لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

وی چت رفع فیلتر و جایگزین پیام رسان تلگرام شد

وی چت رفع فیلتر و جایگزین پیام رسان تلگرام شد

وی چت رفع فیلتر و جایگزین پیام رسان تلگرام شد

وی چت اپلیکیشن پرطرفدار چینی است که به تازگی رفع فیلتر شده است. پیام رسان وی چت که از 5 سال پیش فیلتر و مسدود شده بود به تازگی و پس از فیلتر شدن تلگرام ، رفع فیلتر شد. وی چت اپلیکیشن بسیار مناسبی برای پیام رسانی است که شما می توانید پس از پاک کردن تلگرام ، نسخه جدید وی چت را نصب کرده و از آن لذت ببرید. پیام رسانی با وی چت از تلگرام هم ساده تر است و به زودی جای تلگرام را خواهد گرفت.

 

رفع فیلتر وی چت , پیام رسان وی چت بعد از گذشت 4 سال فیلترینگ از دی‌ماه سال 1392 تا بالاخره ساعت 22 روز پنج شنبه 14 دی 1396 با موافت کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رفع فیلتر شد و هم اکنون دسترسی به این اپلیکیشن برای کاربران ایرانی بدون محدودیت امکان پذیر است.

وی چت رفع فیلتر و جایگزین پیام رسان تلگرام شد

گفتنی است، امکان دانلود پیام رسان وی چت از مارکت گوگل پلی به‌دلیل تحریم‌های ایران امکان‌پذیر نیست و باید به سایت این پیام رسان مراجعه کرد. وی چت به‌عنوان محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام رسان در کشور چین از چند سال گذشته در کشورمان فیلتر بود، از ساعاتی پیش رفع فیلتر شده است. وی چت را باید اپلیکیشنی خواند که توسط غول فناوری چین یا همان کمپانی تنسنت توسعه یافته است.

 

کارشناس نرم افزار یکی از پیام رسان‌های داخلی درباره رفع فیلترینگ پیام رسان وی چت گفت : وی چت یکی از پیام رسان‌های بزرگ دنیا است که امکانات قبول قبولی دارد اما از نظر امنیت در میان 10 پیام رسان اول دنیا که تلگرام رتبه اول و پیام رسان واتس‌آپ رتبه 2 را دارد، رتبه 3 را کسب کرده؛ مسئله امنیت نکته بزرگی برای کاربران ایرانی است که این روزها توجه ویژه‌ای به امنیت پیام رسان مورد استفاده خود دارند و باعث شده به سراغ پیام رسان‌های مناسب داخلی یا حتی خارجی دیگر نروند و همچنان از تلگرام یا واتس آپ استفاده کنند.

 

این کارشناس ادامه داد: رفع فیلتر اینستاگرام و وی چت این فرضیه را ایجاد کرده که احتمالا وی چت جایگزینی برای تلگرام به عنوان یک پیام رسان خارجی است که در انواع سیستم عامل‌ها دسترسی دارد.

 

وی تاکید کرد: باید انتظار داشت کارگروه دلایل خود برای رفع فیلتر این پیام رسان را بعد از بیش از ۴ سال فیلترینگ اعلام کند، آیا این مسئله حمایت از پیام رسان داخلی است؟ آن‌هم زمانی که وی چت امکانات مشابه پیام رسان‌های داخلی را دارد و برخی پیام‌رسان‌های داخلی از وی چت امنیت بیشتری دارند.

 

پس از آنکه چند روز پیش سرویس تلگرام در واکنش‌ به حوادث رخ‌داده در کشور فیلتر شد، حال شاهد اعمال سیاست‌های متفاوتی در راستای سرویس‌های پیشین فیلترشده هستیم. در ابتدا فیلتر تلگرام و اینستاگرام یک راهکار موقت اعلام شده بود؛ اما سخنان محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نشان داد که تلگرام راهی سخت برای رفع فیلتر دارد. وزیر ارتباطات در سخنان خود تأکید کرد که تلگرام در صورت رفع موارد تروریستی رفع فیلتر خواهد شد که این موضع‌گیری با توجه به سخنان پاول دوروف، مؤسس و مدیرعامل تلگرام کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد. رفع فیلتر اینستاگرام را باید نشانه‌ای دیگر از عدم رفع فیلتر تلگرام خواند.

 

حال شاهد این موضوع هستیم که وی چت به‌عنوان سرویسی که چند سال پیش فیلتر شده بود، رفع فیلتر شده است تا شاید به‌عنوان یک جایگزین احتمالی برای تلگرام در اختیار کاربران قرار گیرد.

وی چت رفع فیلتر و جایگزین پیام رسان تلگرام شد

ویژگی‌ها پیام رسان وی چت :

700 میلیون نفر درجهان از برنامه وی چت به صورت رایگان استفاده می‌کنند.
گپ دو نفره یا گروهی با شکلک‌های متنوع.
گپ صوتی.
فرستادن تصویر و ویدئو.
گذاشتن مطلب و استاتوس همچنین پسندیدن و گذاشتن دیدگاه
تماس تصویری.
امکان تشکیل گروه‌های کاربران و گپ گروهی.

جدیدترین مطالب