لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

تميز كردن لپ تاپ سفید و تميز كردن لپ تاپ مشکی خیلی ساده و راحت است چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم در این پست سماتک نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی و سایر رنگ های لپ تاپ را بیان می کنیم.

 

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم

برای تمیز كردن صفحه نمایش لپ تاپ مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا از اسپری هوای فشرده برای برطرف کردن گرد و غبار روی صفحه نمایش استفاده کنید.

سپس محلولی از سرکه سفید و آب مقطر با نسبت مساوی تهیه کنید.

سپس کمی از محلول را بر روی یک تکه پارچه نرم بریزید و پارچه را به آرامی بر روی سطح صفحه نمایش بکشید.

چنانچه گاهی دستمال های نانو که مخصوص صفحه نمایش کامپیوتر است را هر چند وقت یک بار بر روی صفحه نمایش لپ تاپ خود بکشید، نمایشگر لپ تاپ شما همیشه تمیز باقی می ماند. این دستمال های مخصوص معمولا در فروشگاه های لوازم کامپیوتری عرضه می شوند. همیشه قبل از تميز كردن نمایشگر LCD یا LED لپ تاپ خود، به دفترچه راهنمای آن مراجعه فرمایید.

 

تميز كردن لپ تاپ باید یک امر مداوم باشد چرا که مسلما تمام کامپیوترها در طول زمان کثیف می شوند. اما با این وجود به دلیل نحوه کاربری لپ تاپ، این دستگاه نسبت به سایر کامپیوترها سریع تر کثیف شده و احتیاج بیشتری به تميز كردن لپ تاپ دارد. اگر شما جزو آن دسته از افرادی باشید که با لپ تاپشان سفر می کنند، شاید لازم ببینید تا حداقل ماهی یکبار آن را تمیز کنید. علاوه بر این، وجود لکه و خاک علی الخصوص بر روی صفحه نمایش و کلیدها، می تواند منجر به اختلال در کارکرد لپ تاپ شما شود. همیشه قبل از تميز كردن لپ تاپ مطمئن شوید که لپ تاپ خود را خاموش کرده اید و قبل از شروع، ارتبا آن را با هر نوع منبع برقی قطع نمایید.

برای تميز كردن ال سی دی لپ تاپ، به این صورت عمل کنید که لپ تاپ را به پشت بر روی سطحی صاف بگذارید، به طوری که کیبورد در هوا باشد. در این وضعیت بهتر می‌توانید صفحه را تمیز کنید، زیرا با فشردن پارچه ال سی دی ثابت می ماند و فشار مشخصی هم به آن وارد می شود.

حالا با دستمال خاکی، گرد و خاک صفحه نمایش را پاک کنید. برای تميز كردن گوشه‌های صفحه نمایش باید پارچه را جمع کرده و بین دو انگشت خود بگیرید. برای بهتر تميز كردن این نواحی پارچه را به دور انگشت خود نپیچید، به جای این کار می توانید از یک گوش پاک کن دیگر استفاده کنید.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

وسایل مورد نیاز برای تميز كردن لپ تاپ

آیتم‌هایی که برای تميز كردن لپ تاپ نیاز دارید به راحتی پیدا می‌شوند و قیمت چندانی هم ندارند. ممکن است اگر در منزل بگردید آن‌ها را از قبل داشته باشید!

 

پارچه مایکروفایبر– در اینجا ما کار را با یک پارچه هوله‌ای نرم انجام دادیم اما پارچه‌های مایکروفایبر مخصوص تميز كردن لپ تاپ هم زیاد ‌هستند و می توانید از آن‌ها تهیه کنید.

 

آب تصفیه شده– نیازی به استفاده از شیشه پاک کن یا ماده تمیز کننده لپ تاپ نیست. آب تصفیه شده هم بهترین نتیجه را به شما می‌دهد، حتی شرکت اپل استفاده از آب تصفیه شده بدون جرم را برای تميز كردن لپ تاپ توصیه می کند.

 

اسپری– باید آب را اسپری کنیم پس به یک اسپری عادی نیاز داریم، می توانید از اسپری خالی مواد شست و شوی آشپزخانه مادرتان هم استفاده کنید، اما از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

دستمال مرطوب ضد باکتری– مهم نیست از چه مارکی استفاده می کنید، هرچه هست نباید مواد رنگ‌بر داشته باشد. اگر می خواید لپ تاپ شما بوی خوش لیمو بدهد می توانید از انواع اسانس‌دار آن‌ها استفاده کنید.

 

گوش پاک کن — این یک مورد که دیگر همه جا پیدا می شود.

 

دمنده هوا — معمولا از دمنده هوا برای تميز كردن دوربین‌های عکاسی استفاده می‌شود. هر مارکی باشد مهم نیست. یادتان باشد برای این کار هرگز از سشوار، دمنده هوای الکتریکی و هرچیزی که هوای گرم پرتاب می‌کند استفاده نکنید.

 

هوای فشرده — برای پاک کردن گرد و غبارهای کار به این یک مورد نیاز پیدا خواهیم کرد.

 

الکل سفید — احتمالا به این یک مورد نیاز پیدا نخواهید کرد اما در صورتی که صفحه نمایش شما جرم خیلی بدی داشته باشد تنها راه حل آن الکل است.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

نحوه تميز كردن لپ تاپ

برای پاکسازی صفحه نمایش لپ تاپ از اثر انگشت و سایر لک‌ها محلول‌های متفاوتی پیشنهاد می‌شود اما توجه داشته باشید که مواد پاک‌کننده از ترکیبات الکلی و آمونیاکی استفاده می‌کنند. این محلول‌ها می‌توانند با آسیب به غشای بیرونی نمایشگر باعث کاهش کیفیت تصویر شوند زیرا با حل شدن پوشش پلاستیکی صفحه نمایش، تصویر بعد از مدتی مات می‌شود و جلا و شفافیت آن از بین خواهد رفت.

مهمترین لک‌های روی نمایشگر لپ تاپ، موبایل و مانیتور به دلیل اثر انگشت و چربی‌های موجود در سطح بدن است. این چربی‌ها نیاز به یک منبع اسیدی برای پاکسازی دارند به همین دلیل نمی‌توان از آب خالی برای تميز كردن استفاده کرد. اگر نمایشگر زیاد کثیف نشده است رطوبت آب بهترین تمیز کننده است و هیچ ماده دیگری جای آن را نمی‌گیرد. پس می‌توانید از یک دستمال مرطوب و بدون هیچ شوینده‌ای دستگاه را پاک کنید. اگر در تميز كردن لپ تاپ تنبل هستید و این کار را به صورت روزانه و هفتگی انجام نمی‌دهید نیاز به محلولی دارید که روی چربی موثر باشد.

 

ترکیب آب و الکل؟ به هیچ عنوان!

در گذشته گفته می‌شد برای پاک سازی صفحه نمایش مانیتورها می‌توان از ترکیب ۱۰ درصد الکل در آب مقطر استفاده کرد. این ترکیب به دلیل جنس پوشش مانیتورهای CRT قدیمی که از شیشه بود ضرری برای دستگاه نداشت اما در محصولات جدید از طلق‌های پلاستیکی استفاده می‌شود و این محلول نه تنها دیگر توصیه نمی‌شود بلکه می‌تواند صفحه نمایش را دچار آسیب‌های جدی کند.

 

شیشه‌شورها برای شیشه هستند

محلول‌هایی که برای تميز كردن شیشه و آینه تولید شده اند در مقابل سیلیس شیشه و سایر ترکیبات مشابه خنثی هستند و آسیبی به آن نمی‌رسانند اما رویه لپ تاپ و مانیتور از جنس پلاستیک است و نمی‌توان آنها را پیشنهاد کرد. عده‌ای برای کاهش آسیب به نمایشگر این محلول‌ها را با آب رقیق می‌کنند ولی این عمل نیز می‌تواند در دراز مدت کیفیت تصویر و ضخامت لایه محافظ نمایشگر را کاهش دهد.

 

ترکیب آب و سرکه

همچنان توصیه می‌کنیم برای پاک‌کردن لپ تاپ از آب خالی استفاده کنید. اگر نمایشگر چرب شده است و آب به تنهایی جوابگو نیست سرکه سفید یکی از بهترین گزینه‌ها است. سرکه خاصیت اسیدی دارد و می‌تواند در برابر لک‌های چربی موثر باشد اما مقدار اسید طبیعی موجود در این ماده همچنان برای استفاده مستقیم زیاد است و بهتر است محلول را توسط آب رقیق کنید. برای این کار می‌توانید از نسبت ۳۰ درصد سرکه و ۷۰ درصد آب استفاده کنید اگر این نسبت تا ۵۰ درصد هم افزایش پیدا کند باز هم مشکلی پیش نخواهد آمد اما با توجه به ترکیبات متفاوت سرکه در بازار بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کنید.

 

چگونه لپ تاپ خود را تمیز کنیم

برای ترکیب آب و سرکه بهتر است از آب مقطر یا جوشیده استفاده شود در این حالت مقدار املاح موجود در آب کمتر است. جهت ترکیب آب و سرکه کافی است دو استکان آب را با یک استکان سرکه حل کنید سپس این محلول را توسط افشانه به دستمال بپاشید. دستمال باید کمی رطوبت پیدا کند و نباید خیس شود. سپس آن را به صورت چرخشی روی نمایشگر بکشید و از حرکت عمودی یا افقی خودداری کنید.

 

دستمال

دستمال نخی بدون پرز برای تميز كردن لپ تاپ مناسب است. معمولا پارچه‌های نخی برای لباس‌های راحتی استفاده می‌شوند و می‌توانید از لباس‌های قدیمی کمک بگیرید. اگر به دنبال یک گزینه کاملا مناسب هستید، دستمال عینک بهترین گزینه است. قطر الیاف در این دستمال‌ها بسیار نازک است و باعث خراشیدگی سطحی نمی‌شوند. موادی مثل روزنامه، کاغذ، دستمال کاغذی، پارچه‌های کتان و غیره براین کار مناسب نیستند و باعث سایش نمایشگر می‌شوند. این خراش‌ها ممکن است بسیار ریز باشند و حتی با چشم دیده نشوند اما در بلند مدت خواهید دید که جلای براق تصویر کاملا مات شده است و حتی در تصاویری که نور کم دارند نیز این سایش‌ها خود را نشان می‌دهند.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید

برای تميز كردن لپ تاپ سفید یک اسفنج تمیز را خیس کنید، سپس تا جایی که حسابی آب آن گرفته شود آن را بفشارید. به جای آب شیر از آب خالص یا تقطیر شده استفاده کنید، زیرا اگر از آب شیر استفاده کنید ممکن است که لکه های کوچکی از مواد معدنی داخل آب روی صفحه مانیتورتان لپ تاپ سفید شما باقی بماند. صفحه را به آرامی پاک کنید، با اعمال فشار و حواستان باشد صفحه را خراش ندهید.

همچنین می توانید برای تميز كردن لپ تاپ سفید از یک دستمال مخصوص گردگیری که قبلا آن را نم کرده اید نیز استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که دستمالتان به مواد پاک کننده قوی مانند آمونیاک یا سفید کننده ها آغشته نشده باشد، زیرا ممکن است که این مواد به صفحه نمایش لپ تاپ سفید تان آسیب برسانند.

برای تميز كردن لپ تاپ سفید ، می توانید از یک قطره صابون ظرفشویی نسبتا ملایم استفاده کنید. همچنین می توانید از ترکیب یکسان آب مقطر و الکل نیز استفاده نمایید. می توانید از ترکیب آب مقطر و سرکه سفید نیز برای ساخت محلول پاک کننده استفاده نمایید. این محلول هم صفحه نمایش و هم تمام قسمت های دیگر لپ تاپ تان بی ضرر و ایمن است.

 

بعد از این که صفحه لپ تاپ سفید را تمیز کردید، پارچه میکروفیبرتان را بردارید و به آرامی با حرکات دایره ای روی صفحه مانیتورتان بکشید. با این کار می توانید هر رگه و یا پرزی که ممکن است از اسنفج باقی مانده باشد را کاملا تمیز کنید و از بین ببرید.

گاهی اوقات نمایشگر شما چیزی بیشتر از یک گردگیری ساده نیاز دارد چرا که لکه های کثیف و سیاه روی آن به چشم می‌خورد و دستمال میکرو فایبر شما را کثیف خواهند کرد. در این مواقع بهتر است سراغ اسفنج‌های نمناک رفته و از آنها استفاده کنید.

برای این منظور به یک اسفنج نو نیاز داریم که می‌تواند آب را به خود جذب کند. بهتر است از آب بطری برای خیس کردن اسنفج استفاده کنید چرا که محتویات آب لوله کشی شده می‌تواند لکه‌هایی روی نمایشگر لپتاپ شما برجای بگذارد.

 

از گوشه بالا شروع کنید و با کشیدن دایره های کوچک قسمت بالایی صفحه را تمیز کنید و بعد کمی عقب تر و جلوتر را و سپس سراغ پایین صفحه بروید.
گرد و خاک های سطحی و موها رو با جاروبرقی از روی کیبورد پاک کنید.

اگر جاروبرقی دستی کوچک دارید، کوچکترین سری آن را برداشته و سعی کنید بدون این که به لپ تاپتان آسیبی وارد کنید، ذرات روی کیبورد را با جاروبرقی پاک کنید. سری جاروبرقی را به آرامی روی کیبورد بکشید و همان طور که آن را از بالا به پایین میآورید، بالای هر ردیف از دکمه ها بکشید.

همچنین می توانید از قوطی هوای فشرده نیز استفاده کنید. می توانید کمهصفحه کلیدتان را کج کنید تا گرد و غبار از صفحه کلید بیرون بریزند. اگر هوای فشرده را مستقیما به سمت صفحه کلید اسپر نمایید، با این کار فقط گرد و غبار و ذرات را بیشتر به لا به لای دکمه ها هل می دهید. احتمال این اتفاق در کیبوردهای مک بوک که دکمه هایشان ارتفاع کمی دارند، بیشتر است.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

تميز كردن صفحه کلید لپ تاپ مشکی

ممکن است که متوجه کثیفی و جرم های صفحه کلید لپ تاپ شوید. گوش پاک کن به قدری باریک هست که می تواند بین دکمه ها رفته و آن تیکه را حسابی تمیز کند. اگر صفحه کلید لپ تاپ مشکی تان خیلی کثیف باشد می توانید گوش پاک کن تان را به الکل آغشته کنید. حواستان باشد که گوش پاک کن را خیلی خیس نکنید و زمانی که مشغول تميز كردن هستید آن را زیاد فشار ندهید. مسلما نمی خواهید که الکل از زیر دکمه ها به داخل دستگاهتان برود.

 

شاید درآوردن کلیدها از سر جایشان تنها راه پاک کردن کثیفی های رخنه کرده در زیر کلیدها باشد. اگر تا حالا لپ تاپتان را تمیز نکرده باشد ویا عادت به خوردن پشت لپ تاپتان داشته باشید احتمال تجمیع کثیفی در زیر دکمه بسیار بالاست. ممکن است که درآوردن و مجدد جای دادن دکمه ها برایتان سخت باشد، در واقع این چیزیست که به مدل طراحی لپ تاپتان بستگی دارد.

 

یک اسفنج را داخل محلول ضد عفونیتان خیس کنید.

یک اسفنج تمیز را برداشته و داخل محلولتان خیس کنید و سپس آن را درآورده و تا جایی که حسابی خشک شود بچلونید. اطمینان حاصل کنید که حتی اگر باز هم آن را بفشارید از آن محلولی نچکد. سپس به آرامی اسفنج را بر روی قاب لپ تاپ بکشید.

می توانید برای تميز كردن بخش تاچ پد لپ تاپتان نیز از همان اسفنج و محلول استفاده نمایید. اسفنج را داخل پورت ها و منافذ موجود روی لپ تاپتان نکنید. با این کار ممکن است داخل لپ تاپتان را نمناک کنید و ممکن است تا اجزای داخلی آن را خراب کنید.

همچنین برای پاک کردن قاب لپ تاپتان می توانید از پد اسکراب ملامین نیز استفاده نمایید. هنگام استفاده از این پدها فشار کمتری با دستتان وارد کنید، زیرا این پدها کمی زبر هستند و ممکن است لپ تاپتان را خش بیاندازند.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

در صورت لزوم با یک خلال دندان آشغال ها را دربیاورید.

اگر شکاف های باریک، پورتها و یا دریچه ها با خاک مسدود شده باشند، از خلال دندان استفاده کنید تا به آرامی روی کثیفی ها را تراشیده آن ها را بیرون بیاورید. خلال دندان را به داخل و بیرون حرکت دهید تا با این کار از هل دادن بیشتر آشغال ها و جرم ها به داخل دستگاهتان جلوگیری کرده باشید.

زمانی استفاده از خلال دندان محتاط و آرام باشید تا مبدا روی لپ تاپتان خش بیوفتد. آن را زاویه دار نگه دارید، درست مثل نگه داشتن مداد در دست و سعی نکنید تا مدام روی یک نقطه فشار وارد کنید.

 

برای پاک کردن قسمت های چسبناک از مالیدن الکل روی آن نقاط استفاده کنید.

اگر قسمت های لکه دار و چسبانکی روی قاب لپ تاپتان وجود دارند که با محلول ملایم پاک نمی شوند، از یک گوش پاک کن الکی استفاده کنید و آن را مستقیما روی آن نقاط بمالید. اطمینان حاصل کنید که گوش پاکنتان خیلی خیس نباشد، مسلما دوست ندارید که الکل داخل سیستمان برود.

برای این کار از فشار متوسط استفاده کرده و به صورت ممتد گوش پاک کن را روی کثیفی بکشید تا از بین برود. اگر قبلا برچسبی روی لپ تاپتان چسبانده باشید که حال جای آن مانده باشد، شاید استفاده از محلول های روغنی مخصوص شانس تميز كردن آن تکه از لپ تاپتان را بالاتر ببرد.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

نحوه تميز كردن لپ تاپ با پارچه میکروفیبر

تميز كردن لپ تاپ با پارچه میکروفیبر کار پسندیده ای است زمانی که قاب لپ تاپ تان حسابی تمیز شد، پارچه میکروفیبرتان را برداشته و کل قاب را با حرکات دایره ای دست دستمال بکشید. با این روش هر گونه رطوبتی و یا خطی که ممکن است روی لپ تاپ تان باقی مانده باشد نیز کاملا پاک می شود. بعد از این که قاب لپ تاپتان تمیز شد ممکن است که متوجه لکه هایی که قبل آن ها را ندیده بودید شوید. برای از بین بردن این لکه های باقی مانده نیز می توانید از گوش پاک کن و یا یک تکه پنبه استفاده نمایید.

عینکی‌ها و عکاسان بارها از این نوع پارچه ها برای تميز كردن عینک یا لنز دوربینشان استفاده می‌کنند. این دستمال‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که گرد‌و خاک را به راحتی جمع آوری می‌کنند، بدون آنکه روی سطح مورد نظر خط انداخته یا پرزی بر جای بگذارند.

با اینکه شما می‌توانید از پارچه‌های دیگری نیز استفاده کنید اما آنها ممکن ردی از خود بر جای بگذارند. به همین منظور بهتر است دور دستمال کاغذی را عم یک خط بزرگ قرمز بکشید چرا که آنها روی سطوح شیشه‌ای خط می‌اندازند.

برای تميز كردن لپ تاپ با پارچه میکروفیبر ابتدا پارچه را شسته و آن را به آرامی بر روی سطح صفحه مانیتورتان به عقب و جلو، بکشید. ممکن است لازم باشد که در حین تميز كردن صفحه نمایش لپ تاپ را با دست دیگر خود بگیرید تا لپ تاپتان تکان نخورد. حواستان باشد که زیاد به صحفه فشار وارد نکنید و برای پاک کردن لکه های سمج زیاد زور نزنید. زیرا ممکن است که با این کار به صفحه مانیتورتان آسیب برسانید. برای پاک کردن خاک روی صفحه از فشار ملایم دست استفاده کنید.

 

برای صفحه مانیتورهای کثیف تر از کیت مخصوص پاک کننده صفحه استفاده کنید.

می توانید این کیت را از فروشگاه های آنلاین و یا سایر فروشگاه های الکترونیکی خریداری کنید. این کیت ها شامل تمیزکننده ای هستند که مخصوص صفحه نمایش لپ تاپ طراحی شده اند و معمولا در کنارشان یک پارچه میکروفیبری مخصوص نیز قرار دارد.
برای تميز كردن صفحه لپ تاپتان از پاک کننده های معمولی شیشه استفاده نکنید، به ویژه آن دسته از پاک کننده هایی که حاوی آمونیاک هستند. این پاک کننده ها می توانند به صفحه نمایش شما آسیب برسانند.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

گرد و خاک های سطحی را از روی صفحه کلیدتان بتکانید.

صفحه لپ تاپتان را باز کرده و از دور طرف کیبوردتان را محکم گرفته و لپ تاپ را برعکس کرده و بتکانید. به آرامی لپ تاپتان را تکان دهید تا خرده های جای گرفته بین دکمه ها و ذرات از جایشان بیرون آمده و پایین بریزند. شاید لازم باشید که کمی لپ تاپتان را به دو طرفین مایل کنید.

اگر مدت زیادیست که لپ تاپتان را تمیز نکرده اید و یا اگر عادت دارید که پشت لپ تاپتان خوراکی بخورید، هنگام تکاندن لپ تاپتان آن را بالای سطل آشغال بگیرید تا از کثیف شدن بقیه جاها نیز خودداری کنید. اگر به تازگی صفحه مانیتورتان تمیز را کرده اید، شاید بخواهید که یک دور دیگه حسابی تمیزش کنید، برای این کار از کیبورد گرد گیری کنید و دستمال رو به سمت صفحه بکشید.

 

برای پاک کردن کثیفی های روی دکمه ها میتوانید از یک مداد پاک کن استفاده کنید.

اگر با زاویه به دکمه ها نگاه کنید می توانید محل قرار گیری جرم و کثیفی باقی مانده از انگشت هایتان بر روی دکمه ها را ببینید. مداد پاک کن را برداشته به آرامی روی کثیفی ها بکشید. بعد از استفاده از مداد پاک کن ممکن است که برای پاک کردن خرده پاک کن ها لازم باشد که دوباره از جاروبرقی استفاده کنید.

 

با یک پارچه نم دار دکمه ها را تمیز کنید.

برای این کار از یک پارچه میکروفیبر که با آب مقطر نم شده است استفاده کنید، همچنین می توانید از ترکیب یکسان الکل و آب مقطر نیز برای ضد عفونی دکمه ها استفاده نمایید.

پارچه را به آرامی روی کلیدها بکشید و زیاد فشار ندهید. بعد از این که با یک پارچه نم دار حسابی دکمه ها را تمیز کردید، سپس با یک پارچه کاملا خشک تمام نم و رطوبت روی دکمه ها را از بین ببرید.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

نحوه تميز كردن لپ تاپ مشکی

تميز كردن لپ تاپ مشکی با محلول امکان پذیر است استفاده از آب تصفیه شده یا مقطر و یا چند قطره صابون ملایم مخصوص شست و شوی ظرف و یا همچنین می توانید مخلوطی یک نسبت مساوی از الکل و آب خالص یا تقطیر می توانید گزینه ای مناسب برای تميز كردن قاب لپ تاپ مشکی باشد.

برای تميز كردن لپ تاپ مشکی از پاک کننده های معمولی خانگی یا هر گونه مواد شیمیایی خشن مانند سفید کننده یا آمونیاک استفاده نکنید. اگر از الکل استفاده می کنید، حواستان باشد که الکل به صفحه مانیتورتان برخورد نکند، زیرا الکل می تواند باعث از بین بردن لایه مقاوم در برابر بازتاب و مقاوم در برابر خراش روی صفحه نمایش لپ تاپ شود.

سراغ محصولات شستشو نظیر اسپری‌های مخصوص نمایشگر بروید و با استفاده از آن و یک دستمال میکروفایبر قادر خواهید بود که این لکه‌ها را به راحتی پاک کنید.

در نظر داشته باشید که به هر نحوی که شده از شیشه شور استفاده نکنید و به صورت مستقیم روی نمایشگرتان اسپری نزنید.

 

برای پاک کردن چربی و کثیفی های لای درزها از گوش پاک کن استفاده کنید.

اگر قاب لپ تاپتان درز و یا شکافی داشته باشد، ممکن است که گرد و خاک داخل آن درزها جمع شود. می توانید یک گوش پاک کن را برداشته و به محلول ضدعفونیتان آغشته کنید و توسط آن درزها را پاک کنید. درست مثل زمان کار با اسفنج، حواستان باشد که گوش پاکنتان زیادی خیس نباشد. برای جلوگیری از ورید رطوبت و خیسی به داخل دستگاه، زیاد گوش پاک کن را فشار ندهید.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم | نحوه تميز كردن لپ تاپ سفید و مشکی

با استفاده از هوای فشرده گرد و خاک را بزدایید.

یک قوطی هوای فشرده را به صورت زاویه دار نسبت به سوراخ و یا پورتی که میخواهید داخل آن را تمیز کنید نگه داشه و آن را داخل سوراخ اسپری کنید. لپ تاپتان را بچرخانید و از زوایای مختلف این کار را انجام دهید تا مطمین شوید داخل پورت و یا سوراخ کاملا تمیز شده باشد.

هیچ وقت مستقیما هوا را داخل سوراخ یا پورت اسپری نکنید. با این کار کثیفی ها از جایشان تکان خورده و بیشتر داخل شکاف ها و داخل لپ تاپ تان می روند و نهایتا ممکن است به قطعات سیستمتان آسیب وارد شود.

جدیدترین مطالب