصطلاح پیت بول، نژاد هایی از سگ از جمله «American Pit Bull Terrier»، «Staffordshire Bull Terrier» و «American Bulldog» را در بر می گیرد. این دسته سگ ها برای حمله به گاو نر و گراز تربیت می شوند و وحشی ترین نژادهای سگ نیز اکثریت آن ها برای جنگیدن با سگ، در بسیاری نقاط دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. این سگ در امریکا به عنوان خطرناکترین سگ شناخته شده است.

 

25- سگ Caucasian Ovcharka

وحشی ترین نژادهای سگ در جهان

این سگ که به «Caucasian Shepherd» یا سگ قفقاز نیز معروف است. معمولا برای حفاظت از دام تربیت و به کار گرفته می شود. اعتماد به نفس بالایی دارد، پرخاشجو، مقتدر و شجاع است و قدرت دفاع بسیار بالایی دارد. وحشی ترین نژادهای سگ اما اگر بدرستی تربیت و اجتماعی نشود کاملا غیر قابل کنترل و خطر آفرین می شود.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب