لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

گربه ماهی راه رونده (عکس)

گربه ماهی راه رونده (عکس)

گربه ماهی راه رونده

گونه های بسیار عجیب ماهی ها در جهان وجود دارند که همگی ناشناخته هستند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر گربه ماهی راه رونده را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

اکسولوتل (سمندر مکزیکی) یک موجود دوزیست است که به آن “ماهی راه رونده” هم می گویند، زیرا شبیه یک ماهی است که پا دارد. البته این موجود شگفت انگیز، یک ماهی نیست بلکه یک نوع “سمندر” است و از انواع منحصر به فرد آن به شمار می رود.

 

اکسولوتل؛ دو زیستی که لارو باقی می ماند

در دوره ی رشد دوزیستان تغییرات زیادی در آنها به وجود می آید که هم در ظاهر و هم در اندام های داخلی و خارجی آنها ایجاد میشود و سرانجام لارو به جانور بالغ تبدیل می گردد. این فرآیند را می توان در قورباغه ها دید.

گربه ماهی راه رونده (عکس)

چند نوع گربه ماهی در جهان وجود دارد گربه ماهی دارای سبیل های روی صورتشان می باشند به همین دلیل گربه ماهی به آنها گفته می شوند گربه ماهیان گونه های بسیار مهم آبزیان در جهان می باشند گربه ماهی ها در امریکا زندگی می نمایند .

 

مرحله اول زندگی قورباغه در آب تخم می‌گذارد، بعد از تخم بیرون می‌آید و تبدیل به بچه قورباغه کوچکی می‌شود که در آب زندگی می‌کند. بعد دست و پا در می‌آورد، بزرگ‌تر می‌شود و دمش کم کم کوچک می‌شود و بعد دمش از بین می‌رود و بیرون از آب دیگر می‌تواند نفس بکشد، و در نهایت پوستش به شکل یک قورباغه بالغ درمی‌آید. اما اکسولوتل در تمامی عمرش لارو باقی میماند و اگر رشد کند بالغ نمیشود.

گربه ماهی راه رونده (عکس)

گربه ماهی راه رونده (عکس)

اغلب این جانور در پژوهش های علمی و پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد زیرا قدرت عجیبی در بازسازی اجزای تخریب شده ی بدنش را دارد. او حتی می تواند مغز آسیب دیده ی خود را بازسازی کند.به گزارش سماتک سمندر مکزیکی بیشتر خاکستری و قهوه‌ای است اما به رنگ‌های زرد، سفید و سیاه نیز یافت می‌شود.

گربه ماهی راه رونده (عکس)

گربه ماهی راه رونده (عکس)

 

منبع: tabnakbato.ir

 

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب