آیا میدانستید های باور نکردنی، جالب، علمی، عجیب و غریب

آیا میدانستید های باور نکردنی، جالب، علمی، عجیب و غریب

آیا میدانستید های باور نکردنی و جالب همیشه برای برخی از مردم عجیب و غریب به نظر می رسد اما اگر به دنبال آیا میدانستید های باور نکردنی و علمی هستید در ادامه آیا میدانستید های جالب و عجیب و غریب را بخوانید.

 

آیا میدانستید های باور نکردنی

آیا میدانستید بزرگترین گل جهان «رافلسیا »نام دارد که در کشور مالزی رشد می کند . شکوفه های آن می توانند حتی به قطر 91 سانتی متر نیز برسند. این گیاه بوی بسیار بد و متعفنی از خود ساطع می کند و به همین دلیل به گل جسد معروف است.

آیا میدانستید «زز » قهرمان اسطوره ای بوکس جهان اولین مدال خود را به معلم دبیرستانش تقدیم کرد ، زیرا او در نوجوانی به محمد علی گفته بود که تو هیچی نمیشی.

آیا میدانستید محلول آویشن و نمک ، درد دندان را تا حدی التیام می بخشد.

آیا میدانستید رنگ چشم گوزن شمالی در زمستان از قهوه ای به آبی تغییر پیدا میکند تا حیوان بتواند در تاریکی زمستان بهتر ببینند.

آیا میدانستید یک مزرعه کشاورزی سر بسته در ژاپن وجود دارد که روزانه 10 هزار کاهو تولید میکند ، مصرف آب این مزرعه 99 درصد کمتر از مزارع عادی است.

آیا میدانستید دینا سانیچار معروف به « پسر گرگی »را در سال 1867 وقتی شش ساله بود در یکی از جنگل های هند پیدا کردند. او گوشت را پخته نمیخورد ،نمی توانست به زبان آدمیزاد صحبت کند و در نهایت گرگ وار در سال 1895 از دنیا رفت.

آیا میدانستید جیمز فلیپس در مونتانای آمریکا مجموعه ای 16 هزار تایی از شاخ گوزن را در خانه اش نگهداری می کند. او نیمی از عمرش را صرف جمع آوری این شاخ ها کرده است.

آیا میدانستید پون لیم یک ملوان چینی بود که کشتی آن ها در سال 1942 در اقیانوس اطلس غرق شد. او توانست 133 روز را به تنهایی در اقیانوس زنده بماند . او در آن مدت با خوردن ماهی خام ، خون پرندگان و کشتن کوسه با قمقمه آبش با مرگ جنگیده بود.

آیا میدانستید های باور نکردنی، جالب، علمی، عجیب و غریب

آیا میدانستید های علمی

آیا میدانستید 85 درصد از جمعیت کره زمین کمتر از 200 دلار در ماه در آمد دارند، در حالی که در هر ثانیه 297 دلار به موجودی حساب بیل گیتس اضافه میشود.

آیا میدانستید بیمارستانی در معدن نمکی در عمق هزارپایی در اوکراین وجود دارد.که برای بهبود بیماری های تنفسی استفاده می شوند. در این غار یک دهم استریل ترین اتاق بیمارستان جهان باکتری وجود دارد.

آیا میدانستید مزرعه داران در فنلاند به شاخ های گوزن های شمالی نوعی ماده رفلکتوریا به اصطلاح شب نما اسپری می کنند تا رانندگان در جاده آن ها را ببینند و با آن ها برخورد نکنند.

آیا میدانستید در بولیوی زندانی وجود دارد که به شکل یک جامعه اداره می شود و زندانیان در آن شغل خاص خود را دارند و غالبا با خانواده هایشان زندگی میکنند.

آیا میدانستید وقتی مجله فوریس از ریچارد فاینمن به عنوان باهوش ترین مرد جهان یاد کرد ، مادر فاینمن در عکس العمل به این تیتر گفت « اگر او باهوش ترین فرد جهان است ، پس خدا به همه ما رحم کند!».

آیا میدانستید از هر 21 نفر شهروند نیویورک 1 نفر میلیونر است.

آیا میدانستید گروهی به نام Gulabi درهند وجود دارد که شوهران بد خلق را تعقیب کرده و با چوب جارو می زنند.

آیا میدانستید در تحقیقی که در یکی از دانشگاه های آمریکا صورت گرفته مشخص شد که 80 درصد مردم ولوم صدای تلویزیون را روی اعداد زوج می گذارند و اگر درجه صدا روی فرد باشد حالتی عصبی گرفته و فکر میکنند که صدا را خوب نمی شنوند.

آیا میدانستید با قرار داد جدید لیونل مسی او می تواند در طول 900 سال هر روز یک آیفون 7 بخرد.

آیا میدانستید Violet gessop پرستاری بود که در هر سه کشتی تایتانیک ، برتانیک و المپیک وقتی غرق می شدند حضور داشت و از هر 3 حادثه جان سالم به در برد!

آیا میدانستید در جهان 26 درخت وجود دارند که قبل از میلاد مسیح نیز وجود داشتند . یکی از این 26 درخت « سروابرکوه » در یزد با عمر 4 هزار سال است.

آیا میدانستید تا سال 1961 در انگلیس اگر کسی خودکشی میکرد و موفق نمیشد مجازاتش مرگ بود.

آیا میدانستید در شهر سئول ، کره ای ها با تحویل 1 کیلو زباله خشک به دستگاه ، کارت اعتباری مترو و اتوبوس دریافت می کنند.

آیا میدانستید در المپیک های گذشته رشته های شلیک به کبوتر ، طناب کشی ، ودوئل با اسلحه نیز وجود داشت.

آیا میدانستید اگر عادت به بلند کردن ناخن هایتان دارید با مصرف کنجد ناخن هایتان محکم تر شده و کلسیم ضروری را دریافت می کنند.

آیا میدانستید یک مادر موهای نوزاد 2 ماهه اش را رنگ کرده و کودک به دلیل آلرژی تا مرز مرگ پیش رفت.

آیا میدانستید هویج از بروز سکته جلوگیری می کند.

آیا میدانستید های باور نکردنی، جالب، علمی، عجیب و غریب

آیا میدانستید های عجیب و غریب

آیا میدانستید محققین نازی 90 کولی را مجبور کردند فقط آب دریا بنوشند تا ببینند که چه اتفاقی می افتد. پیامدهای به قدری شدید و سخت بود که آنها کف زمین تازه شسته شده را به امید یک قطره آب تازه لیس میزدند.

آیا میدانستید شست و شوی سر با آب داغ سبب خشکی پوست سر و شوره شدید می شود.

آیا میدانستید لرد تیموتی برای خودش مراسم خاکسپاری دروغین برپا کرد تا واکنش مردم را نسبت به مرگش ببیند حدود 3000 نفر به خاکسپاری او آمدند ، به جز همسرش!

آیا میدانستید اگر از بی خوابی رنج می برید و نمی توانید راحت بخوابید، یکی دو ساعت قبل از خواب میتوانید نارنگی بخورید.

آیا میدانستید ماریا گانیگ اولین زنی بود که به خاطر آرایش زیاد فوت کرد.

آیا میدانستید فیل های نوزاد خرطوم خود را می مکند ، مثل یک نوزاد انسان که انگشت شست خود را برای آرامش می مکد.

آیا میدانستید بارکد خوان ها قسمت های سفید روی بارکد را می خوانند نه مشکی.

آیا میدانستید لب زدن شما در موسیقی می تواند نشان دهد که چقدر باهوش یا کند هستید.

آیا میدانستید تاریخ انقضای روی بطری آب معدنی مربوط به بطری است نه آب.

آیا میدانستید زمانی که خوابیده اید و خواب سقوط از ارتفاع را می بینید یک حرکت تند و ناگهانی را تجربه می کنید که به آن حرکت ناگهانی هیپنیک می گویند.

آیا میدانستید 98 درصد از اتفاقات بدی که منتظر شان هستیم هرگز اتفاق نمی افتد.

آیا میدانستید های باور نکردنی، جالب، علمی، عجیب و غریب

آیا میدانستید های جالب و باور نکردنی

آیا میدانستید اگر میخواهید سیاهی زیر چشمانتان کم کم از بین برود باید در هفته سه چهار مرتبه اسفناج مصرف کنید.

آیا میدانستید خطوط هوایی آمریکا با کم کردن فقط یک زیتون از سالاد هر مسافر در سال 1987 توانست 40 هزار دلار صرفه جویی کند.

آیا میدانستید آبشاری به نام devil kettle درمینه سوتای آمریکا وجود دارد که هیچ کس نمیداند آب آن کجا میرود حتی توپ های پینگ پونگی که دز درون آب پرت می شوند.لرای همین همیشه گم می شوند.

آیا میدانستید لویی پاستور هنگام تولید واکسن هاری به همکارش گفته بود اگر به هاری مبتلا شد او را بکشد.

آیا میدانستید هورمونی که باعث رشد شما می شود، فقط وقتی خواب باشید تولید می شود.

آیا میدانستید لئونید روگوزوف ، پزشکی است که خود را جراحی کرد! او تنها پزشک مقیم ایستگاهی در قطب جنوب بود مجبور شد آپاندیس خود را عمل کند.

آیا میدانستید کلئوپاترا ، اخرین فرعون مصر ، رژلب مخصوص خودش را داشت که برای ساخت آن از مورچه های له شده و سوسک های بسیار قرمز استفاده می شده است.

آیا میدانستید گربه ها به خوبی قادرند صدای مالک خود را تشخیص بدهند ، اما ترجیح می دهند آن را نادیده بگیرند.

آیا میدانستید برای تمیز کردن قابلمه ی سوخته کافیست نوشابه را کف قابلمه بریزید و بگذارید خیس بخورد ، سپس آن را بشویید.

آیا میدانستید داوینچی ، نام اسبی است که نقش سفید رنگ اسبی دیگر بر روی آن هک شده است.

آیا میدانستید موزهای قرمز رنگی وجود دارند که طعمشان شبیه به تمشک و خامه است.

آیا میدانستید به برفک تلویزیون در سوئد krig myrornas می گویند که به معنی جنگ مورچگان است.

آیا میدانستید های باور نکردنی، جالب، علمی، عجیب و غریب

آیا میدانستید های پزشکی و جالب

آیا میدانستید در جزایر قناری در شمال غرب آفریقا رستورانی وجود دارد که غذای خود را از طریق حرارت مرکزی کره زمین می پزد ، در واقع این رستوران از گرمای مواد مذاب که در اطراف یک کوه آتشفشان نیمه فعال جریان دارند ، برای پختن غذا استفاده میکند.

آیا میدانستید یک دلال املاک به نام چارلز بایکوت ، آنقدر منفور بود که نامش وارد زبان انگلیسی شد.( بایکوت کردن + تحریم کردن)

آیا میدانستید از هر 5 آمریکایی یکی باور دارد.که جهان در طول زندگی آنان به پایان خواهد رسید.

آیا میدانستید جوزف تامسون جایزه نوبل را برای اثبات ذره بودن الکترون ها دریافت کرد و سپس پسرش همان جایزه را برای اثبات اینکه الکترون ها ذره نیستند بلکه موج هستند در یافت کرد.

آیا میدانستید اسکناس های کشور کرواسی از ترکیباتی ساخته شده باکتری های روی آن در کمتر از 3 ساعت از بین می روند. لذا بهداشتی ترین اسکناس های جهان هستند.

آیا میدانستید گردو جاروبرقی سیستم داخلی بدن شما است و آن را پاکسازی می کند.

آیا میدانستید های باور نکردنی، جالب، علمی، عجیب و غریب

آیا میدانستید های باور نکردنی

آیا میدانستید طبق مطالعات انیشتن اگر زنبور عسل از کره زمین حذف شود، انسان تا 4 سال بعد منقرض می شود.

آیا میدانستید بدن انسان حدود 6/5 لیتر خون دارد. این 6/5 لیتر خون هر سه دقیقه یکبار سه مرتبه در کل بدن گردش می کند. در یک روز ، خون بدن حدود 19000 کیلومتر حرکت می کند.

آیا میدانستید گردو یک مدافع دربرابر سرطان پستان می باشد.

آیا میدانستید رنگ سیاه مریخ به خاطر آهن زنگ زده سطحش قرمز به نظر می رسد.

آیا میدانستید بر اساس قانون واتیکان شما می توانید با فالو کردن پاپ در توئیتر ، مدت زمانی که در برزخ می گذرانید را کم کنید.

آیا میدانستید اولاف پنجم پادشاه نروژ عادت داشت با وسایل نقلیه عمومی در شهر تردد نماید و کرایه خود را هم همیشه پرداخت میکرد.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب