بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

در مورد یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان باید عوامل و معیارهای زیادی را در نظر گرفت. برای افراد بزرگسال معیارهایی وجود دارد که می تواند موقعیت شغلی، مسئله مهاجرت، افزایش دانش زبانی و سایر موارد باشد و با توجه به این شرایط تصمیم به یادگیری این زبان می گیرد.

 

البته برخی در شروع کار با اضطراب مواجه می شوند و در مورد نقطه شروع سر در گم می شوند. البته که باید گفت هیچ زمانی برای یادگیری دیر نمی باشد و‌ باید به صورت اصولی گام برداشت. آموزشگاه زبان ملل با سال ها تجربه در این زمینه و با کادر مجرب و اساتید برجسته و متخصص، راه را برای زبان آموزان و علاقمندان بسیار هموار ساخته است. چرا که با به روز ترین تکنیک ها و طبق استانداردهای جهانی به امر آموزش می پردازد.

 

بهترین روش های آموزش زبان به بزرگسالان

شایان ذکر است که صرف یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان را نمی توان ملاک قرار داد و باید به روش های یادگیری اهمیت زیادی داد. نکاتی که در این راه وجود دارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری هستند که قدم در این مسیر می گذارند اما به دلیل رعایت نکردن اصول کار، در نیمه راه دلسرد شده و از ادامه مسیر سر باز می زنند.

 

به همین دلیل برای راهنمایی بیشتر شما نکات بسیار مهمی را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم که می تواند بهترین راهکار ها برای شما عزیزان باشد.

 

1. برنامه ریزی با توجه به شرایط و موقعیت 

مهم ترین عامل در فرایند یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان این است که بدون برنامه به هیچ عنوان نباید گام برداشت. برای آغاز این مسیر باید تمام شرایط و موقعیت های زندگی خود را در نظر بگیرید و طبق آن ها برنامه ریزی منظم و منسجمی داشته باشید.

 

عدم وجود برنامه‌ ریزی منجر به دلسردی و ادامه ندادن خواهد شد. مطمئنا در ابتدای مسیر همگی در وجود خود شور و اشتیاق زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید اما باید این علاقه و اشتیاق به طور دقیقی تحت کنترل و برنامه‌ ریزی باشد. تمام جوانب کار را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ساعت و روز کلاس های خود را به گونه ای تنظیم نمایید که بتوانید سر موقع و بدون دغدغه در آن شرکت کنید.

 

مسیر کلاس و دوری راه و مسئله رفت و آمد نیز اهمیت زیادی دارد. اگر با توجه به شرایط موجود کلاس ها به صورت آنلاین باشد، می توانید در صورت تمایل در آن ها شرکت کنید. از همین ابتدا باید این نکته را در نظر بگیرید که نباید توقع و انتظار زیادی داشته باشید و آهسته و پیوسته به راه خود ادامه دهید.

 

با برنامه منظم و روتین می توانید بسیار راحت تر به هدف خود برسید. قابل ذکر است که آموزش و یادگیری زبان انگلیسی صرفا با حضور در کلاس میسر نمی شود و باید ثابت قدم و با پشتکار زیاد راه خود را ادامه دهید. شما قرار است برای رسیدن به هدف خود مدت طولانی را سپری نمایید پس باید از هر نظر خود را آماده سازید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

2. تعیین سطح در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

نکته مهم دیگر این است که قبل از هر گونه اقدامی جهت ثبت نام و حضور در کلاس ها، سطح زبانی خود را مشخص نمایید. تعیین سطح به شما نشان می دهد که بهتر است از چه سطح و مقطعی به یادگیری زبان بپردازید. باید گفت که یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان امری بسیار مهم است چرا که باید شخص را به هدف مورد نظر نزدیک کند. اگر سطحی که قرار است در آن به تحصیل مشغول شوید پایین تر یا بالاتر از سطح و دانش زبانی شما باشد، نتیجه خوبی برای شما به همراه نخواهد داشت.

 

3. داشتن ‌انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی

برای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان ها، داشتن انگیزه نکته ای بسیار مهم و کاربردی است. البته برای هر کاری باید انگیزه و هدف از آن‌ را مشخص نمود. سعی کنید انگیزه ای بسیار بزرگ برای خودتان در نظر بگیرید. در این صورت اگر در مسیر دچار دل زدگی و خستگی شدید، همین انگیزه قوی شما را به ادامه تشویق خواهد کرد.

 

4. از خجالت و کم‌ رویی دوری کنید 

در بسیاری از کلاس ها، زبان آموزانی مشاهده می شوند که کاملا در سکوت به سر می برند. این افراد به بهانه کم رویی و خجالت اصلا صحبت نمی کنند. این روش در کلاس ها و دوره های آموزشی، زبان آموزان را در مسیر یادگیری متوقف خواهد کرد. به یاد داشته باشید که تنها با صحبت کردن و تمرین می توانید به موفقیت دست یابید.

 

بازدهی در کلاس ها در گروی دوری از اضطراب و استرس جواب می دهد. به هیچ عنوان از اشتباهات خود خجالت نکشید. به یاد داشته باشید که در کلاس همه در یک سطح هستند و اگر زبان آموزی موفق تر است به دلیل تلاش و پشتکار او می باشد. پس برای رسیدن به هدف و انگیزه خود تلاش کرده و دلهره و استرس را ازخود دور کنید. اساتید در کلاس ها برای رفع اشکال زبان آموزان هستند و برای موفقیت آن ها تلاش خواهند کرد.

 

5. مشاهده فیلم و سریال 

یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان و حتی کودکان با مشاهده فیلم و سریال های زبان اصلی مسیر را بسیار هموارتر می سازد. سعی کنید در برنامه روزانه خود ساعاتی را به مشاهده فیلم ها و سریال ها اختصاص دهید. اگر در ابتدای راه اموزش زبان انگلیسی هستید، سعی کنید فیلم ها و سریال هایی را انتخاب نمایید که با سطح و دانش زبانی شما هم خوانی داشته باشد.

 

در مراحل اولیه حتما از زیر نویس استفاده نمایید. داستان فیلم را که متوجه شده باشید، می توانید زیر نویس را برداشته و با دقت بیشتری به تماشای فیلم ها بنشینید. این فیلم‌ ها پر از کلمه‌ ها و اصطلاحات زبان هستند و آموزش را برای شما دل انگیز ترخواهد کرد. برای یادگیری بهتر می توانید در زمان مشاهده، کلمه ها، عبارت ها و اصطلاحات جدید را یادداشت نموده و همیشه مطالعه بفرمایید. به نحوه صحبت کردن و لهجه ها بسیار دقت نمایید.

 

این کار به منزله این است که در محیط زبانی قرار گرفته اید. بدون تردید یادگیری درست و دقیق بدون تمرین و تکرار میسر نخواهد شد. روزانه باید آموخته های خود را مطالعه نموده و تمربن نکایید. با صدای بلند تکرار کرده و در صورت امکان صدای خود را ضبط نمایید. به این صورت می توانید اشکالات خود را بهتر متوجه شوید.

 

6. گوش دادن به موسیقی راهی جهت یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

یکی از راهکارهای مهم جهت یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان گوش‌ دادن‌ به موسیقی می باشد. این روش همراه آموزش لذت بخشی را برای شما به همراه دارد. مهارت شنیداری شما با گوش دادن‌ به موسیقی بسیار تقویت خواهد شد. حتی می توانید روی گوشی خود اپلیکیشن های موسیقی نصب نموده و همیشه از آن استفاده نمایید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

7. استفاده درست از نکات گرامری 

قابل ذکر است که مطالعه و یادگیری نکات گرامری زبان انگلیسی، باید با روش های درست و اساسی صورت بگیرد. گرامر را باید به گونه ای خواند که در جمله به کار برود. پس باید روش حفظ کردن نکات گرامری را کنار گذاشت آن ها را در جمله آموزش دید. لغات را نیز باید در جمله یاد گرفت و از حفظ کردن کلمات جدید باید پرهیز نمود.

 

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

کتاب ها مهم ترین منابع جهت یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان به شمار می روند. حتی برخی از کتاب ها به گونه ای طراحی شده اند که برای خودآموزی بسیار مناسب می باشند. تعدای از کتاب های مهم برای یادگیری زبان انگلیسی را معرفی خواهیم کرد.

 

• معرفی کتاب ” American English file

این کتاب در زمره کتاب های پر کاربرد و معروف زبان انگلیسی قرار دارد و شامل شش جلد می باشد. گروه آکسفورد این کتاب را جهت یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان طراحی نموده است و حاوی آموزش به لهجه آمریکایی می باشد. زبان آموزان‌ از سطح مبتدی تا پیشرفته می توانند این کتاب را مورد استفاده قرار دهند. موضوعات موجود در این کتاب از مکالمات روزمره و محاوره ها و همچنین دستور زبان تشکیل شده است. با استفاده از این کتاب مهارت ارتباطی شما قوی خواهد شد و با تمرین های زیاد آن یادگیری را برای شما راحت تر می سازد.

 

• شناخت کتاب ” Four Corners”

این مجموعه کتاب چهار جلد است و از سطح مبتدی تا پیشرفته را پوشش می دهد. انتشار این کتاب توسط انتشارات دانشگاه کمبریج صورت می گیرد. این کتاب نیز برای خود آموزی بسیار مناسب است و با لهجه آمریکایی کار می کند. کتاب های کار و فایل های صوتی برای یادگیری بهتر زبان آموزان در این مجموعه قرار دارد. مهارت های زبانی توسط این کتاب تقویت خواهد شد.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

• معرفی کتاب ” Top Notch”

این کتاب در سرتاسر دنیا شهرت دارد و از سطح مبتدی تا پیشرفته را شامل می شود. در این کتاب موضوعات کاربردی و‌ به‌ روز جهت آموزش زبان انگلیسی گنجانده شده است. پس از مطالعه این کتاب، زبان آموزان قادر خواهند بود به راحتی ارتباط خود را به زبان انگلیسی انجام دهند. طراحی این کتاب نیز بسیار عالی می باشد. هر چهار مهارت زبانی در این کتاب مورد توجه بوده و آموزش واژگان، گرامر ‌و درک مطلب در آن آموزش داده می شود.

 

• کتاب ” Interchange”

به جرات می توان گفت که این کتاب از موفق ترین مجموعه ها جهت یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان می باشد. دانشگاه کمبریج برای آموزش زبان انگلیسی در چهار سطح متفاوت این کتاب را به چاپ رسانده است. افرادی که دوست دارند زبان انگلیسی را به صورت خودآموز فرا بگیرند، می توانند از این کتاب نهایت استفاده را ببرند؛ از سطح مبتدی تا پیشرفته توسط این کتاب پشتیبانی خواهد شد. مهارت های گفتاری و شنیداری زبان آموزان با این کتاب بسیار تقویت می شود.

 

• معرفی کتاب Family and Friends

این کتاب برای کودکان بسیار مناسب می باشد و توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد به چاپ رسیده و زبان انگلیسی را با لهجه بریتیش یاد می دهد. مهارت شنیداری و گفتاری کودکان تقویت خواهد شد. حتی زبان آموزان غیر بومی نیز می توانند به راحتی آن را درک نمایند.‌ تمرین های زیادی برای تقویت مهارت شنیداری در این این کتاب وجود دارد.

 

• کتاب Viewpoint  

این کتاب برای افرادی مناسب است که سطح و دانش زبانی آن ها بالاتر از متوسط است. دانشگاه کمبریج برای افزایش سطح زبانی همه زبان آموزان این کتاب را انتشار داده است. بدون تردید با این کتاب مهارت گفتاری و نوشتاری زبان آموزان تقویت خواهد شد.

 

سخن پایانی

در این دانشنامه، کارشناسان ما مطلب بسیار کاربردی برای شما عزیزان به نگارش در آورده اند. راهکارهای این مقاله، یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان را بسیار راحت تر و در عین حال ساده تر مب سازد‌. در بخشی از این مقاله کتاب های آموزش این زبان برای شما بارگذاری شده تست.

جدیدترین مطالب