الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

 در اغلب رستوران‌های هندی سراسر جهان که پا بگذارید، منوی مفصلی از انواع غذاها پیش روی شما می‌گذارند که به دلیل تنوع در مکتب آشپزی هندی است. چنین اتفاقی برای کسانی که به منوی غذاهای هندی مسلط نیستند، دردسرآفرین است و گیج‌شان می‌کند. برای بهترین انتخاب، راهنمایی ما را بخوانید.

– منوی یک رستوران هندی شامل چندبخش اصلی می‌شود: نان‌ها، غذاهای تندوری، انواع کاری و برنج. نان‌ها پیش‌غذای هندی محسوب می‌شوند. هر نان اندازه یک بشقاب معمولی است که در تنور پخته می‌شود و در وسط نان، مواد مختلفی قرار داده‌اند که به انتخاب شما برمی‌گردد. می‌توانید از انواع ترکیبات گوشت قرمز، مرغ و سبزیجات انتخاب کنید. نان‌ها به‌خودی‌خود چندان تند نیستند اما همراه سس بسیار تندی سرو می‌شوند که خوردن آن به کنجکاوی شما برمی‌گردد. در خوردن نان هندی زیاده‌روی نکنید چون به دلیل داشتن مواد، شما را سیر می‌کند و مانع خوردن غذاهای هندی می‌شود.

 – تندور نام نوعی کوره هندی است که برای طبخ غذا استفاده می‌شود. تندور فضایی شبیه کوره‌های قدیمی نان‌پزی دارد که هندی‌ها برای طبخ غذا از آن استفاده می‌کنند و به غذاهایی که با این کوره پخته می‌شوند، تندوری می‌گویند. این روزها نمونه‌های مدرن تندور هم به بازار آمده و رستوران‌ها اغلب از این نمونه استفاده می‌کنند. در میان غذاهای تندوری، جوجه آشوکا، یکی از محبوب‌ترین غذاهای هندی است.

 

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

– کاری‌ها معادل خورش‌های ما هستند که همراه با برنج خورده می‌شوند. در رستوران هندی باتوجه به سلیقه خود می‌توانید از میان انواع کاری گوشت، مرغ یا سبزیجات انتخاب کنید. روغن جوش و شامی قورمه از محبوب‌ترین خورش‌های هندی هستند.

– غذاهای بریانی هم هیچ شباهتی به مرغ بریان ما ندارند. بریانی نوعی برنج هندی است که همراه با مواد مختلف تهیه می‌شود. بریانی گوشت، مرغ و سبزیجات یک غذای کامل است و بریانی ساده را می‌توانید برای کنار کاری‌ها سفارش بدهید.

– با سفارش یکی از این غذاها و خوردن آنها کار شما در رستوران هندی تمام نشده است. اگر رستوران هندی که انتخاب کردید، منوی دسر هم دارد، حتما دسر هندی گلاب جامون را امتحان و با خاطره‌ای شیرین این رستوران را ترک کنید

همیشه درباره اولین و قدیمی‌ترین هر حوزه، اختلاف‌نظرهای زیادی وجود دارد اما به‌گفته اکثر شاهدان، «رستوران تندور» قدیمی‌ترین رستوران هندی در تهران است که هنوز پابرجاست. رستوران تندور با نام رستوران هندی سفیر هم شناخته می‌شود چون در طبقه پایین هتل سفیر قرار دارد. بعد از رستوران تندور، رستوران‌های هندی دیگری در شمال شهر به راه افتادند و شهرت بیشتری از رستوران تندور به دست آوردند، اما تندور مشتریان قدیمی و وفاداری دارد که دل‌شان برای غذاهای هندی و دنیای ادویه‌ها تنگ می‌شود.

رستوران تندور پاتوق هندی‌های مقیم ایران هم هست و هرموقع مهمان این رستوران شوید، حتما چند مهمان هندی می‌بینید که نشان می‌دهد غذای این رستوران چندان از نسخه اصلی غذاهای هندی دور نیست.

 

لوکس‌ترین رستوران هندی

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

اگر قصد دارید شبی ولخرجی کنید، انتخاب شما می‌تواند رستوران هندی تاج محل باشد. تاج‌محل در خیابان شیخ بهایی، گران‌ترین رستوران تهران است که می‌توانید با پذیرایی لوکس، غذای هندی سفارش بدهید. این روزها رستوران تاج محل در میان رستوران‌های لوکس محبوبیت زیادی دارد و حتما باید با رزرو قبلی به این رستوران مراجعه کنید. البته اگر دنبال محیطی آرام و دنج برای صرف غذا هستید، رستوران تاج محل را از فهرست های مورد نظر خود خارج کنید چون شب‌ها و آخر هفته‌ها مشتریان زیادی در این رستوران رفت‌وآمد می‌کنند.

 

پاتوقی برای نسل گذشته

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

جوان‌های دیروز، رستوران دهلی دربار را به‌خاطر می‌آورند؛ رستورانی در حوالی پارک‌وی که روزگاری پاتوق جوانان بود. شب‌ها از شلوغی و ازدحام جمعیت می‌توانستید ورودی دهلی دربار را در خیابان ولی عصر تشخیص بدهید. چند سال پیش دهلی دربار مکان خودش را تغییر داد؛ حالا پس از چند جابه‌جایی در خیابان پاسداران جا خوش کرده و جوانان دیروز می‌توانند با مراجعه دوباره، خاطره بازی کنند. تاج محل منوی مفصلی از انواع غذاهای هندی با کیفیت مطلوب دارد.

 

جایی برای کباب‌های هندی

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

تنوع غذاهای هندی بخشی از جذابیت این سبک غذاست. انواع کباب با انواع ادویه هم بخشی از غذاهای هندی است که شما می‌توانید در دهلی کباب تجربه کنید. این رستوران که در خیابان گاندی قرار دارد، به جای تمام غذاهای هندی فقط کباب‌های هندی ارائه می‌کند که ترکیبی جذاب از انواع ادویه با گوشت است؛ البته در رستوران‌های هندی همیشه چند گزینه انتخابی برای گیاهخواران وجود دارد.

 

چینگاری در قلب شهر

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

رستوران چینگاری در خیابان شهید مفتح هم یکی از رستوران‌های خوب هندی و پر رفت‌وآمد تهران است. شما می‌توانید انواع غذاهای هندی را در این رستوران امتحان کنید؛ با این تفاوت که در چینگاری، ادویه‌ها با احتیاط بیشتری به کار رفته‌اند و غذاهای هندی این رستوران با ذائقه ایرانی‌ها هماهنگی بیشتری دارند.

 

در امتداد راه چوبی

آشنایی با کهن ترین رستوران های هندی در تهران

در مجموعه رستورانی «راه چوبی» هم فرصت خوردن غذاهای هندی را دارید. رستوران مدارس در این مجموعه با انواع غذاهای هندی از شما پذیرایی می‌کند. اگر از خوردن غذاهای تند و پرادویه هندی وحشت دارید، بهتر است با غذایی از مدارس و در کنار دیگر غذاهای راه چوبی شروع کنید.

 

 

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری