لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

واتس آپ به مالکیت کامل فیس بوک رسید

واتس آپ به مالکیت کامل فیس بوک رسید

فیس بوک یکی از بزرگترین شرکت های اینترنتی در جهان که به تازگی در تلاش است تا تمام شرکت هایی که شبکه اجتماعی در اینترنت دارند را به مالکیت خود درآورد. از قرارداد فیسبوک و WhatsApp خبر رسیده است که فیسبوک مقداری از مبلغ را به صورت نقدی (در حدود ۴ میلیارد دلار) و مقدار دیگری را به صورت سهام تحویل داده است. 

 

همان طور که در جریانید فیسبوک چندی پیش با پرداخت مبلغی در حدود ۱۹ میلیارد دلار توانست صاحبان اپلیکیشن پیام رسان WhatsApp را راضی کند و این مجموعه را خریداری نماید. نکته جالب و حائز اهمیت این خرید آن بود که فیسبوک این مبلغ را به دو صورت پرداخت کرد.

 

از قرارداد فیسبوک و WhatsApp خبر رسیده است که فیسبوک مقداری از مبلغ را به صورت نقدی (در حدود ۴ میلیارد دلار) و مقدار دیگری را به صورت سهام تحویل داده است. اگر سری به آمار و ارقام بزنیم متوجه خواهیم شد که، در آن زمان که توافق اولیه میان این دو شرکت صاحب نام برقرار شده بود، حدود ۲۵۰ میلیون کاربر عضو WhatsApp بوده اند ولی حالا این رقم رشد داشته است.

 

شایان ذکر است که بالارفتن ارزش سهام فیسبوک مشکل جدید را در قرار داد بین طرفین ابجاد نموده است. این رشد سهام فیسبوک باعث شد تا علاوه بر میزان پرداختی توافق شده اولیه میان فیسبوک و WhatsApp، فیسبوک ۳ میلیارد دلار دیگر نیز هزینه نماید! گفتنی است که مدیر عامل فیسبوک مشکلی با افزایش قیمت نداشته است و سرانجام WhatsApp با ۲۲ میلیارد دلار زیر مجموعه فیسبوک گشت!

 

 

منبع: مراحم

 

 

جدیدترین مطالب