لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

سنگ کهربا چه خاصیتی دارد | انواع سنگ کهربا

مجموعه : علمی
سنگ کهربا چه خاصیتی دارد | انواع سنگ کهربا

سنگ کهربا یکی از بهترین سنگ های جهان برای سلامت انسان است که خواص سنگ کهربا در اینجا بیان می شود اگر می خواهید بدانید که سنگ کهربا چه خاصیتی دارد و به دنبال انواع سنگ کهربا می گردید با ما همراه باشید.

 

سنگ کهربا چه خاصیتی دارد

سنگ کهربا به صمغ (انگم) فسیل شده درخت گفته می شود که معمولا به خاطر رنگ زیبایش دارای ارزش و قیمتی است که با گروه فسیل های سمغی در ترکیب های آبی (سنگهای ارگانیک) که منشا جانوری یا گیاهی دارند قرار دارد. عمر عمده کهرباهای جهان بین 30 تا 90 میلیون سال است. گاهی در داخل کهربا حشرات و حتی پستانداران کوچک به دام افتاده روزگاران پیش از تاریخ نیز یافت می شود.
خواص درمانی سنگ کهربا زیاد است و بیشتر از همه موثر در درمان بیماری های پوستی می باشد. کهربا ضد آلرژی و ضد اگزما و ضد ناراحتی های پوستی است و چاکرای مربوطه چاکرای سوم می باشد.

 

سنگ کهربا سنگی با منشا آلی است و دارای بار الکتریکی منفی هست. بنابراین زمانی که در تماس با بدن قرار می‌گیرد، یون‌های آن به‌طور مؤثری باعث بهبودی انرژی بدن و تعادل الکترولیتی می‌شود. از این سنگ در طب سنتی برای درمان بسیاری بیمارها استفاده می‌شده است. در ادامه این مطلب با خواص درمانی سنگ کهربا و نحوه پیدایش این سنگ آشنا شوید.

سنگ کهربا چه خاصیتی دارد | انواع سنگ کهربا

انواع سنگ کهربا

سنگ کهربا انواع مختلفی دارد که در اینجا با انواع سنگ کهربا بیشتر آشنا می شوید سایه های طلایی و نارنجی کهربا در رفع انسداد جریان انرژی و بازگرداندن حس تعادل و انعطاف پذیری در زندگی تأثیرگذار می باشد. این سنگ بر روی عملکرد چاکرای خاجی مؤثر می باشد و تعادل در این چاکرا سبب ایجاد تعادل در زندگی و همچنین کاهش سردرگمی و ترس می گردد و احساس لذت از زندگی را درافراد ایجاد می کند. رنگ زرد سنگ کهربا نیز در کنترل سیستم ایمنی و گوارش بدن تأثیرگذار است و قدرت بدن را در مبارزه با میکروب ها و عفونت ها افزایش می دهد. درخشش طلایی رنگ سنگ کهربا موفقیت، شور و شوق، شادی و قدرت را برای افراد به ارمغان می آورد و حس از خودگذشتگی و تعهد را در انسان تقویت می کند.

 

جواهرات ساخته شده از سنگ کهربا معمولا بزرگ هستند و امروزه کاربرد زیادی ندارند اما اگر فهرست خواص کهربا برای سلامتی و درمان را بخوانید و بدانید خیلی از افراد در گذشته بر این باور بودند که کهربا می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را درمان کند، ممکن است شما هم به فکر استفاده از آن‌ها بیفتید. امروزه بسیاری از افراد به این فکر می‌کنند که آیا خواص کهربا واقعی هستند یا کهربا فقط تاثیر دارونما دارد. خواص کهربا برای سلامتی را در این‌جا آورده‌ایم. می‌توانید کهربا را در پوشش روزانه خود نیز به کار ببرید.

 

– سیستم عصبی را تحریک می‌کند، فعالیت کلیه‌ها را افزایش و سوء هاضمه را کاهش می‌دهد. به عنوان یک ماده ضد استرس، ضد التهاب و ضد سم نیز به کار می‌رود.

– سوکسینیک اسید برای درمان انواع کم‌خونی، رادیکولیت و بیماری‌های قلبی به کار می‌رود.

– ثابت شده است که کهربا تنفس سلولی و گوارش گلوکز را افزایش می‌دهد که انرژی لازم بدن برای انجام فعالیت‌های جسمی را تامین می‌کند.

– سوکسینیک اسید را می‌توان برای جلوگیری از سرماخوردگی و درمان آن به کار برد.

– سوکسینیک اسید یک ترکیب ضد پیری است زیرا می‌تواند از تجمع رادیکال‌های آزاد جلوگیری کرده یا آن را کند کند.

– سوکسینیک اسید به درمان جراحت‌ها کمک می‌کند.

– سوکسینیک اسید عملکرد قلب، کبد، کلیه و دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد.

– سوکسینیک اسید به بازسازی سلول‌های پوستی کمک کرده و پوست را سفت می‌کند.

– کهربا از فسیل‌ درختان قدیمی ساخته می‌شود. کهربا می‌تواند بهترین ماده برای رایحه درمانی بوده و انرژی مثبتی را در شما به وجود بیاورد.

 

استفاده از سنگ کهربا در مراقبه و مدیتیشن نیز توصیه می شود؛ زیرا این سنگ تأثیر بسیار زیادی در روشن شدن ذهن دارد و سبب هوشیاری و آگاهی روح و جسم می گردد. کهربا یک ابزار فوق العاده برای اکتشاف در زندگی می باشد و انرژی های منفی موجود در محیط را از بین می برد. بنابراین می توانید از سنگ کهربا برای مراقبه استفاده کنید و با در دست گرفتن آن در طری جلسات مراقبه به آرامش و انرژی مثبت دست یابید و از فواید این سنگ برخوردار شوید.
کهربا با بهره گیری از انرژی آب، انرژی سکون، قدرت آرامش بخشی و تصفیه سبب ایجاد توانایی های بالقوه در افراد می گردد و قدرت بازسازی و تولد دوباره را به ارمغان می آورد، به همین دلیل بهترا است از این سنگ در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و تعادل انرژی را در فضای زندگی خود ایجاد نمایید. به این ترتیب می توانید محیطی سرشار از آرامش و انرژی را برای اعضای خانواده خود فراهم آورید.

سنگ کهربا چه خاصیتی دارد | انواع سنگ کهربا

نحوه نگهداری از سنگ کهربا

سنگ کهربا بسیار نرم و شکننده است و نسبت به سایر سنگ‌ها نیز به نگهداری و مراقبت بیشتر دارد:

در هنگام حمل و نگهداری مراقبت باشید تا سنگ ضربه نبیند.
استفاده از مواد اسیدی، عطر و ادکلن، انواع افشانه‌ها و سایر مواد شیمیایی باعث خراب شدن کهربا می‌شود.
تماس سنگ کهربا با صابون و مواد شوینده یک پوشش سفیدرنگ نامطلوب روی سطح کهربا ایجاد می‌کند.
توجه داشته باشید، هیچ‌گاه برای تمیز کردن کهربا از آب داغ استفاده نکنید.
زیورآلات ساخته‌شده با سنگ کهربا را جداگانه نگهداری کنید تا با سایر زیورآلات در نماس نباشد و آسیب نبیند.

 

سنگ کهربا چیست؟

سنگ کهربا در گروه گوهرهای با منشا آلی (ارگانیک) قرار دارد و از فسیل صمغ درختان کاج با قدمت 500 میلیون سال به وجود آمده است. این سنگ بسیار درخشنده، براق و شفاف است. به رنگ‌های زرد، سفید، خاکی، سبز، زرد مایل به سرخ، سیاه، نارنجی و قهوه‌ای وجود دارد و با بوی خاصی همراه است.

رنگ کهربایی و شفافیت این سنگ، بستگی به محل تشکیل آن دارد و معرف شرایط ته‌نشینی کهربا است. درجه سختی سنگ کهربا در مناطق مختلف تفاوت‌هایی دارد، کهرباهای جوان‌تر، نرم‌تر از آن‌هایی هستند که مدت‌های طولانی زیرخاک مدفون بوده‌اند.

سنگ کهربا چه خاصیتی دارد | انواع سنگ کهربا

درمان ناتوانی جنسی با سنگ کهربا

سنگ کهربا قادر به درمان ناتوانی های جنسی و یرد مزاجی می باشد و در باروری زنان بسیار تأثیر گذار است.
ایجاد تماس بدن با سنگ کهربا سبب تخلیه انرژی های منفی موجود در بدن می گردد و نشاط و شادابی و انرژی مثبت را برای بدن به ارمغان می آورد برای ایجاد تماس بدن و سنگ کهربا، می توانید از این در جواهرات خود استفاده کنید و یا به عنوان تسبیح در هنگام نماز از آن استفاده نمایید.

 

درمان طبیعی بیماریها با سنگ کهربا

کهربا سال‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد – به ویژه در اروپا. گردنبندهای کهربا در داروخانه‌های کشورهای اروپایی به فروش می‌رسند . در گذشته، از کهربا در کنار دیگر درمان‌‌ها مانند طب سوزنی، یوگا و روغن‌های معطر نیز استفاده می‌کردند و اگر تاثیری نمی‌دیدند، آن را کنار می‌گذاشتند.

 

انرژی الکتریکی و سنگ کهربا

زمانی که کهربا را بمالیم یا زمانی که آن را زیر لباس‌های‌مان بپوشیم، یون‌های منفی آزاد می‌کند. این دقیقا شبیه به نتایج درمانی لامپ‌های نمکی است. دانشمندان کشف کردند که کهربا، نمکی به عنوان نمک کهربا تولید می‌کند که یک محرک قوی است و میدان مغناطیسی مفیدی دارد. جسم انسان یک ارگانیزم الکتریکی است زیرا نورون‌های ما از پیام‌های الکتریکی استفاده می‌کنند. این احتمال وجود دارد که کهربا در سطح بیوالکتریک به بخش‌های بدن متصل شود.

 

خواص درمانی سنگ کهربا

کهربا از هزاران سال پیش وجود داشته و از درختان کاجی اروپای شمالی می‌آید. کهربا در کنار دریای بالتیک کشت می‌شود. دیدگاه‌های بسیاری درمورد اثر درمانی این جواهر باستانی وجود دارد.

پوشیدن گردنبند کهربا توان سرخرگ کاروتید را افزایش می‌دهد. کهربا از بروز سردرد جلوگیری می‌کند، توان ذهنی را بهبود می‌بخشد و جلوی تاثیر بد آب و هوا را می‌گیرد. کهربا معده درد را رفع می‌کند، التهاب معده را کاهش می‌دهد و سطح اکسیژن در بدن را بالا می‌برد.

یکی از مواد شیمیایی موجود در کهربا، سوکسینیک اسید است. برخی مطالعات نشان می‌دهند که گرمای ناشی از تماس کهربا با پوست بدن، مقداری سوکسینیک اسید آزاد می‌کند. محققان می‌گویند سوکسینیک اسید تا زمانی که دما بالا نرود، متصاعد نمی‌شود. لازم به ذکر است که نتایج این تحقیقات نشان داده است که آزاد شدن سوکسینیک اسید، سطح اضطراب در موش‌ها را پایین آورده است.

 

خواص سنگ کهربا

برخی مطالعات علمی در این زمینه انجام شده‌اند و نشان می‌دهند کهربا برای سلامتی بزرگسالان، کودکان و حیوانات خانگی مفید است، بنابراین استفاده از کهربا، ایده خوبی است. اگرچه اکثر مطالعات از استفاده از کهربا برای اهداف درمانی صحبت می‌کنند اما کهربا کاربردهای متنوعی داشته و می‌توان از آن به عنوان جواهر نیز استفاده کرد.

 

خواص سنگ کهربا برای پوست

باید به این نکته اشاره کنیم که کهربا فقط در ساخت جواهر به کار نمی‌رود. پودر و روغن آن برای اسکراب و کارهای دیگر نیز به کار می‌رود. گفته می‌شود کهربای بالتیک خواص درمانی زیادی دارد. ماساژ پوست با کهربا خاصیت ضد پیری داشته و برای جوان‌سازی پست نیز مفید است.

این روغن، درمان ناشی از آسیب و جراحت را تسریع می‌کند. با استناد به برخی تحقیقات انجام شده، پودر کهربا برای فشار خون ، بیماری‌های غده تیروئید و بهبود سلامت مو مفید است.

 

خواص سنگ کهربا برای حیوانات خانگی

سنگ کهربا فقط برای انسان‌ها مفید نیست بلکه فوایدی برای حیوانات خانگی نیز دارد. گردنبندهای کهربایی برای جلوگیری از حشرات و دفع آن‌ها مفیدند. قلاده‌های کهربایی، الکتریسیته را وارد بدن حیوانات کرده و به کشتن حشرات و باکتری‌ها کمک می‌کنند.

گردنبندهای کهربایی، در تماس با پوست حیوان، بویی خاص را آزاد می‌کنند که برای حشرات و کنه‌ها خوشایند نیست. به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان سگ‌ها و گربه‌ها از گردنبندهای کهربایی استفاده می‌کنند. به هر حال، ممکن است تاثیرگذاری آن‌ها زمان ببرد اما موثر بودن‌شان اثبات شده است.

 

سنگ کهربا برای سوکسینیک اسید

۱۰٪ از وزن یک گردنبند کهربا از این ماده است. برای بهره‌مند شدن از خواص این نوع گردنبند باید از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

هنگام استفاده از جواهرات ساخته شده از کهربا، باید این جواهرات با بخشی از بدن‌تان در تماس باشند. زیرا کهربا تنها زمانی سوکسینیک اسید تولید می‌کند که در تماس با گرمای پوست باشد.

بسیاری از افراد مشهور، از گردنبندهای کهربایی برای کودکان خود استفاده می‌کنند و از آن‌ها عکس می‌گیرند و با این کار، تاثیر این جواهرات را به دیگران نیز نشان می‌دهند. سوکسینیک اسید، تاثیر گرنبندهای کهربایی برای دندان را بیشتر می‌کند. زمانی که کهربا در تماس با پوست قرار می‌گیرد، روغن درمانی (سوکسینیک اسید) را وارد جریان خون می‌کند. این کار از بروز درد ناشی از درآوردن دندان جلوگیری کرده و یا آن را کاهش می‌دهد.

سنگ کهربا چه خاصیتی دارد | انواع سنگ کهربا

خواص سنگ کهربا برای کودک

خواص کهربا برای کودکان از قبل از جنگ جهانی کشف شده بود. کودکان در آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر گردنبندهایی از کهربا می‌پوشیدند زیرا این تفکر وجود داشت که کهربا سلامت کودکان را افزایش داده و درد ناشی از درآوردن دندان را کاهش می‌دهد. در کشورهایی مانند آلمان، دندان‌های کودکان را با کهربا می‌مالیدند تا درد درآوردن دندان را کم کند. امروزه برخی از والدین برای دندان درآوردن کودکان و حرف زدن آن‌ها از کهربا به عنوان یک داروی طبیعی استفاده می‌کنند.

 

سنگ کهربا یکی از سنگ های شگفت انگیز است که دارای خواص متافیزیکی بسیاری می باشد و از آن برای محافظت روح و روان استفاده می شود.
سنگ کهربا سبب ایجاد تعادل در احساسات، روشن شدن ذهن و کاهش انرژی های منفی می گردد و تأثیر بسیار زیادی در از بین بردن ترس دارد.
کهربا یکی از بهترین سنگ ها برای محافظت از کودکان می باشد و بهتر است از سنگ کهربا به عنوان دستبند و گردنبند برای کودکان استفاده شود و یا این سنگ به لباس کودکان دوخته شود؛ زیرا به همراه داشتن این سنگ سبب دفع انرژی های منفی از اطراف کودکان می گردد و آنان را از آسیب های مختلف محفوظ می دارد. همچنین استفاده از سنگ کهربا در کاهش دردهای ناشی از دندان در آوردن کودکان نیز تأثیرگذار است.

 

درمان تیروئید با سنگ کهربا

بسیاری از افراد، کهربا را به عنوان گردنبند استفاده می‌کنند زیرا بر این باورند که عملکرد تیروئید را افزایش می‌دهد. اگر به این منظور از گردنبند استفاده می‌کنید بهتر است از گردنبند کوتاه استفاده کنید که تا جایی که امکان دارد به تیروئید نزدیک باشد.

 

تسکین درد با سنگ کهربا

این باور وجود دارد که جواهرات ساخته شده از کهربا در تسکین درد گردن، سر و گلو نقش دارند. دستبندهای کهربا برای این مسئله به کار می‌روند زیرا افراد باور دارند که کهربا می تواند درد آرتریت، روماتیسم و مفاصل را کاهش دهد. همچنین گفته می‌شود که جواهرات ساخته شده از کهربا می‌توانند اضطراب را نیز کاهش داده و خستگی را درمان کنند. به همراه داشتن سنگ کهربا در دوره نقاهت پس از بیماری سبب افزایش نشاط و شادابی و بهبود سریع فرد بیمار می گردد.
سنگ کهربا به عنوان نمادی از عشق شناخته می شود و در رنگ های طلایی و نارنجی نمادی از زیبایی و حس لطافت می باشدو از آن به عنوان طلسمی طبیعی برای جذب عشق پایدار استفاده می شود.

 

کهربا یک تصفیه کننده طبیعی می باشد و با جذب انرژی های منفی موجود در محیط و تبدیل آن به انرژی مثبت نقش بسیار مؤثری در افزایش شور و نشاط و کمک به بازسازی سلول های بدن دارد و هم چنین موجب کاهش درد و بهبود روحی و عاطفی افراد می گردد.

سنگ کهربا در پاکسازی و فعال سازی مجدد چاکراها بسیار تأثیر گذار است و یک وسیله مناسب برای پاکسازی محیط زیست به شمار می رود. سنگ کهربا انرژی های مثبت را از خود ساطع می کند و دارای اثر تسکین دهنده می باشد و منجر به افزایش سلامت و رفاه می گردد و به عنوان یک سپر قوی در برابر انرژی های منفی می باشد.

سنگ کهربا یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین گنجینه های جهان است که از آن با عنوان طلای دریا، یاد می شود؛ زیرا زیبایی و درخشندگی آن طلسمی از زیبایی و حفاظت را ایجاد می کند.

جدیدترین مطالب