ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

مقدمه ای بر ماینینگ و دستگاههای استخراج

امروزه یکی از مباحث داغ و جنجال برانگیز میان جوامع و دولتها که در راس اخبار و گفتگوها قرار گرفته است ،صنعت استخراج و ماینیگ است.از این رو قصد داریم در این مقاله با بررسی مختصر صنعت ماینینگ و استخراج یکی از دستگاههای استخراج با نام Antminer S17 Pro مورد بررسی قرار دهیم تا شما علاوه بر آشنایی با این مدل ماینر بتوانید یک چشم انداز کلی پیدا کنید. سرمایه گذاری در این صنعت ، یکی از راههای جدید کسب درامد محسوب میشود که میتواند برای سرمایه گذاران انتخاب مناسب و فوق العاده ای باشد. همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی با دنیای بلاکچین آشنا شوند. در چنین شرایطی،سرمایه گذاران برای کسب نتیجه دلخواه ، علاوه بر انتخاب دستگاه های مناسب، با بازگشت سرمایه در زمان مطلوب ، باید یک استخر استخراج قابل اعتماد و پیشرو در این صنعت نیز پیدا کنند.استخر ViaBTC با خدمات بی نظیری که ارایه میدهد میتواند ، انتخاب مناسبی برای استخراج کنندگان باشد.استخر ViaBTC که فعالیت خود را از سال 2016 شروع کرده است ، هم اکنون با ارایه 12 رمز ارز قابل استخراج ، متنوع ترین استخر استخراج،  بین رقبای خود محسوب میشود.این استخر در حال حاضر رتبه اول هش ریت بیت کوین کش و لایت کوین را به خود اختصاص داده است.

 

بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین (به انگلیسی: Bitcoin) و با نماد(₿) یک رمزارز غیرمتمرکز و غیر تورمی و بدون بانک مرکزی یا مدیریت متمرکز است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه گری، از یک کاربر به یک کاربر دیگر از طریق بلاکچین بیت‌کوین که همتا به همتا میباشد ،ارسال شود. تراکنش‌های بیت کین در شبکه مختص به خودش به صورت رمزنگاری‌شده تأیید و ارسال می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند.از این رو بیت کوین را میتوان به نوعی پول الکترونیک دانست که دربلاکچین بیتکوین در حال پردازش میباشد .بنابراین با این قابلیت ، بیت کوین یک ابزار پرداخت محسوب میشود ، شما میتوانید از آن برای خرید و یا سرمایه گذاری نیز استفاده کنید.

 

دو ویژگی اصلی بیت کوین یعنی غیرمتمرکز بودن و غیر تورمی بودن است که در مقایسه با دیگر ارزها و پولهای رایج ، دستاورد مهمی در برابر پول‌های امروزی به حساب می‌آید که مسیر را برای شکل جدیدی از نظام پولی و مالی در آینده باز کرده است.

 

ماینینگ چیست؟

به فرایندی که در آن ارزهای دیجیتال تولید میشود و تراکنش ها در یک شبکه به صورت منظم و غیر قابل تغییر ثبت میشود، ماینینگ و یا استخراج ارزهای دیجیتال میگویند . پیدایش ارزهای دیجیتال با ثبت اولین بلاک بیت کوین شروع شد که هم اکنون به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال در رتبه اول این صنعت قرار دارد.

 

استخراج بیت کوین به عنوان پرچمدار این صنعت از سال 2008 اولین بلاک خود را در شبکه ای که امروزه به آن بلاکچین میگوییم ثبت کرد.از خالق بیت کوین و این شبکه هیچ کس اطلاع دقیقی ندارد،اما امروزه فرد یا گروهی به نام ساتوشی ناکاماتو را مبتکر و مبدع این سیستم میدانند.تمام فعالیت های مربوط به استخراج این ارز که توسط ماینرها صورت میگیرد، در دفتری به نام دفتر کل ثبت میشود که این فرایند همگی به صورت سیستمی و با اگاهی کامل کل ماینرهای حاضر در این بلاکچین انجام میشود.این بدین معنی است که تمام تراکنش ها یه یکدیگر متصل هستند و هیچگونه تراکنش یا حل بلاکی ، خارج از این شبکه صورت نمیپذیرد.یکی از ویژگی اصلی بلاکچین غیر متمرکز بودن آن است که بدون نیاز به نهاد و یا ارگان متمرکزی مانند بانک ها یا دیگر موسسات مالی اداره می شود.بنابراین ثبت بلاک جدید ،حل معادلات ، تراکنش ها و تمام امور مربوط به این ارز در شبکه بیت کوین توسط ماینرهای شبکه انجام میشود.

 

بیت کوین یک ارز عام المنفعه است که با هدف توزیع عدالت اقتصادی بوجود آمد.فناوری بلاک چین بسیار قدرتمند است و انجام تراکنش ها را به صورت ایمن و پایدار ضمانت می کند. تراکنش ها به صورت دائمی و غیر قابل تغییر، در بلاک چین که مانند یک مرکز دیجیتالی غیر متمرکز است، ذخیره می شوند.

 

همچنین یکی دیگر از فرایند های تکمیلی ماینینگ عملیات تایید تراکنش ها میباشد که توسط الگوریتم اجماع اثبات کار یا Proof-Of-Work توسط ماینرهای شبکه انجام می گیرد. ماینرهای موجود در بلاکچین هر کدام حکم یک گره و یا تایید کننده در شبکه را دارند. با تایید تراکنش ها و حلا بلاک ، بیت کوین های جدیدی در شبکه Mine و یا استخراج می شوند.

 

ماینر چیست؟

در ابتدا فرایند تولید بلاک بیت کوین با کامپیوترهای خانگی صورت میگرفت و نیاز به سخت افزار قدرتمندی نداشت .همچنان که بعد از سال 2008 بیت کوین به وجود آمد و در میان جوامع و مردم پذیرفته شد ، پتانسیل باالقوه آن به یک پتانسیل باالفعل تبدیل شد و همین امر موجب شد تا شرکتهای بزرگ برای بدست آوردن و تولید بیشتر بلاک بیت کوین و همچنین کم کردن زمان تولید آن ،دستگاهی به نام ماینر (Asic) را اختراع و به دنیا معرفی کردند. ماینرها را با قدرتی که دارند تقسیم بندی میکنند که واحد این قدرت ، تراهش نام دارد. این دستگاهها به نحوی طراحی شده است که بتوانند با اتصال به شبکه بلاکچین بیت کوین با حل معادلات و همچنین ثبت تراکنش ها ، بیت کوین های بیشتری را در زمان کمتری بدست آورند. هر چه پیشتر آمدیم این دستگاهها دستخوش تغییر و تحولاتی عظیم شدند که همین امر باعث شد ، فرایند حل بلاک و تولید بیت کوین سخت تر شود.

 

در این مقاله یکی از ماینرهایی موجود بازار به نام ماینر Antminer S17 Pro مورد بررسی قرار داده ایم . این ماینر با توان 56 ترا هش بر ثانیه یکی از ماینرهای موجود بازار است که در سال 2019 وارد بازار شده است.برق مصرفی این دستگاه 220 ولت و توان مصرفی آن نزدیک به 2520 وات میباشد.

 

الگوریتم تولیدی این دستگاه SHA256 یعنی الگوریتم بلاکچین بیت کوین میباشد. این به این معنی است که شما می توانید با استفاده از این دستگاه، رمز ارز بیت کوین را به راحتی استخراج کنید

 

متعلقات یک ماینر  Antminer S17 Pro  چیست؟

هر دستگاه ماینر از یک سری اجزایی تشکیل شد است که تمام قطعات آن را در زیر شرح خواهیم داد.

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

در این ماینر و اکثر ماینرهای موجود از 3 هش برد استفاده شده است. حداکثر نرخ هش ریت این دستگاه 56 Th/S ( تراهش بر ثانیه ) می باشد. دستگاه ماینر Antminer S17 Pro از مقدار هش بالایی برخوردار است و پردازش قدرتمندی نسبت به هم رده های خود دارد.

 

شرکت بیت مین این دستگاه را به 4 عدد فن 15*15  تجهیز کرده است. با استفاده از فن هایی که در قسمت جلو و عقب دستگاه قرار گرفته است، دمای دستگاه پایین نگه داشته میشود تا حرارت آن بالا تر از سطحی که تعیین شده است نرود.کارکرد این فن ها به این صورت است که ابتدا با استفاده از دو فن جلویی ، هوای داخلی دستگاه که حرارت بسایر بالایی دارد، خارج می شود و توسط دو فن عقبی ، هوای بیرون به داخل دستگاه وارد می شود. همین سیکل گردشی باد مانع از حرارت بالای آن  میشود و از خرابی هش بردها جلوگیری میکند.میزان توان برق مصرفی این دستگاه 2520 وات و همچنین ولتاژ ورودی هش برد ها 12 ولت و بهره وری  انرژی آن 0.04j/Gh  می باشد.

 

کنترل برد:

اصلی ترین قطعه ای که وظیفه کنترل دیگر قطعات و همچنین وظیفه اتصال به استخر استخراج را به عهده دارد ، کنترل برد نامیده میشود.کنترل برد خود از اجزایی تشکیل شده است که این اجزا هر کدام وظیفه ای بر عهده دارند.

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

CPU :

سی پی یو یا واحد مرکزی به عنوان مغز متفکر این برد محسوب میشود ک همانند واحد پردازشگر یک کامپیوتر خانگی عمل میکند. واحد پردازشگر وظیفه برنامه ریزی و هدایت تمام قطعات را به عهده دارد که معمولا با یک هدسینک (خنک کننده فلزی) پوشانده شده است.

 

سوکت کابل هش برد : محلی اتصال کابل دیتای هش برد

 

سوکت شبکه : محل اتصال کابل شبکه

 

دکمه ریست : دکمه تنظیمات مجدد کنترل برد به حالت اولیه یا کارخانه

 

دکمه ریست آی پی : دکمه تنظیم و تجدید مجدد آی پی

 

LED وضعیت : چراغ نشان دهنده وضعیت ماینر که با رنگ قرمز و سبز مشخص شده است. در ماینرها ،چشمک زدن این چراغ ها، به صورتهای مختلف ، صورت میگیرد و هرکدام با یک توالی مشخص صورت میگیرد و بیان کننده نوع خاصی از وضعیت دستگاه میباشد. وضعیت های موجود میتواند نشان دهنده عملکرد صحیح یا ناصحیح قطعات و یا ماینر باشد.

 

شیار کارت حافظه : از این شیار میتوان با استفاده از یک کارت مموری ، ماینر را برنامه ریزی و یا حتی بروزرسانی کرد

 

منبع تغذیه:

منبع تغذیه همان پاور دستگاه میباشد که وظیفه تامین انرژی کل قطعات را به عهده دارد . در یک ماینر معمولا ولتاژ 12 ولت DC مورد نیاز میباشد که این ولتاژ از طریق پاور با تبدیل برق شهری از 220 ولت AC  به 12 ولت DC تامین میشود.

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

هش برد:

هش برد یا هشتبرد به عنوان واحد پردازشگر بلاکچین محسوب میشود.تمام معادلات یک شبکه و یا تایید تراکنش ها توسط این قطعه صورت میگیرد.به نحوی میتوان گفت نیروی قلب تپنده یک بلاچین ، توسط این قطعات در کل یک شبکه تامین میشود.هرچه قدرت این هش برد ها بیشتر باشد ، فرایند حل معادلات و تایید تراکنش ها با سرعت بیشتری صورت میگیرد.در هر ماینر  Antminer S17 Pro سه عدد هش برد وجود دارد. بر روی هر برد 144 تراشه مدل BM1397 با سایز 7 نانومتر قرار گرفته است.

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

فن های ماینر :

مادامی که یک دستگاه ماینر در شبکه مشغول به حل معادلات و تایید تراکنش ها میباشد ، بدلیل صرف انرزی زیاد ، هش برد ها با بالا رفتن دما مواجه میشوند که وظیفه پایین نگه داشتن این دما به عهده فن های هش برد یا همان فن اصلی ماینر میباشد. در هر ماینز معمولا دو یا چهار فن وجود دارد ، که یکی به صورت دمنده و دیگیری به صورت مکنده عمل میکنند تا از بالا رفتن دما و آسیب رسیدن به هش برد جلوگیری کنند.در یک مثالی میتوان گفت این فن ها همانند فن خودرو که وظیفه خنک کردن موتور را به عهده دارند ،این فن ها وظیفه ای مشابه دارند.فن های ماینر با سرعت بسیاز زیادی که دارند جز فن های صنعتی محسوب میشوند.در بعضی از این فن ها سرعت به حدود 7000 دور در دقیقه میرسد.

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

نحوه اتصال ماینر   ماینر Antminer S17 Pro به استخر ViaBTC

برای این کار کافی است آدرس ارزی که با ماینر شما تطابق دارد که برای این مدل همان بیت کوین میباشد و میخواهید آن را استخراج نمایید از سایت ViaBTC دریاف کنید و طبق عکس زیر ،آدرسها را در قسمت Pool در ماینر خود جایگذاری کنید.

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

بعد از اینکه ادرسهای ارز مورد نظر خود را از سایت دریافت کردید ، (طبق عکس بالا) کافی است این ادرسها را با عملیات Copy And Paste  در قسمت Pool  در ماینر خود درج کنید.برای این کار بعد از اینکه ماینر خود را به مودم وصل کردید کافی است با باز کردن یک مرورگر و وارد کردن آی پی دستگاه خود که معمولا شماره 192.168.1.100 میباشد ، وارد منوی ماینر خود شوید.اگر در زمان ورود با نام کاربری و رمز عبور مواجه شدید کافی است عبارت Root  و Root را در هر دو فیلد وارد کنید.سپس از منو های بالا گزینه miner Configuration طبق عکس زیر انتخاب کنید تا وارد تنظیمات استخر در ماینر خود شوید.

 

نحوه تنظیمات آدرسهای فوق در ماینر Antminer S17 Pro

ماینر Antminer S17 Pro و نحوه اتصال آن به استخر ViaBTC

لینک آموزش اتصال ماینر به استخر ViaBTC را می توانید با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده کنید:

https://vrgl.ir/76Gjf

جدیدترین مطالب