لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ساخت صورت های مصنوعی در ژاپن آغاز شد (عکس)

مجموعه : علمی
ساخت صورت های مصنوعی در ژاپن آغاز شد (عکس)

ساخت صورت های مصنوعی در ژاپن آغاز شد و به زودی این چهره های مصنوعی روانه بازار می شود. در این فناوری جدید چهره انسان ها به صورت کاملا حرفه ای و دقیق کپی برداری می شود و صورت مصنوعی فرد متقاضی با سیلیکون ساخته می شود.

 

شرکت ژاپنی Real-f Co در حال  طراحی فناوری ساخت چهره  مصنوعی انسان است که در آینده از آن می توان در جراحی پلاستیک استفاده کرد. به گزارش  رسانه های محلی،در این مرحله  متخصصان شرکت  توانستند  کپی دقیق صورت  افراد مختلف را از  سیلیکون بسازند. ابتدا با کمک  اسکنر ویژه ای  ماکت حجیم  صورت  ساخته می شود که با دقت زیاد  آن حتی منفذ های روی پوست  و  رگ های خونی را  منتقل می کند. 

ساخت صورت های مصنوعی در ژاپن آغاز شد (عکس)

سپس با کمک چاپگر سه بعدی  قالب  آن چاپ می شود  که بر اساس آن ماسک از سیلیکون ساخته می شود.برای ساخت چنین مدلی از دو هفته تا دو ماه  وقت صرف می شود و قیمت آن 300 هزار ین (2400 دلار) است.

 

به گفته رئیس این شرکت،به نظر من این فناوری آینده درخشانی دارد. تقاضای زیادی از سوی  پژوهشگران و متخصصان و افراد ساده دریافت شده است که نیاز به جراحی پلاستیک دارند. بدین ترتیب از جمله نقشه های  آینده نزدیک، یادگیری ساخت ماسک های سه بعدی از  مواد امن تر است.

جدیدترین مطالب