ps5 سی دی خور یا دیجیتال

ps5 سی دی خور یا دیجیتال

ما در این مقاله قصد داریم PS5 دیسک خور را با PS5 دیجیتال مقایسه کنیم تا به شما بگوییم کدام یک از این کنسول‌ها بهتر هستند. پس اگر قصد خرید اقساطی کنسول بازی بدون پیش پرداخت را دارید، دست نگه دارید و اول این مقاله را بخوانید.

 

از آنجایی که سری دیجیتال از سی‌دی خور 100 دلار ارزان‌تر است، همه مشتاق خرید PS5 دیجیتال هستند. اما اینکه آیا پرداخت هزینه اضافی می‌ارزد و در دراز مدت کدام یک باعث صرفه جویی بیشتر در هزینه‌ها می‌شود را باید بررسی کنیم.

 

باتوجه به این موضوع که در هر دو نسخه بازی‌ها باید نصب شوند، فایده داشتن دیسک بازی‌ها سریع‌تر بودن نصب یک بازی از روی دیسک در مقایسه با دانلود کردن آن است. این مهم زمانی پراهمیت می‌شود که شما در منطقه‌ای زندگی کنید که دسترسی به اینترنت آنجا، ضعیف یا بد است. دنیای پرهیجان بازی‌ها در حال بزرگتر شدن هستند و شما برای آسودگی بیشتر نیاز به اینترنت پرقدرت دارید.

 

خیلی از افراد نسبت به خرید پلی استیشن 4 قسطی اقدام کرده‌اند. چنانچه قصد خرید اقساطی ps5 چه دیجیتال و چه سی‌دی خور را دارید، ما شما را راهنمایی می‌کنیم.  اگر نمی‌دانید کدام یک از دو کنسول سونی را باید بخرید، در ادامه این مقاله می‌توانید همه چیزهایی که باید در مورد تفاوت‌های نسخه‌های دیسک خور و دیجیتال PS5 بدانید را مطالعه کنید.

 

مقایسه دو نوع دیجیتال و سی دی خور

 

وجود دیسک درایو

یکی از تفاوت‌های بارز بین این دو نوع وجود دیسک در مدل سی دی خور و عدم وجود آن در نوع دیجیتالی است. پلی استیشن 5 دیجیتالی قسمتی تحت عنوان سی دی خور ندارد و این دستگاه به صورت دیجیتالی کار می‌کند. بازی‌ها در مدل سی دی خور با این دیسک نصب می‌شوند. بازی‌ها را در مدل دیجیتالی باید از اینترنت دانلود کنید ونصب آن‌ها را به‌صورت آنلاین انجام دهید. البته بازی‌ها را می‌توانید به حافظه آن مستقیم انتقال داده و نصب کنید.

 

ظاهر دستگاه

در بالا گفتیم مدل استاندارد پلی استیشن 5 (که همان مدل سی‌ دی خورد است) بخشی را به دیسک درایو اختصاص داده است. مدل دیجیتالی این قسمت را در طراحی خود ندارد. همین قضیه باعث تفاوت ظاهری دو مدل دیجیتال و سی دی دار شده است. در مدل سی دی خور، بخش دیسک خوان، حالتی برآمده دارد. این در حالیست که مدل دیجیتال دستگاه PS5 چون دیسک خوان ندارد، طراحی آن متقارن است.

 

میزان قیمت

از جمله ویژگی‌هایی که برای خریداران پلی استیشن 5 مهم است، قیمت PS5 می‌باشد. در واقع اگر قصد خرید یک کنسول بازی پلی استیشن 5 را دارید، باید در کنار توجه به ویژگی‌های ظاهری و مشخصات دستگاه، قیمت آن را نیر در نظر بگیرید. دو مدل دیجیتالی و استاندارد از نظر قیمت با یکدیگر متفاوت هستند.

 

مدل دیجیتال در مقایسه با نوع استاندارد یا همان سی دی خور، قیمت پایین‌تری دارد. به همین خاطر خریداران زیادی در زمان خرید، انتخابشان مدل دیجیتالی است. باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیاری از سایت‌ها ارائه دهنده خدمات خرید اقساطی کنسول بازی بدون پیش پرداخت هستند.

ps5 سی دی خور یا دیجیتال

مزایای PS5 استاندارد

آشنا شدن با مزایای PS5 استاندارد باعث می‌شود تا به تفاوت بین PS5 دیجیتال با مدل سی دی خور پی ببرید. این نسخه از PS5 مزایای متعددی دارد. ویژگی‌های مثبت دستگاه، توجه افراد زیادی را جلب کرده است. در ادامه به بیان مزایای این مدل دستگاه می‌پردازیم.

 

• این نسخه را به افرادی که علاقه بیشتری به خرید بازی به صورت دیسک تا به صورت دانلود دارند پیشنهاد می‌دهیم.

 

• در این مدل وجود دیسک درایو، قابلیت پخش‌کننده بلوری 4Kرا می‌دهد.

 

• برای مدت طولانی‌تری می‌توانید با خرید دیسک بازی‌ها از آن‌ها نگهداری کنید.

 

• دیسک بازی‌ها را می‌توانید به دیگران بفروشید یا آن را به دوستانتان ‌امانت دهید.

 

مزایای PS5 دیجیتال

PS5 نسخه دیجیتال نیز مانند نسخه استاندارد یکسری ویژگی‌های خاصی دارد به عنوان مزیت آن‌ها محسوب می‌شود. از مزایای PS5 می‌توانیم موارد ذیل را بگوییم.

 

• از جمله مزایای مهم و قابل توجه این نسخه قیمت پایین‌تر آن در مقایسه با نوع سی دی خور است. این مدل دیسک درایو را ندارد و با قیمتی به نسبت کم‌تر از نسخه استاندارد فروخته می‌شود. به عبارتی یکی از دلایل اصلی محبوبیت این نسخه قیمت به‌صرفه و اقتصادی آن است.

 

• در این نسخه دیگر لازم نیست که دیسک‌های بازی را بخرید. آن‌ها را می‌توانید به صورت دیجیتالی نصب کرده و دیگر نگرانی نیز از بابت خراب شدن آن‌ها نداشته باشید.

 

• یکی از ویژگی‌های مثبت مدل دیجیتالی که می‌توان آن را تفاوت با مدل PS5 دیسک خور برشمرد، وزن سبک‌تر دستگاه است. از آنجایی که مدل دیجیتالی، درایو دیسک در طراحی‌اش ندارد، دارای وزن کم‌تری در مقایسه با مدل سی دی خور است.

 

• نسخه PS5 دیجیتال طراحی زیبا و دلنشین‌تری را به خاطر تقارنش دارد که از جمله مزایای آن محسوب می‌شود.

 

جمع‌بندی

همان‌طور‌که در این مقاله اشاره کردیم، از لحاظ قدرت عملکرد و قابلیت‌ها، هر دو مدل دیسک‌خور و دیجیتال یکسان هستند و هیچ یک بر دیگری برتری ندارند. تفاوت سخت‌افزاری که در ای مقاله گفتیم، مربوط به دیسک درایو است. اینکه کدام مدل برای خرید اقساطی ps5 مناسب‌ شماست، کاملا به نیاز شما بستگی دارد.

 

چنانچه گیمری هستید که نسخه‌های فیزیکی بازی‌ها برای شما اهمیت دارد و با خراب‌ شدن دیسک‌های بازی مشکلی ندارید؛ اقدام به خرید اقساطی کنسول بازی بدون پیش پرداخت نسخه‌ی سی‌دی خور کنید. این درایو به کاربران این امکان را می‌دهد تا اجرای کپی‌های فیزیکی بازی‌ها و فیلم‌های بلوری را روی کنسول داشته باشند. این امتیاز برای دارندگان مدل دیجیتال PS5 وجود ندارد. آن‌ها باید محتوای مدنظرشان را دانلود یا آن را استریم کنند.

 

ما در ایران با مشکل قطعی اینترنت و ضعیف بودن آن مواجه هستیم. در واقع، اگر قصد خرید اقساطی ps5 را دارید، برای دانلود بازی‌ها اینترنت با سرعت مناسب باید داشته باشید. به همین خاطر نسخه سی‌دی خور بهتر است. چرا که در نوع دیجیتال شما باید بازی مربوطه را دانلود کنید که کار را اندکی سخت می‌کند. به‌هرحال، اگر به‌ هر دلیلی نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها را ترجیح می‌دهید، شاید نسخه‌ی دیسک‌خور پلی‌استیشن ۵ انتخاب بهتری برای شما باشد.

 

اگر پس از مدت‌ها خرید پلی استیشن 4 قسطی می‌خواهید پلی‌ استیشن‌تان را به‌روز کنید، خوب است بدانید خرید اقساطی ps5 دیجیتال نیاز به بودجه‌ی محدودتری دارد. چراکه با خرید نسخه‌ی سی دی خور پلی‌استیشن ۵ شما باید هزینه‌‌ای مازاد برای دسترسی به دیسک‌درایو پرداخت کنید. پس اگر بودجه محدود دارید و می‌خواهید با خرید اقساطی کنسول بازی بدون پیش پرداخت ps5 بخرید، به شما نوع دیجیتال را توصیه می‌کنیم.

 

چنانچه بودجه کافی را دارید، خرید نسخه‌ی سی دی خور PS5 برای شما  گزینه‌ی جذابی‌تری است. زیرا ممکن است دوستانتان بازی‌های فیزیکی داشته باشند که بخواهید برای مدتی از آن‌ها قرض بگیرید با اجرای آن‌ها در دستگاهتان از بازی لذت ببرید.

 

چه اقدام به خرید پلی استیشن 4 قسطی کنید، چه بخواهید خرید اقساطی ps5 انجام بدید،‌ باید از این دستگاه‌ها اطلاعات کافی کسب کنید. ما در این مقاله سعی داشتیم توضیحات جامعه‌ای از دو مدل دیجیتال و دیسک خور PS5 خدمت شما ارائه بدیم.

جدیدترین مطالب