دستگاه سی تی اسکن CTSCAN بزرگ ویژه افراد چاق

دستگاه سی تی اسکن CTSCAN بزرگ ویژه افراد چاق

کارشناسان برای ساخت این دستگاه فضای داخل دستگاه را بزرگتر کرده‌اند. چاقی و افزایش وزن یکی از عوامل اصلی برای وادار شدن سازمان بهداشت انگلیس مشهور به NHS  برای خرید دستگاه‌های CTDCAN بسیار بزرگ بوده‌اند.

گفتنی است، بحران چاقی کارشناسان حیطه‌ی پزشکی در انگلستان را وادار نموده تا اسکنری معادل 1 میلیون پوند سفارش و خریداری نمایند.بررسی ها نشان می‌دهند، این نسل جدید دستگاه‌های  CTSCAN می تواند تا 5 برابر وزن یک فرد عادی بیمار سنگین وزن را بر روی خود حمل نموده تصویربرداری دقیق از او انجام دهد.

 

دستگاه سی تی اسکن CTSCAN بزرگ ویژه افراد چاق

 

کارشناسان برای ساخت این دستگاه فضای داخل دستگاه را بزرگتر کرده‌اند. در حال حاضر در کشور انگلستان 65 درصد از مردم دچار اضافه وزن یا چاقی هستند و دولت انگلستان سالانه 1.5 میلیارد پوند صرف درمان بیماری‌های مرتبط با چاقی می‌نماید.پژوهشگران ساخت این دستگاه های CTSCAN غول پیکر را به دلیل وزن بالای افراد چاق که سبب عدم وضوح تصویر گرفته شده می‌شود معرفی کرده اند.

این دستگاه CTSCAN پیشرفته می‌تواند تصاویر واضحی از ساختارهای داخلی بدن از جمله ارگان های داخلی بدن، رگ‌های خونی، استخوان‌ها و تومور ها در اختیار پزشکان قرار دهد.

 

 

 

جدیدترین مطالب