لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

6 نمونه از اشتباهات رایج در خرید ارز دیجیتال که نباید مرتکب شوید

مجموعه : علمی
6 نمونه از اشتباهات رایج در خرید ارز دیجیتال که نباید مرتکب شوید

در سال 2013 میلادی، تنها 66 ارز دیجیتال در جهان وجود داشت و از آن موقع تاکنون به چیزی نزدیک به 7557 رمزارز رسیده‌ایم. این راهی طولانی به نظر می‌رسد و در این میان سرمایه گذاران زیادی پیروزی و شکست در این بازار را تجربه کرده‌اند. بسیاری از این مسیر ثروتمند شده و بسیاری تمام دارایی خود را از دست داده‌اند. بیت کوین – یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز – که در سال 2009 عرضه شد، ارزش بازاری بیش از 1.03 تریلیون دلار دارد. با در نظر گرفتن همه این اعداد، درست است که بگوییم رمزارزها مطمئناً به یک نام آشنا در جهان فعلی ما تبدیل شده‌اند. اما اهمیت زیادی دارد که در این میان برای رسیدن به سودآوری و پیشگیری از شکست‌های سنگین، اشتباهات رایج در خرید ارز دیجیتال را به خوبی شناخته و از آن‌ها اجتناب کنید.

 

تقریباً 79 درصد از صاحبان ارزهای دیجیتال در بریتانیا در بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند و مطالعات نشان می‌دهد که هند با بیش از 10.07 کرور، بالاترین تعداد دارندگان رمزارز را در جهان دارد. تمام این آمار و ارقام نشان دهنده آن هستند که باید بیش از گذشته اشتباهات رایج در خرید ارزهای دیجیتال را جدی گرفته و از ارتکاب آن‌ها اجتناب کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

معرفی اشتباهات رایج در خرید ارزهای دیجیتال

عمده‌ترین اشتباهاتی که در معاملات ارزهای دیجیتال از سوی سرمایه گذاران تازه کار و حتی کهنه کار رخ می‌دهد، به شرح زیر هستند. این خطاها ممکن است به ظاهر ساده و ابتدایی به نظر برسند، اما باور داشته باشید که تاثیرگذاری فوق العاده‌ای در معاملات و نتایج آن‌ها به همراه خواهند داشت.

 

1. سرمایه گذاری بدون دانش

تحقیق، تحقیق و تحقیق! این یکی از اصلی‌ترین رمزهای موفقیت در حوزه کریپتو و به طور کلی سرمایه گذاری است. این یکی از اشتباهات مبتدی است که سرمایه گذاران نوپا مرتکب می‌شوند: غواصی در دنیای ارزهای دیجیتال بدون هیچ دانشی. درک درستی و پایه‌ای که این صنعت بر روی آن ساخته شده است، زمان و تجربه کافی می‌طلبد. در صورتی که دانش درستی نسبت به این بازار سرمایه گذاری وجود نداشته باشد، خرید و فروش رمزارزها به یک ریسک بزرگ تبدیل می‌شود که می‌تواند خیلی زود سرمایه شما را بلعیده و از آن هیچ چیزی باقی نگذارد.

6 نمونه از اشتباهات رایج در خرید ارز دیجیتال که نباید مرتکب شوید

مردم اغلب با دانش اندک یا بدون آگاهی از این صنعت تجارت می‌کنند و این برای آنها گران تمام می‌شود. بازار ارزهای دیجیتال بر اساس “مکانیسم ریسک بالا – پاداش بالا” در جریان است. تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که اشتباهات خود را با قصد یادگیری مرتکب شوید.

 

2. عدم تفکر درست از اشتباهات رایج در خرید ارزهای دیجیتال

معمولا سرمایه گذاران مبتدی و تازه واردهای این بازار، بر این عقیده هستند که تجارت در حوزه ارزهای دیجیتال، می‌تواند آن‌ها را در عرض یک شب، میلیاردر کند. در حالی که سرمایه گذاری در این بازار، قرار نیست یک مسابقه دو 100 متری باشد، بلکه با یک ماراتن نفس گیر روبرو هستیم. برای موفقیت و پولدار شدن در این صنعت، روی رمزارزهای مناسب سرمایه گذاری کنید، صبور باشید، از اشتباه خود درس بگیرید و اینگونه است که این تجارت می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

 

3. افتادن در تله کلاهبرداری های رمزنگاری شده

سرمایه گذاری در رمزارزهای اشتباه، شت کوین‌های بدون پشتوانه و تجارت در وب سایت‌های تقلبی، کلاهبرداری‌های فیشینگ، گرفتار شدن در ایمیل‌های کلاهبرداری، دنبال کردن حساب‌های اشتباه رسانه‌های اجتماعی و … همگی سیاه چاله‌های این بازار هستند. جالب است بدانید که طبق مطالعه Chainalysis، بیش از ۷.۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال از سرمایه گذاران در سراسر جهان به سرقت رفته است.

 

در یک کلاهبرداری، فینیکو، یک طرح پونزی روسی، میلیون‌ها نفر را غارت کرد، در حالی که خود را به عنوان یک “طرح تولید سود خودکار” معرفی کرده بود. این طور که گفته می‌شود فینیکو توسط کریل دورونین اینستاگرامر محبوب رهبری می‌شد. این طرح پونزی از دسامبر 2019 تا ژوئیه 2021 ادامه داشت. با این حساب می‌توان به راحتی نتیجه گرفت که قبل از انجام تحقیقات مناسب در خصوص هر پروژه‌ای از ارزهای دیجیتال، نباید به سرمایه گذاری آن ورود کرد.

6 نمونه از اشتباهات رایج در خرید ارز دیجیتال که نباید مرتکب شوید

4. قرار دادن تمام تخم مرغ‌ها در یک سبد

تنوع بخشی یک اصل ثابت سرمایه گذاری محافظه کارانه است. دنیای کریپتو از فراز و نشیب‌های متعددی برخوردار است و یکی از چیزهایی که سرمایه گذار را در چنین زمان بی‌سابقه‌ای نجات می‌دهد، تنوع بخشی است. با توزیع پولی که به دست آورده‌اید یا سرمایه‌ای که به هر ترتیب در اختیار دارید در رمزارزهای مختلف، ریسک شکست را کاهش داده و شانس بازدهی خوب را افزایش خواهید داد. در واقع تنوع تا حدود زیادی به مدیریت ریسک کمک خواهد کرد.

 

5. خرید در روند رو به بالا، فروش در زمان سقوط از اشتباهات رایج در خرید ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از اشتباهات رایجی که سرمایه گذاران جدید مرتکب می‌شوند این است که رمزارز را در حالی که در حال افزایش است، خریداری می‌کنند. اما وقتی نرخ شروع به کاهش می‌کند، وحشت کرده و مرتکب اشتباه فروش آن می‌شوند. این صنعت بسیار غیرقابل پیش بینی است و سرمایه گذاران نیز باید یاد بگیرند که چطور بر موج‌های سوار شده و ترس از دست دادن یا همان اصطلاح FOMO در بازار ارزهای دیجیتال، بدتر باعث شکست و ضرر دادن آن‌ها نشود.

 

6. اعتماد به شایعات از اشتباهات رایج در خرید ارزهای دیجیتال

اگر چه در بسیاری مواقع شایعات و حتی یک جمله از زبان فردی مشهور، باعث نوسانات در بازار رمزارزها می‌شود؛ اما همیشه نباید پیرو شایعات بود. دیدیم که گفتن یک جمله از سوی ایلان ماسک، چطور بازار رمزارزها را دستخوش تغییراتی کرد، اما قرار نیست که همیشه موج‌های به راه افتاده در فضای مجازی و اظهار نظر افراد بی‌تجربه در این حوزه، مبنای تصمیم گیری باشند. این اشتباهی است که بسیار از سرمایه گذاران تازه کار مرتکب شده و به راحتی سرمایه خود را با پیروی از شایعات به باد می‌دهند.

6 نمونه از اشتباهات رایج در خرید ارز دیجیتال که نباید مرتکب شوید

نتیجه گیری

اشتباهات رایج در خرید ارزهای دیجیتال، ممکن است بسیار گسترده‌تر از چیزی باشد که در بالا به آن اشاره کردیم. شما پیش از این در حوزه خرید ارز دیجیتال چه اشتباهاتی مرتکب شده و تا چه اندازه این اشتباهات، باعث زیان دهی شده‌اند؟ تجربیات خود در این خصوص را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب