قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

بحر المیت یا دریای مرده را بیشتر بشناسید

بحر المیت یا دریای مرده را بیشتر بشناسید

بحر المیت یا دریای مرده را بیشتر بشناسید

دریای مرده یکی از جاذبه های توریستی کرانه باختری می باشد همیشه آب این دریا در حال تبخیر است در این دریا فقط دوازده نوع ماهی زندگی می نماید چون همه موجودات در اثر شوری آب دریا از بین رفته اند این ماهی هم فقط عمرش یکسال می باشد این دریا به دریای شور نیز شهرت دارد اب این دریا هشت برابر شورتر از آب اقیانوسها می باشد در ادامه جزئیات و تصاویر بیشتر بحر المیت یا دریایی مرده را بیشتر بشناسید را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

دریای مرده (به عربی: بحر المیت) که در غرب اردن، و شرق فلسطین (کرانه باختری) و اسرائیل واقع شده‌است.

 

۱۲ گونه ماهی در این دریاچه عمر ۱ سال به بالا دارند.

 

در برخی منابع از آن با نام دریاچه نمک یاد شده‌است. سواحل اطراف دریای مرده پست‌ترین نقطهٔ خشکی‌های زمین است.آب آن هشت-نه برابر شورتر از آب اقیانوسهاست.

 

دریای مرده با کم‌آبی شدید مواجه است اما محو نخواهد شد. هرچه آب پایین می‌رود، غلظت و شوری دریاچه بیشتر می‌شود و نهایتاً به جایی می‌رسد که میزان تبخیر متوقف می‌شود؛ بنابراین دریای مرده احتمالاً به مراتب کوچکتر از این که هست می‌شود، اما به‌کل محو نمی‌شود.

 

دریای مرده در حقیقت یک دریاچه ی نمک است که نسبت به دریاچه های معمولی دیگر در دنیا، دارای غلظت نمک و مواد معدنی بیشتری می باشد. این دریاچه از نظر تاریخی بسیار شاخص بوده و در انجیل عهد قدیم و جدید از آن یاد شده است. اینجا زمانی پناهگاه شاه داوود بوده و همچنین گفته می شود که حضرت مسیح بر روی آبهای آن راه رفته است. علت نامگذاری این دریاچه به “دریای مرده” به این دلیل است که به خاطر شوری زیاد آب، هیچ گونه موجود زنده میکروسکوپی در آن قادر به رشد کردن و زنده ماندن نیست؛ تنها تعداد معدودی باکتری و قارچ می توانند در این آب ها زندگی کنند. در حقیقت آب این دریاچه 9.6 برابر از آب اقیانوس شورتر است.

 

دریای مرده با ارتفاع 423 متر زیر سطح دریا، کم ارتفاع ترین مکان روی زمین محسوب می شود. غلظت بالای نمک در آب این دریاچه باعث شده که میزان شناوری در این آب ها به حدی قوی باشد که کسی نتواند زیر آب شنا کند. در حقیقت آب، بدن افراد را به روی سطح آب هل می دهد! همچنین گفته می شود که آب این دریاچه و ماسه های آن خاصیت درمانی داشته و انواع خاصی از بیماری های پوستی را درمان می کنند. علاوه بر آنچه گفته شد از آنها در مواد آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می شود. ‏ ‏ ‏‏ ‏‏

بحر المیت یا دریای مرده را بیشتر بشناسید

‏‏ ‏ ‏ ‏دریای مرده از نظر تاریخی بسیار شاخص بوده و در انجیل عهد قدیم و جدید از آن یاد شده است

بحر المیت یا دریای مرده را بیشتر بشناسید

دریای مرده با کم‌آبی شدید مواجه است اما محو نخواهد شد

بحر المیت یا دریای مرده را بیشتر بشناسید

غلظت بالای نمک دریای مرده باعث شده که کسی نتواند زیر آب شنا کند

 

منبع:beytoote.com

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب