جنگ با موش و راهکار مبارزه خانگی با آن

جنگ با موش و راهکار مبارزه خانگی با آن

تاکنون در خانه یا محل کار خود با موش رو به رو شده اید؟ حضور موش ها می تواند بسیار آزاردهنده باشد؛ اما برای سمپاشی موش باید چکاری انجام داد؟ بهترین روش کمک گرفتن از یک تیم متخصص برای این کار است، اما اگر قصد دارید با سم خانگی و یا تله گذاری موشهای منازل خود را از بین ببرید این مطلب برای شما مفید خواهد بود. نکته قابل اهمیت این است که اگر قصد انجام سمپاشی را بدون کمک از متخصصان دارید، باید نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید تا مسمومیتی برای خودتان بوجود نیاید.

 

نکات مهم در استفاده از سم خانگی برای موش

باید بدانید که موشها عاشق خوردن غذا هستند. موشها 15 الی 20 بار در روز از لانه خود خارج میشوند و به دنبال غذا میگردند و شما میتوانید با سواستفاده از این مسئله غذاهای آغشته به سم را به خورد موش دهید. اگر قصد دارید با سم خانگی کار کنید به موارد زیر توجه کنید:

 

انتخاب روش دفع موش

برای دفع موش میتوانید از مواد جاذب یا دافع استفاده کنید.

 

• مواد دافع باعث دور شدن موش از منزل شما میشوند و از ورود موشها پیشگیری میکنند.

• مواد جاذب شامل مواد خوراکیای هست که موش علاقهی زیادی به آن ها دارد. شما باید سم را با این مواد غذایی مخلوط کنید تا موش آن ها را بخورد.

 

انتخاب نوع سم

از محصولاتی که به عنوان سم موش شناخته میشوند و در فروشگاه های معتبر به فروش می رسند استفاده کنید. اگر محصول غیراستانداردی را خریداری کنید ممکن است تاثیر مطلوبی نگذارد یا باعث ایجاد خطر برای سلامتی خودتان یا حیوان خانگی تان شود.

 

رعایت دستورالعمل ها

قبل از استفاده از سم حتما دستورالعمل روی بسته بندی را بخوانید و طبق آن عمل کنید. از ترکیب کردن خودسرانه سم با مواد غذایی بپرهیزید.

 

محل قراردادن سم خانگی

موش ها در مکان هایی همانند آشپزخانه یا در سطل زباله ها فعالیت میکنند؛ سم خانگی را در این مکان ها قرار دهید اما توجه کنید که در دسترس کودکان و حیوانات خانگی نباشد.

 

ایمنی شخصی

هنگام استفاده از سم خانگی برای کشتن موش، باید به ایمنی خودتان توجه کنید. استفاده از دستکش‌های پلاستیکی، ماسک و عینک حفاظتی توصیه می‌شود. همچنین، دستان خود را قبل و بعد از استفاده از سم به دقت بشویید.

 

بررسی برخورد موش ها با سم

بعد از قرار دادن سم،به رفتار موش ها توجه کنید. در صورتی که حدود چند روز پس از سم گذاری موش‌ها به سم دسترسی نیافتند یا تعداد آن‌ها کاهش نیافت، باید روش دیگری را برای کنترل موش‌ها امتحان کنید.

 

دور انداختن لاشه موش

در صورتی که موش مرده را پیدا کردید، باید با احتیاط آن را دور بیندازید. از تماس مستقیم با پوست موش یا تنفس بوی بد آن پرهیز کنید. همچنین، دستان خود را بلافاصله پس از دور انداختن موش با آب و صابون بشویید.

سمپاشی موش با سم خانگی

بهترین سم خانگی برای از بین بردن موش

معمولاً سم‌های خانگی بر اساس ترکیبات مختلف تهیه می‌شوند که می‌تواند شامل موادی مانند کومارین‌ها، کلسیم فلورید، وارفارین، برومودیولون و غیره باشد. اما باید تاکید کنیم که استفاده از این مواد باید به دقت و با رعایت دستورالعمل‌ها و ایمنی‌های لازم صورت گیرد.

 

بهترین راه برای کنترل موش‌ها در محیط خانگی استفاده از روش‌های غیر سمی مانند دام‌های زنده، چسب‌های چسبنده یا تغییرات در محیط زندگی موش‌ها می‌باشد. در صورتی که موشها به مشکل جدی برای شما تبدیل شده‌اند، بهترین راهنمایی این است که با تعامل با یک حشره‌شناس یا شرکت سمپاشی حرفه ای مشورت کنید تا بهترین روش برای شما مشخص شود.

 

ترکیبهای خانگی مناسب برای از بین بردن موش

گاهی موشها در اماکنی عمومی و به تعداد زیاد مشاهده میشوند که در این صورت نیاز به سمپاشی حرفه ای موش داریم، که تیم های متخصص این کار را برای سمپاشی خوابگاه و مساجد و … انجام میدهند. اما گاهی یک یا دو موش در منزل خودتان مشاهده میکنید که در صورت عدم تمایل به کمک گرفتن از متخصصان میتوانید با روش های خانگی عملیات سمپاشی را انجام دهید. در ادامه به بررسی ترکیباتی که می توانید به صورت خانگی برای از بین بردن موش استفاده کنید می پردازیم:

 

اسانس نعناع

موش ها از بوی نعناع متنفرند پس شما می توانید با جاسازی پنبه های آغشته به اسانس نعناع در گوشه های مختلف خانه از ورود و فعالیت موش ها جلوگیری کنید.

 

پیاز

قرار دادن پیاز در مکان های مختلف از خانه می تواند موش ها را به راحتی دفع کند. توجه کنید که پیاز را باید به صورت مداوم با یک پیاز تازه جایگزین کنید زیرا پیاز پلاسیده تاثیری در دفع موش نخواهد گذاشت.

 

آمونیاک

قطعا تا به اینجا متوجه شده اید که موش ها از بوی بد فراری هستند؛ پس می توان با قرار دادن یک کاسه کوچک آمونیاک باعث دفع موش ها شوید.

 

پودر کاکائو و گچ

پودر کاکائو یا گچ را در گوشه های منزل خود قرار دهید، موش ها پس از خوردن این پودر تشنه میشوند و در صورت نیافتن آب به راحتی از بین میروند.

 

پودر سیب زمینی

پودر سیب زمینی هم مانند پودر گچ عمل میکند با فرق اینکه موش پس از خوردن آن دچار ورم روده می شود و در نهایت از بین میرود.

 

بهترین مکان برای طعمه گذاری

شما پس از انتخاب سم باید بهترین نقاط خانه را برای اینکار انتخاب کنید. مکان هایی مانند:

 

• گوشه پنجره

• گاراژ و انباری

• گوشه کابینت ها و کمد ها

• گوشه های آشپزخانه

• درب های ورودی خانه

 

شما باید با توجه به پر فعالیت ترین مکانی که موش ها حضور دارند؛ محل طعمه گذاری را انتخاب کنید.

روش خانگی برای دفع موش

معایب دفع موش با سم خانگی

این روش ها ممکن است بر حسب نوع موشها جواب دهی کافی را نداشته باشند و همینطور به زمان و صبر زیادی نیاز هست. اگر تعداد موش های زیادی در منزل شما وجود دارند بهتر است که از یک سم قوی و صنعتی استفاده کنید تا بتوانید نتیجه لازم را ببینید.

 

جمع بندی

توجه داشته باشید که استفاده از سم برای کشتن موش‌ها بهترین راه برای کنترل آن‌ها است و اگر می خواهید سمپاشی به صورت قطعی جواب دهد و شما از شر موش های منزل خود خلاص شوید بهتر است که از یک تیم سمپاشی حرفه ای کمک بگیرید. پیشنهاد ما تیم سمپاشی کاسپین است که شما می توانید با مراجعه به سایت این تیم از مشاورین این حوزه در مورد سمپاشی منزل خود کمک بگیرید.

جدیدترین مطالب