قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

فناوری جدید برای پاسخ دادن به موبایل با پاها

مجموعه : موبایل و تبلت
فناوری جدید برای پاسخ دادن به موبایل با پاها

فناوری جدید برای پاسخ دادن به موبایل با پاها دنیای تکنولژی جهان را متحول کرد. بسیاری از محققان  و دانشمندان توانستند با استفاده بهینه از تجهیزات و قطعات الکترونیکی لوازم هوشمندی را بسازند که قابلیت کنترل کردن با پاها را نیز داشته باشند.

 

فناوری KickSoul به کاربر اجازه می دهد تلفن همراه را با حرکات پا کنترل کند. گروهی از دانشمندان دانشگاه MIT امکان کنترل کردن تجهیزات الکترونیکی با استفاده از پا را فراهم آورده اند.

 

به گزراش سماتک پیشتر شرکت خودروسازی فورد آمریکا فناوری پیشرفته ای ارایه کرده بود که طی آن صاحب خودرو با ضربه مختصری که به پشت خودروی خود وارد می کرد، با بازشدن درب عقب، آن هم بدون استفاده از دست مواجه می شد و حالا دانشمندن دانشگاه MIT نیز از نگرش مشابهی در نوآوری خود بهره برده اند.

 

در واقع آنها تلاش کرده اند تا امکانی را فراهم آورند که افراد در زمانی که نمی توانند از دستهایشان استفاده کنند، کنترل تجهیزات الکترونیکی را با پاهایشان انجام دهند. این دانشمندان که در آزمایشگاه MIT Media مشغول به کار هستند نسخه پیش ساخته فناوری جدیدی موسوم به KickSoul را ارایه کرده اند که به کاربر اجازه می دهد رایانه، تلفن همراه و سایر تجهیزات الکترونیکی خود را با استفاده از حرکات پا کنترل کند.

 

آنها تجهیزات الکترونیکی ویژه را را به بخش میانی یک کفش معمولی متصل کرده اند. این تجهیزات شامل میکرو رایانه Arduino، بلوتوث و سیستمی متشکل از شتاب سنج و ژیروسکوپ هستند که کاربر با استفاده از آنها می تواند تلفن همراه هوشمند خود را نیز کنترل کند.

 

این دانشمندان تمامی حرکات پا را الگوبرداری و ثبت کرده و امکانی را فراهم کرده اند که طی آن با استفاده از الگوریتم مخصوصی ارتباط میان تلفن همراه و سایر تجهیزات الکترونیکی مشابه با کفش برقرار می شود. بدین ترتیب می توان فرمانهای لازم را از طریق حرکات پا صادر کرد.

 

تهیه و تنظیم: www.samatak.com

 

مطالب مرتبط:

 

نرم افزار نذری یاب موبایل ویژه محرم

 

شارژ همزمان چند گوشی موبایل با فناوری جدید وایرلس

 

تشخیص بیماری ایدز در افراد با اپلیکیشن جدید موبایل

 

ساخت باتری موبایل با ته سیگار عملی شد

 

آموزش و کدهای دایورت موبایل

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری