لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

مواد معدنی با ارزش در سیارک های منظومه شمسی

مجموعه : علمی
مواد معدنی با ارزش در سیارک های منظومه شمسی

مواد معدنی با ارزش در سیارک های منظومه شمسی وجود دارد.ارزش این مواد به میلیون ها پوند می رسد.

تصور می‌شود سیارک‌های منظومه شمسی حاوی مواد معدنی به ارزش میلیون‌ها پوند باشند و این فقط کسری از آنچه است که سیاره‌های همسایه ممکن است در دل خود جای داده باشند.

 

ارزش این مواد به اندازه‌ای بالاست که میلیاردرهایی مانند لاری پیج و جیمز کامرون برای به دست آوردن آن‌ها در حال رقابت‌ با یکدیگر هستند.

هم‌اکنون یک هنرمند اهل کالیفرنیا ماشین‌ها و ساختارهای موردنیاز توسط کاوشگران معدن فضایی را به تصویر کشیده که برای انجام عملیات حفاری موردنیاز هستند.

 

«کوبا لی»، هنرمند مستقل «استودیوی سکشن» در لس‌آنجلس، متخصص هنر مفهومی مبتنی بر علم و داستان‌های علمی است.

 

در یکی از تصاویرش به نام «حفاری سوخت»، وی اتاقک بزرگی را به تصویر می‌کشد که به نیروگاه‌های گاز روی زمین شباهت دارد. گازهای داغ از میان این اتاقک‌های شناور که به واحدهای نیروگاهی بزرگ متصل‌اند، جریان می‌یابند.

 

در تصویر دیگری مته‌هایی شبیه آنچه که در نیروگاه‌های صنعتی به کار می‌روند، به چشم می‌خورند که زمین‌های صخره‌ای را حفر می‌کنند.

 

همچنین، یک سامانه عظیم دیگر مجهز به یک چرخ توربین مانند است و می‌توان از آن برای تولید انرژی با هدف نیرورسانی به مته‌ها و واحدهای تحقیقاتی بهره برد. یک بلوک هرمی به شکل اداره نیز در تصویر دیگری به چشم می‌خورد.

 

در واقع تصاویر لی فقط مفهومی هستند و حفاری فضایی باید توسط شرکت‌ها انجام شود. حفاری سیارک‌ها شامل بهره‌برداری از مواد خام شامل مواد معدنی، از صخره‌های نزدیک‌ به زمین است.

 

تصور می‌شود سیارک‌ها حاوی آهن، نیکل، تیتانیوم، هیدروژن و اکسیژن باشند. همچنین، شرکت‌های بزرگ پس از ادعای دانشمندان درباره این که روی، قلع، نقره، سرب، طلا و مس نیز در این صخره‌ها وجود دارند، امیدوارند ظرف 60 سال‌ آینده این اجرام کیهانی را حفاری کنند.

 

شرکتی که در این عرصه پیشتاز است، «منایع سیاره‌ای» (Planetary Resources) نام دارد که در سال 2012 تاسیس شد و توسط موسسان گوگل به نام‌های «لاری پیج» و «اریک اشمیت» و همچنین جیمز کامرون، کارگردان «آواتار»، و «پروفسور سارا سیگر» از دانشگاه ام‌آی‌تی حمایت می‌شود.

 

مواد معدنی با ارزش در سیارک های منظومه شمسی

تونل‌زنی سیارک‌ها در فضا

مواد معدنی با ارزش در سیارک های منظومه شمسی

اتاقکی که به نیروگاه‌های گازی دوارنی زمین شباهت دارد

مواد معدنی با ارزش در سیارک های منظومه شمسی

مته‌هایی که شبیه به مته‌های نیروگاه‌های صنعتی زمین هستند

مواد معدنی با ارزش در سیارک های منظومه شمسی

سامانه‌ای که شبیه چرخ مجهز به توربین بزرگ است

 

 

 

جدیدترین مطالب