جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

گواتمالا سیتی یکی از  شهرهای کشور آمریکای لاتین می باشد و زیباترین کشور در آمریکا هست در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

به گزارش سماتک :برای كسانی كه به‌دنبال یك تعطیلات ایده‌آل همراه با تركیبی از شگفتی‌های دنیای جدید و قدیم می‌گردند، هیچ كشوری مناسب‌تر از گواتمالا نیست. سرزمینی كه آمیزه‌ای شگفت انگیز از فرهنگ اسپانیایی و فرهنگ قبایل بومی مایا را در كنار تاریخ غنی، زیبایی‌های طبیعی و مردمانی دوست داشتنی به تصویر می‌كشد. غالب گردشگران سفرشان را از گواتمالا سیتی آغاز می‌كنند.

 

بزرگ‌ترین كلانشهر آمریكای مركزی با 2.5میلیون نفر جمعیت تمام انتظارات شما از پایتخت گواتمالا را برآورده می‌كند.گواتمالاسیتی شهری است شلوغ و تا حدی كثیف، اما برخوردار از بهترین رستوران‌ها، هتل‌ها و موزه‌هایی كه فرهنگ این كشور را به خوبی بازنمایی می‌كنند. با وجود این اكثر گردشگران، گواتمالا را برای ویرانه‌های باستانی، بازارهای پر زرق و برق، آتشفشان دیدنی و دریاچه‌های شگفت انگیرش به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌كنند.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

گواتمالا سیتی شهر بسیار شلوغ و پر جمعیتی است ولی برای مسافرت خارج از کشور مفصد زیبا و دیدنی می باشد شما باید ویزای این کشور را تهیه نمایید اتوبوس های گردشگری بسیاری در این شهر وجود دارد می توانید از اتوبوس های گردشگران برای دیدن این شهر استفاده نمایید.

 

اگر زمان شما تنگ است نباید مدت زیادی در پایتخت بمانید و جاذبه‌های اطراف شهر مانند دریاچه اتیتلن یا آنتیگوا را از دست بدهید.كشف فرهنگ و هنر آمریكای مركزی لذتی دارد كه نباید از آن غافل شوید.

 

گواتمالاسیتی زمانی به‌عنوان جواهر آمریكای لاتین شناخته می‌شد. مهم نیست كه برای یك آخر هفته راهی گواتمالا شده‌اید و یا قرار است كه بیش از یك هفته در این كشور بمانید، سفر به گوآتمالا از آن دست سفرهایی است كه روح ذهن شما را برای مدت‌ها پس از پایان سفر مشغول خود نگه می‌دارد. خیابان‌های باریك بخش قدیمی گواتمالاسیتی تا حدودی پر هرج و مرج و شلوغ‌تر است درحالی‌كه در بخش جدید آن می‌توانید از زرق و برق یك پایتخت مدرن و تمدن شهری لذت ببرید.

 

شاید اگر مدت زیادی در پایتخت بمانید بتوانید این شهر را مانند مردم محلی گوآت(Guate) صدا كنید و روح اصیل آن را به درستی درك كنید. به‌طور كلی در گواتمالا آخرین مدل‌های ماشین بی‌ام و در كنار گاری‌های دستفروشان تردد و سایه آسمان‌خراش‌ها حلبی‌آبادها را خنك می‌كنند. در سفر به گواتمالا در كنار ماجراجویی در طبیعت، بازدید از ساختمان‌های قدیمی مذهبی مانند كلیسای جامع آنتیگوا گواتمالا و كلیسای جامع آنتیگوا را از دست ندهید؛ مكان‌هایی كه بخشی از سنت و مذهب مردم این سرزمین را در خود جای داده‌اند.

 

چگونه برویم؟

برای ورود به گواتمالا به ویزای این كشور نیاز دارید. از آنجایی كه گواتمالا در ایران سفارت ندارد، باید از طریق كشور دیگری درخواست‌تان را بدهید. مصر، هند، روسیه و بریتانیا می‌توانند گزینه‌های مناسبی در این زمینه باشند. برای دریافت ویزای این كشور باید اصل گذرنامه به همراه فتوكپی صفحه‌های استفاده شده آن، فرم درخواست ویزا، دو قطعه عكس، گواهی اشتغال به‌كار یا تحصیل و مدارك مالی را همراه خود داشته باشید. برای رسیدن به گواتمالا می‌توانید از خطوط هوایی قطر، لوفت هانزا، امارات و اویانكا كلمبیا استفاده كنید.

 

تقویم سفر

آذر تا اسفند غالبا محبوب‌ترین زمان برای سفر به گواتمالاست؛ یعنی زمانی كه در اكثر كشورهای شمالی هوا سرد است، در این شهر شما می‌توانید یك آب و هوای دلپذیر را تجربه كنید. به همین دلیل در این ماه‌ها اكثر هتل‌ها از قبل رزرو شده و بر هزینه‌های سفر افزوده می‌شود بنابراین اگر دوست دارید با قیمت مناسب‌تری سفر كنید می‌توانید تیر تا شهریور را هم برای سفرتان برگزینید.

 

به‌طور كلی آب و هوای گواتمالا گرمسیری است كه به دو فصل بارانی و خشك تقسیم می‌شود، اما در برخی از شهرها در تمام طول سال هوا بارانی است. در سواحل این كشور در سراسر سال هوا گرم است در حالیكه در كوه‌ها و بلندی‌ها صبح‌های زود و شب هنگام ممكن است هوا سرد شود.

 

اتوبوس گردشگری

برای جا به جایی در بین شهرها استفاده از سواری یا اتوبوس گردشگری بهترین گزینه است. در گواتمالاسیتی می‌توانید راهنمایان گردشگری بسیاری بیابید كه امكانات گردشگری در شهرها را برای‌تان فراهم می‌كنند. علاوه بر این تقریبا در هر هتلی می‌توانید یك آژانس گردشگری محلی بیابید كه به شما راهنمایی‌های لازم را می‌كنند. اقتصادی‌ترین وسیله برای جا به جایی در گواتمالا استفاده از اتوبوس است؛ اتوبوس‌های این كشور بسیار ارزان هستند و تقریبا تمام كشور را پوشش می‌دهند.

 

این اتوبوس‌ها غالبا اتوبوس‌های مرغی نامیده می‌شوند؛ زیرا بسیاری از روستاییان برای توسعه كسب و كار خود ‌ همراه با دام‌ها و ماكیان‌شان سوار این وسیله نقلیه عمومی می‌شوند و قانونی هم برای منع آنها وجود ندارد. به‌دلیل توقف‌های بیش از حد، شلوغی بسیار و احتمال وجود سرقت، استفاده از این اتوبوس‌ها به گردشگران توصیه نمی‌شود. كرایه ماشین هم در گواتمالا گزینه مناسبی نیست؛ چرا كه جاده‌ها اغلب خطرناك هستند و رانندگان به طرز عجیبی بی‌احتیاط. بنابراین بهترین وسیله برای گردش در شهر مراجعه به شركت‌های گردشگری و استفاده از وسایل حمل‌ونقل آنهاست.

 

سوزاندن شیطان!

رویدادهای رسمی در گواتمالا غالبا سنتی و مذهبی هستند و برخی از آنها با حضور پر شور مردم محلی و گردشگران بین‌المللی برگزار می‌شوند. برای نمونه در 15 ژانویه مراسمی برای بزرگداشت حضرت مسیح برپا می‌شود كه از دورترین نقاط جهان برای شركت در آن گردهم می‌آیند. این مراسم در شهر كوچك ال‌اورینت(El‌Oriente) در كنار مجسمه مسیح برگزار می‌شود و ادای احترامی به حضرت مسیح و پیروانش است. یك هفته قبل از عید پاك در تمام شهرهای گواتمالا جشن و پایكوبی برپاست. هفته نام ‌برده كه هفته مقدس نامیده می‌شود، تمام شهرهای گواتمالا را در بر می‌گیرد. در خیابان‌های آنتیگوا فرش‌های رنگارنگی در خیابان‌ها پهن می‌شود تا ادای احترامی باشد برای شركت‌كنندگان در مراسم.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

روز ملی گواتمالا هم در‌ ماه جولای قرار دارد.این روز یكی از بزرگ‌ترین جشن‌های ملی در فرهنگ مایا به شمار می‌رود كه گاهی به‌مدت دو هفته به مناسبت آن جشن برگزار می‌شود. نمایش‌های خیابانی، كنسرت‌ها و موسیقی‌های محلی در این روزها در تمام شهرهای بزرگ كشور برپا می‌شود. روز استقلال رسمی گواتمالا در سپتامبر قرار دارد.

 

این روز كه یكی از تعطیلات ملی این كشور است، در شهرهای بزرگ و روستاها با برپایی مراسم باشكوهی بزرگ ‌داشته می‌شود. جشن سوزاندن شیطان هم در‌ ماه دسامبر همراه با آتش‌سوزی‌های وسیع خیابانی در سراسر كشور برگزار می‌شود. در این جشن مردم مبلمان‌های قدیمی، زباله‌ها و لاستیك‌های بدون استفاده خود را به خیابان‌ها می‌آورند و آتش می‌زنند. آنها اعتقاد دارند در این آتش‌سوزی شیطان از بین می‌رود و پاكی راه خود را می‌یابد.

 

بهترین مکان اقامت

گواتمالا پر است از انواع هتل‌های بین‌المللی و مطابق با استانداردهای روز دنیا، اما اگر هم دوست دارید در بودجه سفرتان كمی محتاط تر باشید می‌توانید هتل‌های مناسبی برای اقامت بیابید. در اكثر شهرهای ساحلی و گردشگری هتل‌های مدرنی وجود دارند. در ادامه به 4هتل برتر گواتمالاسیتی اشاره كرده‌ایم كه می‌توانند مقصد اصلی شما باشند.

 

لوكس و مدرن

هتل ردیسون گواتمالاسیتی با صبحانه و سرویس حمل‌ونقل رایگان تا فرودگاه و همچنین با دیگر امكانات مناسب یكی از گزینه‌های اقامتی در شهر به شمار می‌رود. سوئیت‌های این هتل مجهز به دستگاه تهویه هوا، مبلمان راحتی، تلویزیون صفحه تخت كابلی و دستگاه قهوه ساز هستند. شما می‌توانید از مركز تناسب اندام، استخر روباز روی پشت بام با نمای زیبایی از شهر استفاده كنید. برای اقامت در این هتل باید شبی 90دلار بپردازید.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

محبوب مسافران

هتل رویال پالاس با دكوراسیون مدرن و تجهیزات مناسب یكی از محبوب‌ترین هتل‌های شهر محسوب می‌شود. چوب تیره و پرده‌های روشنی كه در این هتل به‌كار رفته نمایانگر ذوق زیبایی‌شناسی طراحان آن است. اتاق‌های این هتل وسیع، تمیز و مجهزند و برخی از آنها بالكن‌هایی با نمای زیبایی به شهر دارند. برای اقامت در این هتل باید شبی 74دلار بپردازید.

 

باغ سرسبز

هتل رزیدنس دل سول(Residencia del Sol) كه در منطقه تجاری شهر واقع شده و با پاركینگ و اینترنت رایگان و باغ سرسبز از مهمانان پذیرایی می‌كند. از تمام اتاق‌های این هتل نمای زیبای شهر و باغ هتل را می‌توانید ببینید و تلویزیون كابلی، حمام اختصاصی و میز كار در آنها تعبیه شده است. در رستوران هتل می‌توانید انواع غذاهای محلی را سفارش دهید و یا در 200متری هتل سری به رستوران‌های محبوب شهر بزنید. برای اقامت در این هتل باید شبی 64دلار بپردازید.

 

اقتصادی و ایده آل

دای نونی (Dai Nonni) هتلی است نقلی در مركز شهر و با اتاق‌های بزرگ و فضای سبز. این هتل برای كسانی كه به‌دنبال امكانات خوب در قبال پرداخت مبلغ كمتری هستند، ایده آل است. این هتل در نزدیكی ایستگاه مترو و مراكز خرید شهر قرار گرفته و موزه باستان‌شناسی با ماشین در كمتر از 6دقیقه قابل دسترسی است. برای اقامت در این هتل باید شبی 58دلار بپردازید.

 

آشپزی خاص

گواتمالا كه یكی از پرجمعیت‌ترین كشورهای آمریكای مركزی به شمار می‌رود، سبك خاصی هم درآشپزی دارد. آَشپزی مردم گواتمالا رگه‌هایی از آشپزی اسپانیایی دارد كه با فرهنگ سنتی مایا تركیب شده است. باتوجه به اینكه گواتمالا در نزدیكی خط استوا قرار دارد، دره‌های سرسبز و جنگل‌های حاصلخیز باعث شده این كشور از طیف وسیع محصولات كشاورزی برخوردار شود. عمده‌ترین محصولات كشاورزی این كشور شامل موز، كاكائو، قهوه، كاهو و نیشكر است. گواتمالا غذای ملی شناخته شده‌ای ندارد‌ اما غذاهای متعددی در سبد غذایی مردم این سرزمین وجود دارد.

 

مواد اصلی تشكیل‌دهنده غذاهای گواتمالا شامل ذرت، فلفل و لوبیا می‌شود و سیر و روغن زیتون تأثیر بسزایی در طعم‌دار كردن غذاها دارند. مردم گواتمالا آداب خاصی برای خوردن غذا دارند؛ به‌طور مثال در روزهای خاصی از هفته غذاهای مشخصی پخته می‌شود. ‌

 

هنگام برگزاری جشن‌ها و مناسبت‌های خاص نیز رنگ سفره مردم گواتمالا تغییر می‌كند. همچنین ‌ هنگام غذا خوردن گفت‌وگوهای صمیمی و دور‌همی‌ها اهمیت بیشتری از خود غذا دارند. نوشیدنی اصلی مردم گواتمالا قهوه و آب میوه است. قهوه این كشور غالبا تلخی كمی دارد و با شیر سرو می‌شود‌ اما تركیب آب میوه‌ با شیر در این كشور بسیار محبوب است. رستوران‌های زنجیره‌ای گواتمالا معمولا غذاهای ساده‌ای عرضه می‌كنند. فست فودهای زنجیره‌ای و رستوران‌های مجلل هم در این كشور اندك است و غالبا در مناطق توریستی یافت می‌شوند.

 

این 10نقطه را از دست ندهید

گواتمالا كشوری است با تركیب خوبی از تمام گزینه‌های سفر. این كشور برای ماجراجویان، دوستداران فرهنگ و كسانی كه به‌دنبال آرامش هستند جذابیت‌های بسیاری دارد. از نظر فرهنگی، گواتمالا یك كشور شاخص در آمریكای مركزی به شمار می‌رود؛ از معماری متفاوت شهرها گرفته تا خیابان‌هایی مثل آنتیگواگواتمالا كه پر است از نقاط تاریخی. شهرهای كوچك این كشور كه در ارتفاعات و در نزدیكی سواحل قرار گرفته‌اند، فرصت مناسبی را برای تجربه‌های جدید شما فراهم می‌كنند.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

با وجود‌اینكه گواتمالاسیتی پایتخت گواتمالاست، اما بسیاری از جاذبه‌های طبیعی در شهرهای اطراف آن جا خوش كرده‌اند. بنابراین در ادامه تلاش كرده‌ایم بیشتر جاذبه‌های شاخص گواتمالا را برای‌ شما دسته بندی كنیم تا در سفرتان به این كشور، فهرست جامعی از دیدنی‌ها و جاذبه‌های آن را در اختیار داشته‌باشید.

 

ویرانه‌های باستانی مایا

در جنگل‌های مرطوب شمال گواتمالا و در نزدیكی مرز بلیز یكی از بزرگ‌ترین سایت‌های باستان‌شناسی آمریكای مركزی قرار دارد. ویرانه‌هایی كه به خوبی ساختار شهر باستانی تیكال(Tikal) را به تصویر می‌كشند. این شهر حدود 600تا 900سال پیش از میلاد شكل گرفته و امروز بیش از 3هزار سازه در آن قابل مشاهده است. اهرام، معبدها، میدان‌ها و آكروپلیس شهر به خوبی حفظ شده و امروزه به‌عنوان یكی از معدود آثار به جای مانده از تمدن مایا در تمام دنیا شهرت دارد. تجربه بازدید از تیكال را باید با محیط زیبای اطرافش تلفیق كنید؛ جنگل سرسبزی كه زیستگاه پرندگان، میمون‌ها و حیوانات بسیار دیگری است.

 

خیابان دوست داشتنی

آنتیگوا گواتمالا را غالبا به‌طور مختصر آنتیگوا می‌نامند؛ یكی از برجسته‌ترین جاذبه‌های گواتمالاسیتی. این منطقه كه با كوه‌های آتشفشانی احاطه شده با ساختمان‌های قدیمی خود، تاریخ و فرهنگ شهر را به تصویر می‌كشد. در این خیابان می‌توانید ساختمان‌های دوست داشتنی، كلیساهای بزرگ و صومعه اصلی شهر را ببینید. با اینكه بسیاری از ساختمان‌های این خیابان بر اثر زلزله تخریب شده‌اند، اما بازسازی آنها به‌گونه‌ای انجام شده كه اصالت خیابان حفظ شده است.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

بازار محلی

بازار چی چی كاستنانگو(Chichicastenango) كه در زبان محلی چی چی گفته‌می‌شود، در شهری با همین نام قرار دارد. این شهر توسط دره‌ها و كوه‌های زیبا احاطه شده است. شهر در روزهای پنج شنبه و یكشنبه از خواب عمیق خود بیرون می‌آید و تبدیل به بزرگ‌ترین و هیجان انگیزترین بازار گواتمالا می‌شود. در این بازار هر خرده ریزی كه برای گردشگران جذابیت دارد یافت می‌شود؛ از محصولات كشاورزی گرفته تا منسوجات. اكثر فروشندگان این بازار محلی از شهرهای اطراف به چی چی می‌آیند. بنابراین گردش در این بازار فرصت مناسبی برای شناخت مردم مناطق مختلف كشور به شمار می‌آید.

 

از پاناچل تا روستای چی چی حدود یك ساعت و نیم با اتوبوس راه است و شما می‌توانید بعد از بازدید از دریاچه سری هم به این روستا بزنید، اما اگر از گواتمالاسیتی راه افتاده‌اید تا بازار حدود 2ساعت و نیم راه خواهید داشت.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

دریاچه اتیتلن

دریاچه اتیتلن به‌عنوان زیباترین دریاچه جهان توصیف شده است.اگر از گواتمالاسیتی راهی این دریاچه می‌شوید كمتر از دو ساعت باید رانندگی كنید تا بتوانید این دریاچه زیبا را از نزدیك ببینید. این دریاچه در دهانه‌های آتشفشانی تشكیل شده و سه آتشفشان زیبا، با پس زمینه آبی روشن و روستاهای عجیبی كه در امتداد ساحل آن شكل گرفته‌اند، بر زیبایی این منطقه افزوده است. جدا از فضای زیبای دریاچه، فرهنگ روستاهای اطراف آن هم بسیار جذاب است؛ از یوگا گرفته تا گروه‌ها و دسته‌های مختلف آیینی در این مناطق رایج و فعال هستند. پاناچل(Panajachel) یكی از شهرهای مهم گواتمالا‌ست كه در نزدیكی دریاچه قرار دارد.

 

دومین شهر گواتمالا

كتزالتنانگو(Quetzaltenango) دومین شهر بزرگ گواتمالاست كه به‌عنوان مركز تجاری جنوب غربی این كشور شناخته می‌شود. اصلی‌ترین جاذبه این شهر پاركو سنترو(Parque Centro) و ساختمان‌های نئوكلاسیك اطراف آن است. به جز ساختمان كلیسای جامع بیشتر بناهای این منطقه در قرن 19ساخته شده‌است؛ یعنی درست زمانی كه این شهر مركز تجاری و هنری كشور بود. بسیاری از گردشگران برای كوهنوردی در كوه‌های اطراف شهر راهی این منطقه می‌شوند. بالا رفتن از آتشفشان تاخومولكو(Tajumulco) كه بلندترین قله آمریكای مركزی است، یكی از گزینه‌های محبوب ماجراجویان است. با توجه به آب و هوای خنك، این شهر برای اقامت كسانی كه به روستاهای اطراف می‌روند نیز گزینه مناسبی است.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

كوهنوردی در آتشفشان فعال

آتشفشان پكیا كه ارتفاع آن به بیش از 2هزار و 550متر می‌رسد، فرصت مناسبی را برای تماشای فعالیت‌های آتشفشانی دست اول برای‌تان فراهم می‌كند. این آتشفشان كه در نزدیكی آنتیگوا واقع شده از سال 1975به‌طور مداوم فعالیت می‌كند. انفجار مواد مذاب آتشفشانی در طول این سال‌ها باعث شده شكل دهانه به‌طور مداوم تغییر كند. تورهای گردشگری سازمان یافته‌ای برای بازدید از آتشفشان وجود دارند كه اگر به ماجراجویی علاقه‌مند هستید می‌توانید با آنها همراه شوید. فقط به‌خاطر داشته باشید كه روی كوه آتشفشان قدم زدن می‌تواند خطراتی هم داشته باشد.

 

ساحل سحر انگیز

روستای كوچك ساحلی مونترریكو(Monterrico) یكی از آرامش بخش‌ترین نقاط دنیاست. اگر قدم زدن در ساحل و لذت بردن از طبیعت بكر را دوست دارید باید حتما سری به این ساحل بزنید. در این ساحل می‌توانید از تماشای جنگل‌های حفاظت شده حرا و لاك پشت‌های غول پیكر لذت ببرید. شرایط جغرافیایی منطقه محیطی ایمن را برای پرندگان و موجودات آبزی به‌وجود آورده است كه اگر با تورهای قایقرانی همراه شوید می‌توانید از نزدیك با آنها روبه‌رو شوید.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

لذت غواصی

ساحل لیوینگستون در امتداد سواحل كارائیب قرار گرفته‌است؛ شهری كوچك با خانه‌های چوبی كه با رنگ‌های درخشان رنگ آمیزی شده و وجود درختان نارگیل در شهر زیبایی آن را دو چندان كرده است. این ساحل بیش از هر نقطه دیگری در گواتمالا از نظر طبیعی و فرهنگی به سواحل كارائیب نزدیك است. جمعیت این شهر در زمان تعطیلات عید پاك به بیشترین حد خود می‌‎رسد. اگر دوست دارید قایق سواری كنید و یا غواصی و ماهیگیری را تجربه كنید این ساحل یكی از بهترین گزینه‌هاست.

 

موزه لباس

موزه ایكس چل دل (Ixchel del) موزه‌ای است كه به فرهنگ مایایی اختصاص دارد.بنابراین رفتن به این موزه آگاهی‌ها و اطلاعات دقیق و خوبی در مورد فرهنگ مایا در اختیارتان قرار می‌دهد. نام این موزه از نام الهه باروری و بافندگی مایا گرفته شده است. این موزه كه در محوطه دانشگاهی واقع شده مجموعه‌ای بی‌نظیر از لباس‌های مردم محلی را تا قرن 19گردهم آورده است. در این موزه می‌توانید با 120قوم گواتمالایی در طول تاریخ آشنا شوید. مجموعه‌ای از نقاشی‌هایی كه لباس‌های مناطق مختلف را به تصویر می‌كشند، پایان بخش این موزه است.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

پرواز دسته‌جمعی خفاش‌ها

غار لنكوین (Lanquín) یك غار سنگ آهكی است كه با رودخانه زیر زمینی، تالاب‌های متعدد و صخره‌های منحصر به فرد خود، یكی از جاذبه‌های زیبایی‌ گواتمالا محسوب می‌شود. اگر با تورهای غارنوردی همراه شوید می‌توانید از قسمت‌های مختلف غار بازدید كنید.

 

هزاران خفاش در این غار زندگی می‌كنند و شبانه برای غذا از غار بیرون می‌آیند و به جنگل‌های اطراف پرواز می‌كنند. اگر علاقه‌مند به دیدن پرواز دسته جمعی این خفاش‌ها از نزدیك هستید، باید برنامه گردش‌تان را به نزدیكی‌های غروب آفتاب موكول كنید. معبدی هم در نزدیكی غار وجود دارد كه توسط مردم محلی به‌عنوان یك مكان مقدس شناخته می‌شود.

 

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در شهر گواتمالا سیتی

جاذبه های گردشگری در گواتمالا سیتی

 

منبع: 6o7.hamshahrilinks.org

جدیدترین مطالب