قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

دلیل بزرگتر بودن بینی آقایان نسبت به خانم ها

مجموعه : علمی
دلیل بزرگتر بودن بینی آقایان نسبت به خانم ها

علت بزرگتر بودن بینی آقایان چیست؟ 

دلیل بزرگتر بودن بینی آقایان نسبت به خانم ها چیست؟ شاید شما اگر در جوامع گوناگون وارد شوید و به صورت خانم ها و آقایان با دقت نگاه کنید، متوجه خواهید شد که بیش از 60 درصد آقایان بینی بزرگتری نسبت به خانم ها دارند. اما آیا این امر اتفاقی است یا یک دلیل علمی پشت آن وجود دارد؟ امروز میخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا بینی آقایان از خانم ها بزرگتر است؟

 

براساس آخرین مطالعاتی که در مجله آمریکایی انسان‌شناسی فیزیکی به چاپ رسیده است، بینی مردان در مقایسه با زنان ۱۰ درصد بزرگ‌تر است. آمار نشان می‌دهد که انسان‌های امروزی، نسبت به اجداد خود از ماهیچه‌های باریک کمتری برخوردار هستند و درنتیجه به اکسیژن کمتری احتیاج دارند. اما سؤال اینجاست که:

 

تا چه حد، میزان نیاز به اکسیژن در شکل‌گیری بینی مؤثر است؟

برای یافتن پاسخ این سؤال، دکتر ناتان هولتون به کمک گروهش، سایز و روند رشد بینی ۳۸ مرد و زن را به مدت ۲۰ سال و از سن ۳ سالگی‌شان مورد بررسی قرار داد. درواقع در پایان تحقیق، افراد در سنین ۲۰ سالگی به سر می‌بردند.

 

نتایج نشان داد که مردان و زنان تا سن بلوغ دارای نسبت بینی یکسانی هستند. اما همین که دوران بلوغ آغاز می‌شود، بینی مردان به شکل نامناسبی شروع به رشد می‌کند و دلیل اصلی آن نیاز بیشتر بدن به اکسیژن، کالری دریافتی و مصرف انرژی در این سنین است همچنین به واسطه وجود بیشتر ماهیچه‌های باریک در مردان بدن آن‌ها به اکسیژن بیشتری نیاز دارد.

 

دلیل بزرگتر بودن بینی آقایان نسبت به خانم ها

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری