نیم نگاهی به گذشته

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

مجموعه : هتل و رستوران
هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

1. سرزمین عجایب شیمائو – Shimao Wonderland – چین
سرزمین عجایب چین به دلیل مکان غیرمعمولی که ساخته شده، چهار جایزه معماری دریافت کرده است. همه کارها و محصولات این چینی ها هم تقلبی و کپی نیست. این چشم بادامی های قد کوتاه گاهی ایده های جالبی هم در سر دارند. این هتل غارمانند که دو طبقه آن زیر آب قرار دارد، در سال 2009 میلادی جایزه بهترین ساختمان دنیا را به خود اختصاص داده است. دو طبقه ای که زیر آب هستند شامل باشگاه ورزشی، اسپا، استخر، رستوران و اتاق مهمان است که چشم اندازی به آکواریوم مصنوعی دارد.  

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

2. جزایر کنراد – Conrad Maldives Rangali – مالدیو
مسیحی های سراسر دنیا می توانند پیوند زناشویی خود را در تنها کلیسای زیر آب جشن بگیرند که 5 متر زیر سطح دریا قرار دارد و همه اطراف آن را  صخره های مرجانی زیبا احاطه کرده اند. این یک ازدواج رویایی و ماندگار است. هتل بسیار لوکس مالدیو روی زمین و در دو جزیره جدا قرار دارد. ارتباط این جزایر با یک پل 500 متری است و در زیر این صفحه، یک رستوران زیبا در زیر آب ساخته شده است.

 

مهمانان می توانند بسیار راحت در رستوران Ithaa غذا صرف و حتی می توانند جشن های عروسی یا مهمانی های خود را در این فضای کاملا متفاوت برگزار کنند. البته قیمت های این رستوران نیز سربه فلک کشیده است و هرکسی نمی تواند از عهده آن بر بیایید. یکی از امکانات برگزاری مراسم در این مکان، رفتن به قلب صخره های مرجانی است که عروس و داماد خوشبخت می توانند در اقیانوس آرام غواصی کنند. البته هزینه غواصی هم جدا دریافت می شود.

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

3.هتل دیسک آب – Water Discus Hotel – دبی

بیشتر شهرت دبی برای انواع هتل های مجلل و زیبایش است و شاید بتوان به جرات آن را پایتخت هتل های برتر دنیا دانست. از همین رو، چندان عجیب نیست این عرب های ثروتمند برای ساخت هتلی در زیر آب برنامه ریزی کنند. طرح این هتل در سال 2012 میلادی مطرح شده است و همان طور که در عکس می بینید و البته از نامش پیداست، این هتل شبیه دیسک یا می توان گفت شبیه سفینه فضایی است؛ اما یک هتل دریایی است!

 

این هتل عرشه ای هم برای حمام آفتاب دارد و به طور کلی زیر آب ساخته نمی شود. در زیر عرشه، 21 اتاق بسیار لوکس با لابی فوق‌العاده و استخر آموزش غواصی وجود دارد. شرکت طراح این هتل – فناوری اعماق اقیانوس – در نظر دارد چندین شعبه دیگر از هتل دیسکی را در سراسر جهان بسازد.

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

4.هتل دو کپ-اِدِن-راک – کپ دوآنتیبِ – فرانسه

این هتل بسیار مشهور 140 ساله در سال 1870 میلادی توسط «هیپولایت د وییمسان» – موسس روزنامه «فیگارو» ساخته شده است. در آن زمان این هتل برای پادشاهان بین المللی، سیاست مدارها، هنرمندان، هنرپیشه ها و نابغه های ادبی ساخته شده بود. تا سال 1914 میلادی این هتل، استخر آب شور که در بدنه صخره ای از جنس سنگ بازالت ساخته شده است را نداشت. این استخر منظره زیبایی از دریای مدیترانه و جزایر لرینس را نشان می دهد. این استخر فضای زیادی برای حمام آفتاب دارد و کنار آن میله هایی کار شده که یادآور عرشه کشتی های تفریحی است و آب شور این استخر در دمای 82.5 درجه فارنهایت گرم می شود.

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

5. اقامتگاه چهارفصل – هوآلالای – جزیره بزرگ – هاوایی

همه 228 اتاق این اقامتگاه فوق العاده زیبا در یک ساختمان یک طبقه قرار دارند. زمین، مرز میان ساحل صخره ای آتشفشانی و استخرهای شنای آب تازه و آب دریاست. اسپا در فضای باز با گیاهان گرمسیری، یوگا، آموزش شخصی و کلاس های بدنسازی در تمام روز از امکانات این هتل هستند. زمین گلف جک نیکلاس با مساحت 7100 فوت مربع در ساحل اقیانوس قرار دارد که گدازه های مشکی آن حکم موانع شنی گلف را دارند.

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

6.کاتیکیس – سانتورینی – یونان

این هتل به سبک سنتی سایکلادیک طراحی شده است. دیوارهای سفید و پلکان ماز مانند، پل های چوبی و تراس های زیبا این اقامتگاه یونانی را بسیار زیبا و خوش منظره کرده اند. این هتل بالای صخره ای قرار دارد و روبه روی آن کوه غیر فعال آتشفشانی واقع شده است. با وجود اندازه کوچک این هتل و 27 اتاقی که دارد، دو استخر دارد. یکی کوچک تر و با آب سرد اس

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

7.  One&Only Reethi Rah  – جزیره مرجانی شمالی – مالدیو

در جزیره ای خصوصی در میان اقیانوس هند، بهشتی زیبا در سال 2005 میلادی ساخته شده و شامل 130 ویلای مجزا در ساحل شن های سفید و مناظر فوق العاده زیبا و سرسبز است. این هتل بیش  از 50 استخر مجزا با طراحی فوق العاده شیک دارد و فقط مخصوص بزرگسالان است. این استخرها جایگاهی ساخته شده از سنگ دارند که می توان در آنجا دراز کشید و از گرمای لذت بخش آفتاب لذت برد.

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

8. اقامتگاه جزیره لیزارد – سد آبسنگى‌ كبير – استراليا

با 24 ساحل در کنار ¬سد آبسنگى‌ كبير و اقامتگاهی که فقط برای 40 زوج ظرفیت دارد، جزیره ایزارد استرالیا دسته بندی اختصاصی خود را دارد. سوئیت هایی با طراحی باز این هتل به رنگ های آبی درباری و سفید محض رنگ آمیزی شده اند و به نوعی می توان گفت تقلیدی از دریای مرجانی زیر پای هتل است. در ضمن، تختخواب های ننو مانند و تراس های خوش منظره دارند. تماشای غروب آفتاب و غذاهای دریایی این هتل عالی هستند. برای اینکه از ایوان شخصی و اختصاصی خود برای گرفتن حمام آفتاب بتوانید استفاده کنید بهتر است سوئیت های آنکور بِی را رزرو کنید.

 


هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

9. هتل تمام عیار -Utter Inn  – سوئد

این هتل یا مسافرخانه هیچ نوع جاذبه لوکس ندارد که دهان انسان از دیدن آنها باز بماند. اما  همین هتل ساده در زیر آب ساخته شده که خود دلیلی بر تفاوت آن از باقی هتل ها است. نیمی از هتل که توسط مایکل جنبرگ در سال 2000 میلادی به عنوان یک اثر هنری ساخته شده است، همچون یک اتاقک قرمز رنگ در بالای رودخانه مالارن دیده می شود. مسافران باید از پله های این اتاقک پایین بروند تا به مکان قابل سکونت زیر آب برسند: دو تختخواب کوچک در زیر آب هستند که پنجره ای روی به بیرون دارند و می توان انواع ماهی ها و زندگی زیر آب های رودخانه را تماشا کرد.

 


 

هتل های جالب و زیبای ساحلی در دنیا

10. باغ های معلق آبود – بالی – اندونزی

این استخرها در سراشیبی روی تراس قرار دارند و منظره زیبایی از رودخانه سبز و زیبای آیونگ را به تصویر می کشند. این استخرهای فوق العاده زیبا در هتل Orient Express بالی قرار دارند که شامل 38 ویلا به سبک معماری بالی است و همه در دامنه تپه جای گرفته اند. استخر چند سطحی بسیار زیبای این هتل را معماری فرانسوی به نام «گوردن شاو» طراحی کرده است. کناره های استخر با سنگ های آتشفشانی باتو چاندی پوشیده شده اند  دیوارهای آن نیز از گذاره های سفت شده آتشفشان ساخته شده اند. این استخرها موج دار ساخته شده اند که با محیط سرسبز اطراف خود هم خوانی بسیاری دارد.

 

 

منبع: برترین ها

 

 

جدیدترین مطالب