نیم نگاهی به گذشته

ورز دادن گربه | معنی حرکات گربه

ورز دادن گربه | معنی حرکات گربه

ورز دادن گربه | معنی حرکات گربه

گربه ها گاهی حرکات جالب و زیبایی از خودشان نشان می دهند که بسیار زیبا و دیدنی می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ورز دادن گربه و معنی حرکات گربه را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

 به گزارش سماتک :اگر شما هم از علاقه مندان به نگهداری حیوانات خانگی به خصوص گربه ها هستید، شاید کنجکاو باشید تا دلیل یکی از رفتارهای عجیب گربه ها را بدانید. گاهی اوقات گربه ها طوری رفتار می کنند انگار که در حال ورز دادن چیزی هستند.

 

این حرکت عجیب و در عین حال شایع بین گربه ها دانشمندان را در تحلیل علمی دقیق برای آن دچار سردرگمی کرده است. با این وجود نظریه های مختلفی پیرامون این رفتار که به آن kneading گفته می شود وجود دارند.

 

ورز دادن گربه و معنی حرکات گربه

ورز دادن گربه | معنی حرکات گربه

گربه ها گاهی حرکت های مانند ورز دادن را انجام می دهند که محققان این حرکات گربه ها را غریزی می دانند همه حرکات گربه ها از روی غریزه می باشد چون گربه ها وقتی احساساتی می شوند این حرکت را از خود نشان می دهند.

 

دانشمندان می گویند گربه ها این رفتار را به صورت خودکار و غریزی انجام می دهند، زیرا گربه های کوچکی هم که با شیر مادر تغذیه می کنند چنین رفتاری دارند. گربه های کوچک این حرکت را به طور غریزی در هنگام شیر خوردن انجام می دهند تا با تحریک گیرنده های عصبی بدن مادر خود باعث جریان یافتن بیشتر شیر او شوند. دانشمندان می گویند این کار گربه ها در ماه های اول پس از تولد کاملا غیر ارادی است.

 

ورز دادن گربه و معنی حرکات گربه

ورز دادن گربه | معنی حرکات گربه

اما نظریه ی دوم می گوید این کار گربه ها نمایشی از احساس خوشحالی و خوشبختی است. گربه ها وقتی که دارند کاری شبیه به ورز دادن را انجام می دهند که در بغل صاحب خود یا نزدیک او نشسته باشند. آنها با این روش احساس خوشایند خود را در همراه بودن با صاحب خود یا کسی که با آنها مهربان بوده است را ابراز می کنند.

 

“هانک گرین” متخصص رفتار شناسی گربه ها می گوید، جای هیچ نگرانی نیست اگر گربه ها به طور مداوم این کار را انجام بدهند، وقتی گربه ها اقدام به ورز دادن می کنند نشانه ای از این است که همه چیز خوب است و آنها هیچ خطری را احساس نمی کنند. بنابراین اگر آنها روی بالشی در نزدیکی شما نشستند و آن را ورز دادند تعجب نکنید.

 

ورز دادن گربه و معنی حرکات گربه

ورز دادن گربه | معنی حرکات گربه

ورز دادن گربه و معنی حرکات گربه

 

منبع: tabnakbato.ir

 

 

 

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب