آینده ارز سولانا چگونه خواهد بود؟

آینده ارز سولانا چگونه خواهد بود؟

سولانا جزو 10 ارز دیجیتال برتر در بازار است و از نگاه تحلیلگران، جزو پروژه‌های آینده‌دار به‌شمار می‌رود. از آنجا که رقابت در بین ارزهای دیجیتال برای جانشینی اتریوم و بیت کوین بالا است، با توجه به رشد قابل‌توجهی که سولانا در 3 ماهه گذشته و به‌طورکلی در سال 2023 داشت، می‌تواند گزینه‌ای هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری در این بازار جذاب باشد. اما سؤال اصلی این است که آینده ارز دیجیتال سولانا چگونه خواهد بود؟ آیا سولانا روند صعودی خود را ادامه خواهد داد؟ در ادامه با توجه به دیدگاه‌های برترین تحلیلگران و مقالات تحلیلی موجود در سایت‌های برتر بررسی بازار کریپتو، به این سؤال پاسخ می‌دهیم.

 

پیش‌بینی آینده ارز دیجیتال سولانا

با توجه به ارزیابی سایت‌های برتر تحلیل سولانا و استفاده از ابزارهای تحلیلی مانند نقاط پیوت پوینت، می‌توان برای سال‌های آینده بازه‌های قیمتی زیر را در نظر گرفت.

آینده ارز سولانا چگونه خواهد بود؟

پیش‌بینی آینده رمزارز دیجیتال سولانا بر اساس تحلیل تحلیلگران برتر

همانطور که می‌دانید ارز دیجیتال سولانا یکی از قدرتمندترین کریپتوهای حاضر در بازار است و چشم بسیاری از معامله‌گران به حرکات آن دوخته شده است. به همین دلیل، در ادامه به بررسی دیدگاه و نظرات تحلیل‌گران و سایت‌های معروف در مورد روند قیمتی سولانا خواهیم پرداخت تا شما نیز با آینده ارز دیجیتال سولانا بهتر آشنا شوید.

 

متیو سیگل و پاتریک بوش

نه‌تنها معامله‌گران به عملکرد قیمت سولانا و آینده آن خوش‌بین هستند، بلکه به گفته تحلیلگران بزرگی مانند متیو سیگل و پاتریک بوش، سولانا تا سال 2024 هم چنان روند رو به رشد خواهد داشت.

 

رائول پال

رائول پال، بنیان‌گذار Real Vision نیز یک افزایش 20 برابری را برای سولانا پیش‌بینی می‌کند. او این افزایش چشمگیر را به فناوری پیشرفته بلاکچین‌ها، اکوسیستم رو به رشد و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سولانا نسبت می‌دهد.

 

اگر پیش‌بینی پال درست باشد، قیمت سولانا می‌تواند در ماه‌های آینده از 400 دلار فراتر رود که یک افزایش قابل‌توجه و سودده است.

 

CoinPedia سایت

طبق پیش‌بینی سایت مطرح CoinPedia، قیمت سولانا ممکن است در سال 2023 به 100 دلار برسد. اما از طرف دیگر، عدم تداوم رشد قیمت، ارزش سولانا را تا پایان سال 2023 به 50 دلار کاهش می‌دهد.

 

سایت  coingape

سایت معروف کوین گپ نوشته است: بر اساس چند شاخص کمی فنی، پیش‌بینی فعلی برای سولانا در سال 2024 صعودی است. این می‌تواند نشانه‌ای از خرید خوب سولانا در سال 2024 باشد. با این حال، قبل از تصمیم‌گیری برای خرید یا عدم خرید سولانا، مهم است که هم عوامل فنی (سابقه قیمت) و هم عوامل اساسی را در نظر بگیرید.

 

سایت cryptonews

سایت مشهور cryptonews به روند رو به رشد سولانا خوش‌بین است و انتظار دارد قیمت در سال آینده از مرز 100 دلار عبور کند.

آینده ارز سولانا چگونه خواهد بود؟

روند قیمتی سولانا از گذشته تا امروز

در سال 2020 سولانا روند قیمتی ثابتی داشت. اما در سال 2021 قیمت آن با افزایش و کاهش‌های متعدد روبرو شد و یک الگوی سر و شانه را تشکیل داد و دوباره به کانال 20 دلاری برگشت. این ارز دیجیتال در سال 2023 بار دیگر روند روبه رشد خود را آغاز کرده و همچنان صعودی است.

 

علاوه بر این، در میان رشد اخیر قیمت ارزهای دیجیتال، سولانا SOL  با رشد بیش از 60 درصد در ماه گذشته، جزو ارزهایی به شمار می‌رود که بیشترین افزایش قیمت را داشته است. طبق گزارش Step Data Insights در 9 دسامبر 2023، سولانا در عرض 24 ساعت، شاخص‌های صعودی مختلفی از جمله افزایش قابل توجه ارزش کل از 600 میلیون دلار به 833 میلیون دلار را تجربه کرده است. از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون سولانا بیش از 500 درصد رشد داشته که نشان‌دهنده پیروی این ارز از رشد بیت کوین است.

 

افزایش اخیر SOL آن را در لیست آلتکوین‌هایی مانند Cardano و Avalanche قرار داده است که هرکدام شاهد افزایش هفتگی بیش از 40٪ بوده‌اند.

 

تحلیل فاندامنتال سولانا

بر اساس سیگنال‌های مختلف، احساسات فعلی سولانا مثبت و صعودی است. اکثر شاخص‌های فنی و فاندامنتالی، خرید را نشان می‌دهند. از طرفی در حال حاضر، شاخص ترس و طمع سولانا 74 است، که به این معنی است که احساسات سرمایه‌گذاران در منطقه حرص و طمع قرار دارد. اخبار مختلف نیز نشان‌دهنده رشد قابل توجه قیمت در سال 2024 خواهد بود. به ‌طور کلی از لحاظ فاندامنتالی نیز می‌توان به رشد سولانا امیدوار بود.

 

برای خواندن بیشتر درباره سولانا و خرید ارزهای دیجیتال بدون کارمزد، ارزهایی مانند میم کوین‌ها، شیبا اینو و بیش از ۱۰۰۰ رمزارز دیگر می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت، یکی از مشهورترین صرافی‌های ایرانی در حوزها ارزهای دیجیتال مراجعه کنید و با اطمینان در بازار حضور داشته باشید.

آینده ارز سولانا چگونه خواهد بود؟

تحلیل تکنیکال سولانا

بسته شدن کندل ماهانه سولانا در  بالای سطح مقاومتی 68.2 دلار و حفظ حمایت در سطح 60 دلار، آن را به سمت 90 دلاری شدن سوق می‌دهد. سولانا در حال حاضر در کانال 70 دلاری است که نشان‌دهنده یک حرکت صعودی پایدار در کوتاه ‌مدت است. شکست صعودی از مقاومت 68.15 دلار باید روند بهبود را تا قیمت 85 دلار تقویت کند. در حال حاضر نیز قیمت سولانا بالاتر از EMA های حیاتی روزانه (20، 50، 100 و 200) است که روند صعودی کلی را نشان می‌دهد. حجم معاملات 24 ساعت سولانا، 4.11 میلیارد دلار است که نشان‌دهنده افزایش 111 درصدی است. یعنی از منظر حجم نیز رشد سولانا قابل مشاهده است.

 

به نظر می‌رسد مسیر بهبود قیمت سولانا با توجه به نظریه امواج الیوت نیز همسو باشد. اکنون، با احساسات صعودی غالب بر بازار، به نظر می‌رسد قیمت SOL در حال ورود به موج پنجم است. با استفاده از ابزار فیبوناچی نیز، پیش‌بینی می‌شود که SOL می‌تواند 18 درصد افزایش یابد تا به سطح فیبوناچی 0.618 در 85.8 دلار برسد.

 

تهدیدات و نگرانی های سولانا

شاید تنها نگرانی فعلی در مورد سولانا کند شدن روند صعودی آن باشد و به جز آن بازار به ‌طور کلی صعودی است. اگر روند رشد قیمت کاهش یابد، باز هم به احتمال زیاد تا پایان سال جاری میلادی، سولانا در کانال 60 دلار می‌ماند. چرا که مقاومت 68 دلاری حالا به حمایت تبدیل شده و بعید به نظر می‌رسد با این رشد بالا در دنیای کریپتو، سطح حمایتی به سمت پایین بشکند.

 

بر اساس پیش‌بینی الگوریتمی قیمت سولانا و نقاط پیوت پوینت، انتظار می‌رود قیمت SOL در ماه آینده 11.68 درصد افزایش یابد و در 9 ژانویه 2024 به 82.14 دلار برسد. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود قیمت Solana در شش ماه آینده 45.56 درصد افزایش داشته باشد. البته همه این احتمالات به خاطر رشد بیت کوین است و اگر بیت کوین رفتار دیگری از خود نشان دهد، تمام معادلات به هم می‌ریزد!

 

آیا ارز دیجیتال سولانا بخریم؟

ماه دسامبر برای اکثر ارزهای دیجیتال اصلی، از جمله Solana  که در حال حاضر ششمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است، با روند صعودی آغاز شد. به دلیل احساسات مثبت کلی در بازار، به ویژه با بهبود قیمت بیت کوین، قیمت SOL نیز روند صعودی دارد. SOL یکی از 100 ارز دیجیتال برتر روز با بهترین عملکرد باشد.

 

سولانا چنین دستاوردهایی را بر اساس رشد مداوم به دست آورده است، به‌طوری که چندین پلتفرم DeFi و بازارهای NFT آن نیز شاهد افزایش استقبال در هفته‌های اخیر بوده‌اند. طبق داده‌های تاریخی و با توجه به سابقه بازار و تحلیل نمودارها، در حال حاضر سرمایه‌گذاری در سولانا سودآور است. قیمت سولانا در یک سال گذشته 431 درصد افزایش یافته است، در حالی که عملکرد 3 ساله آن بسیار کمتر است.

 

با توجه به اینکه بازار کریپتو به سمت فاز صعودی برای سال آینده میلادی پیش می‌رود، SOL می‌تواند به راحتی در چند هفته و چند ماه آینده سود بیشتری برای سرمایه‌گذارانش داشته باشد.

 

نتیجه‌گیری

سال 2023 سال فوق‌العاده‌ای برای سولانا بود. مانند سال 2021 در این سال نیز شاهد رشد سولانا هستیم. سولانا با سقف تاریخی خود هم فاصله زیادی دارد و می‌توان انتظار داشت رشد آن حداقل در کوتاه‌مدت ادامه داشته باشد.  فاصله قابل توجه با سقف تاریخی یک سیگنال خوب برای تریدرها است. چرا که می‌توانند روی سودده‌بودن ان حساب باز کنند. این فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری روی این رمزارز است. در سایت صرافی ایرانیکارت به سادگی می‌توانید سولانا را خریداری کرده و روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

جدیدترین مطالب