لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

چگونه با تبلیغات گوگل مشتریان خود را افزایش دهیم؟

مجموعه : علمی
چگونه با تبلیغات گوگل مشتریان خود را افزایش دهیم؟

امروزه با توسعه تجارت در حوزه‌های گوناگون، سودای فروش فراگیر شده است. بازاریابی مانند تبلیغات گوگل ادز، عامل اصلی برای معرفی خدمات و کالاهای شما به دیگران و در نهایت شیوه‌ای موثر برای سودآوری و درآمدزایی شما به شمار می‌آید. همان‌‌طور که می‌دانیم گوگل یک شبکه اینترنتی بسیار پر مخاطب است که روزانه میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند. بنابراین معرفی خدمات و محصولات شما از طریق تبلیغات گوگل قطعا بازدید خوبی به همراه خواهد داشت که در نهایت سبب جذب مشتری و کسب درآمد خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به این نوع تبلیغات بپردازیم و با بررسی جوانب مختلف به این سوال پاسخ دهیم که “چگونه با تبلیغات گوگل می‌توانیم مشتریان خود را افزایش دهیم؟” پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

تبلیغات گوگل به چه معناست؟

چگونه با تبلیغات گوگل مشتریان خود را افزایش دهیم؟

گوگل یک سیستم تبلیغاتی به نام گوگل ادز دارد که از طریق آن افراد و کسب و کارهای مختلف می‌توانند به صورت هدفمند به بازاریابی و جذب مشتریان خود بپردازند. با استفاده از پلفترم گوگل ادز می‌توانید کسب و کار خود را در موتور جستجوی گوگل تبلیغ کنید و مشتریان بالقوه کسب و کار خود را به صفحات وب‌سایتتان ارجاع دهید. این سیستم به صورت مزایده است و شما می‌توانید با ارائه هزینه نسبت به هر کلیک، تعداد مشتریانی بدست بیاورید. با استفاده از پلتفرم گوگل ادز این امکان را خواهید داشت تا تبلیغ صفحه اول گوگل خود را اجرا کنید، در یوتیوب تبلیغ کنید و اپلیکیشن خود را به مشتریان بالقوه خود معرفی کنید.

 

کمپین‌های تبلیغاتی گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

همان‌طور که می‌دانیم یک بازاریابی درست تنها زمانی صورت می‌گیرد که به شیوه‌ای کارآمد و بهینه انجام شود. تبلیغ در گوگل نیز کاملا به صورت هدفمند انجام می‌‌شود. به این صورت که در شبکه جهانی تبلیغ گوگل، شما می‌توانید کاربران را متناسب با خدمات خود انتخاب کرده تا درصد جذب و فروش شما افزایش یابد. در تبلیغات گوگل، رده سنی افراد، علایق کاربران، جنسیت و مکان آن‌ها قابل تشخیص است؛ حتی می‌توان افرادی که قبلا از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند را نیز یافت. بنابراین روشن است که شما در تبلیغات گوگل می‌توانید از این سیستم بخواهید که تبلیغ کسب و کار شما را، برای مثال تنها به زنان بالای 30 سال که در کشور ایران زندگی می‌کنند، نشان دهد. این امر موجب می‌گردد تا مشتریان بالقوه‌ی خدمات خود را سریع‌تر بیابید.

چگونه با تبلیغات گوگل مشتریان خود را افزایش دهیم؟

برای تبلیغ در گوگل، تبلیغات شما می‌تواند در دو بستر شبکه نمایش گوگل و شبکه جستجوی گوگل انجام شود. شبکه نمایش گوگل، اکوسیستمی است شامل انواع سایت‌ها، وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های بی‌شماری می‌شود که می‌توانید تبلیغات خود را به صورت تصویر، بنر یا ویدئو در این شبکه به نمایش بگذارید. اما امکان تبلیغات متنی در این سیستم وجود ندارد و بستر شبکه جستجو گوگل، شامل تمامی رسانه‌های اینترنتی گوگل یا هر رسانه‌ای که با گوگل همکاری دارد، خواهد شد. تبلیغات در گوگل از طریق این شبکه، سبب می‌شود تا تبلیغ شما برای تمامی کاربرانی که از گوگل استفاده کرده و بارها عبارات گوناگونی را جستجو می‌نمایند، نمایش داده شود و مورد بازدید قرار گیرد.

 

تبلیغات صفحه اول گوگل چیست؟

فرض کنید قصد دارید راجع به نحوه پخت یک غذا در گوگل جستجو کنید. وقتی عبارت مورد نظر را جستجو می‌کنید، چندین صفحه در گوگل برایتان نمایش داده می‌شود که قطعا تنها به مشاهده و مطالعه چند صفحه‌ای که در ابتدا قرار گرفته‌اند، اکتفا خواهید کرد. حال آمار و بررسی‌ها بیانگر این است که بیش از 90 درصد جستجوگران در شبکه اینترنتی گوگل، تنها صفحه اول را مورد توجه قرارداده و مطالعه می‌کنند. بنابراین تبلیغات صفحه اول گوگل از نظر بازاریابی و فروش، برای صاحبان کسب و کارها بسیار اهمیت دارد. زیرا این امر سبب معرفی بهتر و دیده شدن بیشتر آن‌ها می‌گردد که در نهایت می‌توانند از این طریق کسب درآمد بالایی داشته باشند. این قابلیت در تبلیغات گوگل سبب می‌شود تا راحت‌تر به مشتریان بالقوه خود دست یابید.

 

تبلیغات کلیکی در گوگل چیست؟

چگونه با تبلیغات گوگل مشتریان خود را افزایش دهیم؟

یکی از محبوب‌ترین و بهینه‌ترین روش بازاریابی در گوگل ادز، استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل است. به این صورت که صاحبان کسب و کار یا تبلیغ دهندگان فقط به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغ آن‌ها در رسانه‌های اینترنتی ناشر صورت گرفته، هزینه پرداخت می‌کنند. در واقع از مزایای این روش این است که تبلیغ دهندگان برای تبلیغی که کلیکی دریافت نکرده، ملزم به پرداخت هزینه نیستند و این نوع تبلیغات در گوگل شامل انواع متفاوتی است که متناسب با نیاز کسب و کارها تعیین می‌گردد.

 

هزینه تبلیغ در گوگل به ازای کلمات کلیدی و امتیاز کیفی

می‌دانیم که گوگل تبلیغات ما را بر اساس کلماتی که کاربران جستجو می‌کنند به نمایش می‌گذارد. بنابراین یکی از عوامل تعیین هزینه تبلیغات، کلمات کلیدی هستند. یعنی هر کلمه کلیدی قیمت مختص به خودش را دارد که البته این قیمت را خود شما و رقبای‌تان تعیین می‌کنید و شبکه گوگل برای هیچ کلمه کلیدی از جانب خود، قیمت تعیین نمی‌کند. مورد بعدی امتیاز کیفی تبلیغ یا Quality Score شماست. به این معنی که هر چه کلمات کلیدی در تبلیغات شما از نظر قوانین سئو صحیح و درست به کار گرفته شده باشند، گوگل امتیاز بالاتری را به تبلیغ خواهد داد. هر چه امتیاز تبلیغ شما از 10 بیشتر باشد، شبکه گوگل تبلیغ را با هزینه کمتر و در جایگاه بالاتری قرار می‌دهد که این امر سبب می‌شود تا جذب کاربران و بازاریابی بهتر صورت گیرد. به علاوه هزینه تبلیغات در گوگل به عوامل دیگری مانند قرارگیری تبلیغ شما در لینک اول، صفحه اول یا بالای صفحه و بسیاری شرایط دیگر بستگی دارد.

 

آژانس تبلیغات در گوگل جی ادز

برای اینکه بخواهیم کسب و کار خود را در گوگل تبلیغ نماییم، علاوه بر اینکه می‌توان شخصا این کار را انجام داد؛ موسسات بسیاری نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند که با کمک آن‌ها می‌توان با سهولت بیشتری از شبکه تبلیغات گوگل بهره‌مند شد. آژانس جی ادز، با سال‌ها تلاش و تجربه و همراهی تیمی متخصص، توانسته در حوزه تبلیغ در گوگل گام‌های بلند و متعهدانه‌ای را برای رشد و توسعه‌ی کسب و کارهای ایرانی بردارد. برای آگاهی از فعالیت‌های این موسسه و یا تبلیغات در گوگل می‌توانید با کارشناسان شرکت جی ادز از طریق سایت http://g-ads.org ارتباط برقرار نموده و با آن‌ها در این خصوص مشورت نمایید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب