پولسازترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

پولسازترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

هلند بهشتی است برای افرادی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند هستند زیرا شهریه در این کشور بسیار مقرون به صرفه بوده و بسیاری از دانشگاه ها بورسیه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. دانشجویان حین آموزش می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. این کشور بعد از تحصیل به دانشجویان به مدت یک سال اجازه اقامت می دهد تا در آن کشور بمانند و کار پیدا کنند. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو سوالات مرتبط با این حوزه هستند.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

تحصیل در هلند و درخواست در هر دانشگاه هلند متفاوت است، اما معمولا شامل انگیزه نامه، CV  (سوابق، فعالیت، مقالات) و همچنین یک نسخه ترجمه تایید شده، از جمله، ریز نمرات مدرک لیسانس شخص که اکثر دانشگاه ها دیپلم را به زبان انگلیسی، حتی گاهی اوقات به زبان آلمانی و سایر زبان های اروپایی می پذیرند. شخص باید در یک دانشگاه معتبر پذیرش بگیرد که از قبل باید مطالعه و اطلاعات کافی در خصوص دانشگاه مورد نظر داشته باشد، زیرا بعد از تحصیل برای پیدا کردن کار دانشگاهی که در آن تحصیل کرده است نقش پر رنگی دارد. درخواست برای مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های پژوهش محور، مدرک لیسانس نیز باید از دانشگاه های پژوهش محور اخذ شود. حداقل معدل مورد نیاز متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد در هلند باید دارای مدرک لیسانس با حداقل معدل 7.5 باشند. شرایط پذیرش در دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد در هلند عبارتند از:

پولسازترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

سال تحصیلی در هلند از هفته اول سپتامبر آغاز می شود و معمولا امکان درخواست تا یک ماه قبل (شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اقتصادی اروپا) وجود دارد. از الزامات بسیار مهم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند داشتن مدرک لیسانس در همان حوزه یا حوزه مشابهی که متقاضی در آن رشته تحصیل کرده است. داشتن مدرک زبان و نشان دادن مهارت زبان کافی بسیار مهم است و رزومه شخص و انگیزه نامه آن مورد بررسی و لرزیابی قرار می گیرد. یکی از شرط های مهم تحصیل در هلند ضروری است که شخص به خوبی انگلیسی صحبت کند، بخواند و بنویسد. شخص باید یک آزمون زبان انگلیسی را پشت سر گذاشته باشد. آیلتس و تافل معمولا پذیرفته می شوند، اما موسسات ممکن است آزمون های دیگری مانند انگلیسی کمبریج را نیز بپذیرند.

 

بهترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند برنامه های پژوهش محوراست که دانش و مهارت های تحلیلی لازم را به دانشجو ارائه دهد. تنوع رشته های مختلفی برای ارشد در هلند وجود دارد. حداقل طول دوره کارشناسی ارشد یک سال (60 واحد) است، اما کارشناسی ارشد پژوهشی، کارشناسی ارشد تربیت معلم و برنامه های مهندسی، ریاضیات، علوم طبیعی و کشاورزی 2 سال (120 واحد) و برنامه های حرفه ای پیشرفته در علوم پزشکی، مانند پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در مجموع 3 سال (180 واحد) است. برنامه های کارشناسی ارشد رشته های متنوعی وجود دارد که عبارتنداز:

 

• کارشناسی ارشد آکادمیک، ارائه آموزش های پیشرفته برای آماده سازی برای استخدام

• کارشناسی ارشد تحقیقاتی که در آن مشغول تحقیقات علمی هستند

• برنامه های کارشناسی ارشد تربیت معلم، که شخص را برای تدریس در تمام سطوح آموزش متوسطه آماده می کند

پولسازترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

محدودیت سنی مقطع کارشناسی ارشد در هلند

نوجوانان و بزرگسالان از سن 16 تا 35 سال می توانند برای تحصیل در هلند اقدام کنند، اما به طور کلی محدودیت سنی برای دوره ها وجود ندارد، دانشجویان برای تحصیل در کشور هلند باید اول پذیرش و بعد اقامت تحصیلی آن کشور را اخذ کنند. هلند جز آن دسته کشورهای خوش ویزا است که حساسیت زیادی روی سن و گپ تحصیلی (فاصله بین دو مقطع) ندارد. برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که آیا امکان تحصیل رایگان در هلند وجود دارد، هیچ گزینه بدون شهریه وجود ندارد، بهترین راه برای تحصیل رایگان در هلند اخذ بورسیه می باشد. گزینه های بورسیه تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند در رشته های خاص بسیار تخصصی است، مانند برنامه های کارشناسی، برنامه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های تحقیقاتی و دانشگاه های علمی کاربردی ارائه می شود.

پولسازترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

راه های اخذ اقامت در هلند

نحوه درخواست شخص برای اجازه اقامت به عوامل مختلفی بستگی دارد، به طور کلی دو نوع اقامت وجود دارد اقامت موقت و اقامت دائم. اما به طور کلی کشور هلند هم مانند اکثر کشورها راه های مختلفی برای اخذ اقامت وجود دارد. مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، شخصی که می خواهد مهاجرت تحصیلی داشتخ باشد و اقامت تحصیلی اخذ کند باید در قدم اول از یک دانشگاه و مرکز آموزشی معتبر درخواست دهد و پذیرش آن موسسه معتبر آموزشی را اخذ کند. راه بعدی اخذ اقامت از راه کار است که به طور کلی سخت ترین و لوکس ترین راه مهاجرت کاری است که شخص باید از یک کارفرما پیشنهاد کار دریافت کند و به آن کشور برود و اقامت کاری دریافت کند. خیلی افراد هم از طریق خیرد ملک و سرمایه گذاری اقدام می کنند.

 

برای اخذ اقامت هلند راه های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند به واسطه این روش ها اقامت دائم و در نهایت به پاسپورت این کشور دسترسی داشته باشند. از انواع این روش ها می توان به اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور و در نهایت اخذ اقامت تحصیلی نام برد که برای تمدید این نوع اقامت افراد می توانند در کشور هلند وارد بازار کار شده و در نهایت با کار در این کشور و داشتن پیشنهاد کاری از کارفرما در این کشور ماندگار شوند. علاوه بر آن از دیگر روش ها که در مقاله به آن اشاره شد اخذ اقامت این کشور می توان به سرمایه گذاری و ثبت شرکت و حتی ازدواج با تبعه هلندی نام برد که در روش اول یعنی کار و تحصیل در هلند به نسبت سایر روش ها در دسترس تر و با هزینه مناسب تر امکان پذیر است.

 

در پایان مقاله مقطع کارشناسی ارشد در هلند لازم به ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید تا به صورت کامل و جامع اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهند.

جدیدترین مطالب