لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

تفریحات سالم تهرانی ها

تفریحات سالم تهرانی ها

 

جت‌اسکی

جت‌اسکی نام یک برند مربوط به وسایل آبی انفرادی بود که توسط صنایع سنگین کاوازاکی ابتدا عرضه شد. این وسیله گاهی اوقات به‌طور اشتباه گفته می‌شود که در شرکت ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده به ثبت رسیده‌است. یکی از نوع‌های جت اسکی شامل صفحات فایبرگلاس است که یکی از انواع آن جت اسکی ۴۰۰ است که در سال ۱۹۷۳ به بازار آمده‌است. امروزه از جت اسکی به عنوان یک وسیله ورزشی و سرگرمی در اسکله‌ها استفاده می‌کنند و گاهی اوقات مسابقاتی را نیز ترتیب می‌دهند.


 
جت اسکی دو نفره

   مكان: ذریاچه چیتگر- غرب تهران

   قيمت: 60 هزار تومان
 

تفریحات سالم تهرانی ها
 


بالون سواری در تهران

می خواهید به آرزوی پرواز برسید اما این بار نه با هواپیما سوار شدن. پرواز، تجربه هیجان میان ابرهاست؛ تصور کودکی بیشتر ما که با نشستن در یک بالون بزرگ و رنگی شکل گرفته و همچنان ادامه دارد. این تصور کودکی حالا تحقق پیدا کرده و می‌تواند عملی شود. خریدن بلیت و بعد هم طی کردن ۴۰ دقیقه آرام لابه‌لای ابرها و بر فراز آسمان از آن اتفاقات آرام اما پرهیجان است. تجربه ای که کمتر پیش می‌آید و هنوز خیلی‌ها به سمتش نرفتند. آسمان دشت ری آرزوی پرواز شما را در بالون به راحتی به حقیقت می‌رساند. هر بالون می‌تواند ۵ نفر را حمل کند و قیمت بلیت برای هر نفر 380 هزار تومان است.

تفریحات سالم تهرانی ها


غواصی اسکوبا

غواصی اسکوبا که در اصل مخفف کلمات دستگاه خود شامل تنفس در زیر آب است، و در حال حاضر یک کلمه در بر گیرنده برای غواصی به کار میرود نوعی از غواصی در زیر آب است که در آن، غواص با استفاده از مجموعه ای از وسایل که امکان تنفس در زیر آب را فراهم می آورد به تنفس در زیر آب و غواصی می پردازد.

بر خلاف غواصی اولیه ، که بر حبس نفس و یا تنفس هوای پمپ شده از سطح تکیه می کرد، سیلندر غواصی اسکوبا با گاز تنفسی (معمولا هوای فشرده) پر شده‌است و اجازه می دهد تا غواص آزادی بیشتری در حرکت زیر آّب در مقایسه با هوای تغذیه شده از سطح داشته باشد. همچنین در مقایسه با دیگر تکنیک های غواصی مانند حبس نفس و غواصی آزاد بسیار آسان تر است. نسبت به هدف از غواصی، معمولا حرکت غواص در زیر آب توسط باله های شنا که به پا متصل شده‌است انجام می پذیرد اما از نیروهای محرکه دیگر نیز مانند وسایل نقلیه زیر آب و یا کشیدن غواص از سطح استفاده شود.

برای اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی: http://www.lifesaving.ir/home-fa.html مراجعه کنید.

گروه غواصی مجموعه تفریحی شهید چمران

خیابان شریعتی، مقابل ایستگاه مترو آیت الله صدر، جنب پل آیت الله صدر

فراگیری و گرایش به ورزشهای متنوع آبی اعم از یکی از فعالیت هایی است که به تازگی طرفداران بسیاری پیدا کرده‌است. از این‌رو گروه دلفین مجموعه تفریحی شهید چمران طی اقدامی به ایجاد زمینه آموزش و دعوت علاقمندان به این رشته‌ها در شاخه‌های آموزش شنا، آب درمانی، آموزش غواصی استخری، غواصی آبهای آزاد، برگزاری دیره های تفریحی یک روزه غواصی در اطراف و جزایر خلیج فارس، فان دایو و عکسبرداری زیر آب و همچنین برگزاری دوره های مدرسه نجات غریق زیر ۱۶ سال دست زده‌است و علاقمندان می‌توانند در این مجموعه از این امکانات برخوردار شوند. اگه علاقمند به ورزشهای آبی هستید به گروه دلفین این محموعه سری بزنید.

تلفن : ۲۲۶۸۶۳۷۸ | ۲۲۶۸۶۳۷۹

تفریحات سالم تهرانی ها
 
کلوپ فرآذین جزیره کیش

    هر نفر: 70 هزار تومان

    زمان: یک ساعت

تفریحات سالم تهرانی ها
 


اسکی روی آب

اسکی روی آب نوعی ورزش آبی است. ورزشکار در حالی که اسکی مخصوص به پا دارد به وسیله وسایل آبی موتوری با سرعتی در حدود سی کیلومتر در ساعت روی آب کشیده می‌شود. میدان اجرای مسابقه دارای دویست متر طول و بیست متر عرض است که به وسیله گوی‌های شناور به قطر بست و پنج سانتی متر مشخص گردیده‌است.

تفریحات سالم تهرانی ها
 
اسکی روی آب ورزشی است که در آن هر فرد پشت یک قایق موتوری يا كابل متصل شده اسكي بر روي بدنه اي از آب بر روي سطح كشيده مي شود ، اين ورزش نيازمند قدرت بدني بالاتنه و پائين تنه ويژه است، همچنين تعادل و توازن و استقامت عضلاني عالي .

مشخصات وسایل

طول طناب اتصال ۲۰ متر طول وسیله اسکی ۱۱۲ سانتی متر عرض وسیله اسکی ۲۱ سانتی متر وزن وسیله اسکی ۲ تا ۳ کیلوگرم

برای اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://www.icf.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=125 مراجعه کنید.


آفرود

مسابقات آفرود (Off-road) یا بیابانی، گونه‌ای از مسابقات اتومبیل رانی هستند که در پیست های دارای عوارض دشوار طبیعی (و نه در میان مناطق بکر طبیعی) برگزار می‌شوند.

در این نوع از مسابقات معمولا از خودروهای شاسی بلند (SUV) استفاده می‌شود و این مسابقات فرصت مناسبی برای خودروسازان بزرگ تولید کننده خودروهای شاستی بلند چون رنجرور، لندرور، نیسان پاترول، میتسوبیشی پاجرو، تویوتا لندکروزر و… هستند تا قدرت، سرعت و تکنولوژی محصولات جدیدشان را نمایش دهند و برای بدست آوردن مشتریان بیشتر به رقابت بپردازند.

بهای بلیت: 15 تا 20 دقیقه 80 هزار تومان

تفریحات سالم تهرانی ها


 آموزش موتورسواری کراس

هر جلسه یک ساعت، ویژه بانوان و آقایان، برای آموزش به گواهینامه موتور سواری نیازی ندارد و آقایان و بانوان بصورت همزمان می توانند از این امکان استفاده کنند.

قیمت: 150 هزار تومان

شنبه تا پنجشنبه ۹ الی ۱۸

نشانی: انتهای اتوبان نیایش، شهران، کوهسار، مجموعه پارک کوهسار، پیست موتور سواری

تلفن: ۰۹۱۹۸۰۳۶۵۶۱
 

تفریحات سالم تهرانی ها
 


تیراندازی

باشگاه تیراندازی توچال

نشانی: تهران ولنجک، مجموعه ورزشی تله کابین توچال، نرسیده به ایستگاه اول، باشگاه تیر اندازی با کمان

باشگاه تیراندازی توچال در بخشی از فضای مجموعه تفریحی ورزشی تله کابین توچال تعبیه شده‌است که فرصت استفاده علاقمندان را از امکانات این رشته ورزشی فراهم آورده‌است. در این باشگاه امکان فراگیری فنون تیراندازی با کمان برای ورزشکاران و افراد علاقمند به یادگیری این رشته ایجاد شده‌است و علاقمندان خانم و آقا می‌توان زیر نظر مربیان مجرب این باشگاه و در فضایی سرباز و در هوای آزاد از امکانات این باشگاه استفاده کنند.

تلفن : ۲۲۴۲۱۵۰۸

تفریحات سالم تهرانی ها
 


اسکی

پیست اسکی دیزین

پيست اسكی ديزين اولين پيست اسكی در ايران مي باشد كه از طرف فدراسيون جهانی اسكی مورد تائيد برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بين المللی به خود گرفت. رسميت اين پيست وابسته به امكانات ويژه و خاص است كه شامل نكات فنی مانند، شيب مسير، طول مسير، محل برگزاری مسابقات و امكانات رفاهی است. تاریخ نصب اولین دستگاه‌های بالابر در دیزین سال ۱۳۴۸ می‌باشد که شامل ۳ تله کابین، ۲ تله‌سی‌یژ، ۷ تله اسکی بشقابی و ۱ تله اسکی چکشی است. ارتفاع پائين ترين نقطه از سطح دريا 2650 متر و بلندترين نقطه آن 3600 متر مي‌باشد. در فصل تابستان هم ورزش‌هایی همچون دوچرخه سواری کوهستان، کایت سواری، تیراندازی با کمان و اسکی روی چمن نیز در این مجموعه امکان پذیر است.

    نشانی: منطقه گاجره، به فاصله 123 كيلومتر از مسير جاده چالوس و 71 كيلومتر از مسير شمشك

    ایمیل:  info@dizinpad.com

    تلفن : ۰۲۶۱-۵۲۱۵۰۴۰ از ساعت ۶-۱۶ جهت اطلاع از وضعیت هوا و جاده بالا

    تلفن : ۰۲۶۱-۵۲۱۲۴۵۱ و  ۰۲۶۱-۵۲۱۵۰۴۱-۴

تفریحات سالم تهرانی ها
 
پیست اسکی توچال

این پیست از پائین قله  توچال ( 3850 متر ) شروع شده و به هتل ( 3550 متر) ختم می شود. طول پيست 1200 متر می باشد و با توجه به حضور مربيان مجرب و شيب بسيار مناسب پيست، مکانی فرح بخش جهت استفاده دوستداران اسکی می باشد.

در این پیست برای سهـولت در رفت و آمد اسـکی بازان عـزیز یک تله‌سـی‌یژ و یک تله‌اسکی تعبیه گردیده است.

با توجه به ارتفاع پیست اسکی ايستگاه هفتم (بيش از 3500 متر از سطح دريا) ، همزمان با پيست اسکی سبلان در استان آذربايجان، اولين پیست های اسکی برف‌گير کشور مي باشند و بیش از هشت ماه در سال قابل بهره برداری است.
 
 تلفن های تماس مدیریت مدرسه اسکی: 8101719-0919 و 8101720-0919

تفریحات سالم تهرانی ها

 

 

 

جدیدترین مطالب