نیم نگاهی به گذشته

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان + تصاویر

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان + تصاویر

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان

پیست های اسکی جهان تعدادشان بسیار زیاد است و برخی از آنها بسیار وحشتناک هستند. بهترین پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان را در ادامه این مطلب سماتک به شما معرفی خواهیم کرد. ماجراجویان اغلب راه‌های مختلفی برای غلبه بر محدودیت‌ها پیدا می‌کنند. پیست های اسکی اسکی‌ بازان هم حس آدرنالین بیشتر را در رویارویی با دامنه‌های شیب‌دار و خطرناک تجربه می‌کنند. اما دردسرها و مشکلات زمانی خود را نشان می‌دهند که شما خطرات بالقوه موجود را نادیده بگیرید و بدون ارزیابی درست و واقع‌بینانه‌ی مهارت‌های خود، پا به مسیر‌های اسکی پرخطر بگذارید.

 

برخی از پیست های اسکی شیبی حدود ۸۰ درصد دارند، و در واقع باید مطمئن باشید که با سقوط از آن‌ها برای متوقف شدن راهی جز رسیدن به آخر مسیر وجود ندارد. بعضی از مسیر‌ها هم به دلیل ریزش زیاد بهمن به طور کامل بسته هستند.

 

 این مسیرها کاملا هیجان‌انگیز و البته خطرناک هستند!

خطرناک‌ بودن پیست های اسکی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، به دلایلی چون شیب زیاد دامنه، ارتفاع و عوامل مختلف دیگر است.

 

در اینجا موارد تلفات جانی و صدمات جسمی به خاطر کامل و دقیق نبودن آمار در نظر گرفته نشده است، همچنین تعداد زیادی از حوادث اتفاق افتاده، به درستی گزارش نشده‌اند.

 

اگر فکر می‌کنید اسکی کردن تنها به معنی پریدن از هلیکوپتر روی تپه و بعد ادامه دادن مسیر تا آخر است بهتر است در این باره تجدید نظر کنید.

 

۱. Corbet’s Couloir، وایومینگ 

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان + تصاویر

مشخصاتی از قبیل ارتفاع ۳۱۸۵ متری و درجه‌بندی دو لوزی (شیب بسیار تند، مناسب برای اسکی‌بازان حرفه‌ای) کافی است تا این مسیر را به عنوان «ترسناک‌ترین پیست های اسکی آمریکا» مطرح کند.

 

این مسیر در لیست آرزوهای تعداد زیادی از اسکی‌ بازان حرفه‌ای قرار دارد که دوست دارند این پیست های اسکی را تجربه کنند اما فقط نگاه کردن به آن کافی است تا به وحشتناک بودن آن پی ببریم.

 

دو نقطه ابتدایی برای این پیست های اسکی وجود دارد که نتیجه‌ی وارد شدن به هر دوی آن‌ها چیزی جز سقوط آزاد به محض شروع کار نیست.

 

گزینه اول با ارتفاعی ۳ تا ۵ متری همراه است اما در ادامه مسیر با صخره‌های زیادی روبه رو می‌شوید که اگر به موقع از خودتان واکنش نشان ندهید، تجربه‌ی تلخی را از این مسیر به یادگار می‌برید.

 

گزینه دوم به طور کلی بدون صخره است؛ اما در عوض، بسته به میزان بارش برف معمولا ارتفاعی به اندازه‌ی ۶ متر دارد. میزان شیب این مسیر ۵۰ درجه است، در نتیجه سرعت شخص در آن به اندازه‌ی زیادی افزایش پیدا می‌کند.

 

۲. Grand Couloir، فرانسه 

 

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان + تصاویر

این پیست های اسکی ترسناک که در کنار تله کابین قرار دارد، زمانی به عنوان پرشیب‌ترین مسیر با درجه‌بندی لوزی مشکی (مسیر با شیب تند برای اسکی بازان ماهر) در بین تمام پیست‌های اسکی دنیا مطرح بود.

 

گفته می‌شود مسیری که به ایستگاه تله کابین می‌رسد، به دلیل این‌ که باریک و پوشیده از یخ است، به عنوان سخت‌ترین قسمت آن شناخته می‌شود.

 

در ابتدای مسیر شیب آن ۳۵ درجه است که در ادامه این مقدار به ۳۰ درجه می‌رسد.

 

۳. Mayrhofen، اتریش 

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان + تصاویر

میانگین شیب ۷۸ درصد، این دامنه را به پرشیب‌ترین نقطه در کل اتریش تبدیل کرده است.

 

شهرت این مسیر در حال حاضر به خاطر شیب تند و چالش‌برانگیز بودن آن است. چرا که یخی بودن سطح آن، این مسیر را برای اسکی‌بازان چالشی کرده است.

 

۴. Olympiabakken, Kvitfjell، نروژ 

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان + تصاویر

طولانی‌ترین دامنه در نروژ با طولی نزدیک به ۳ کیلومتر در «Kvitfjell» قرار دارد که بیش از ۸۰۰ متر امتداد می‌یابد و در بسیاری از نقاط شیب آن بسیار زیاد است.

 

جای تعجب نیست که از «Olympiabakken» به عنوان مسیر المپیک زمستانی استفاده می‌شود.

 

این پیست به خاطر میزبانی مسابقات اسکی سرعت و اسکی مارپیچ سرعت در المپیک زمستانی سال ۱۹۹۴ شهرت دارد.

 

اسکی‌باز اتریشی «Matthias Lanzinger» در سال ۲۰۰۸ پس از حادثه‌ای که در همین مسیر برایش اتفاق افتاد، مجبور شد پای چپش را از زیر زانو قطع کند.

 

۵. Christmas Chute، آلاسکا 

پیست های اسکی خطرناک و هیجان انگیز جهان + تصاویر

این مسیر پیست های اسکی که در بزرگ‌ترین پیست آلاسکا قرار دارد، طولی به اندازه‌ی ۳۰۰ متر با شیبی ۵۰ درجه‌ای دارد و تنها برای استفاده افراد ماهر و حرفه‌ای است.

 

حتی همین اسکی‌بازان ماهر و حرفه‌ای نیز نباید درجه‌بندی دو لوزی این دامنه را دست‌کم بگیرند.

 

برای رسیدن به این جا باید تا ارتفاع ۸۵۵ متری و نقطه «Chair 6» بالا رفت.

 

این مسیر یک مسیر باریک، پوشیده از یخ و بسیار ترسناک است که با دیوارهایی صخره‌ای از دو طرف احاطه شده است.

 

پیست های اسکی جهان

جدیدترین مطالب