پارک عشاق ارمنستان در شهر ایروان + تصاویر

پارک عشاق ارمنستان در شهر ایروان + تصاویر

پارک عشاق ارمنستان

پارک عشاق ایروان یکی از زیباترین پارک های جهان برای عشاق است. اگر می خواهید به پارک عشاق ارمنستان در شهر ایروان در ادامه توضیحاتی درباره پارک عشاق ارمنستان در شهر ایروان بیان خواهیم کرد. پارک عشاق ارمنستان یکی از زیباترین و وسیع‌ترین پارک‌های کشور ارمنستان و پایتخت آن شهر ایروان است که از هر لحاظ می‌تواند زمینه را برای لذت بردن گردشگران فراهم آورد. این پارک یکی از پارک‌های مدرن این شهر نیز هست که در صده جدید بازسازی شده است و ضمن حفظ سابقه تاریخی، به شکلی مدرن و زیبا طراحی شده است.

 

پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ارمنستان یکی از قدیمی‌ترین و پرسابقه‌ترین اماکن کشور ارمنستان است که زمین اولیه آن به یک باغ قدیمی مربوط به قرن 18 تعلق داشته است. این باغ در طول زمان دچار تغییرات فراوانی شده است و به‌مرورزمان شکل یک پارک حرفه‌ای به خود گرفته است. این پارک در سال 2005 با همت آلبرت بوقاسیان و با کمک صندوق مالی ایروان بازسازی شده است و در سال 2008 افتتاح شده است.

پارک عشاق ارمنستان در شهر ایروان + تصاویر

پارک عشاق ارمنستان یکی از قدیمی‌ترین و پرسابقه‌ترین اماکن کشور ارمنستان است. پارک عشاق ارمنستان تحت نظر بوقاسیان طراحی و اجرا شده است. زمانی که وی قصد کار بر روی این پارک را داشته است تصمیم می‌گیرد که از ایده‌های سنتی و روستایی در طراحی آن بهره گیرد. به همین دلیل به سراغ دانشجویان رشته معماری رفته و از آنها می‌خواهد که یک پارک با سیستم مدرن و با سبک کلاسیک و روستایی طراحی کند و بدین شکل بنای اولیه پارک گذاشته می‌شود.

 

پارک عشاق ارمنستان یکی از خاص‌ترین و احتمالاً دوست‌داشتنی‌ترین جاذبه برای معلولین است. این مکان بدون حتی یک پله ساخته شده است و افراد معلول می‌توانند به راحتی درون آن به گردش بپردازند. البته با توجه به اینکه فلسفه اولیه این پارک برای خدمت به مردم ساخته شده است، چندین زمین بازی برای کودکان و نوجوانان در آن در نظر گرفته شده است.

پارک عشاق ارمنستان در شهر ایروان + تصاویر

پارک عشاق ارمنستان تحت نظر بوقاسیان طراحی و اجرا شده است از دیگر جاذبه‌های پارک عشاق ارمنستان می‌توان به دریاچه مصنوعی آن اشاره کرد که دو جزیره کوچک نیز در آن ایجاد شده است. آمفی‌تئاتر بخش جذاب دیگر این پارک است که مردم می‌توانند به برگزاری مراسم‌های سالانه خود در این مکان مشغول شوند. این آمفی تئاتر بیش از 400 صندلی دارد و امکان برگزاری کنسرت کوچک در آن وجود دارد.

 

اما نام‌گذاری پارک عشاق ارمنستان ریشه در یک واقعه تاریخی دارد و گفته شده است که جوان‌های عاشق شهر ایروان بیشتر وقت خود را در این مکان طی می‌کرده‌اند. به همین دلیل پارک عشاق ارمنستان یک مکان دیدنی و جذاب برای زوج‌های جوان است. البته این پارک در ابتدا با الکساندر پوشکین شناخته می‌شد و در سال‌های بعد با عنوان پارک رفاقت معرفی می‌شد و از سال 1995 به پارک عشاق تغییر نام داد. پارک عشاق ایروان نزدیک به 5/2 هکتار وسعت دارد و در خیابان مارشال باغرامیان قرار دارد. این پارک از ساعت 2 بامداد به بعد تا صبح بسته است.

جدیدترین مطالب