لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

علت و راههای درمان اضطراب قبل از سفر

مجموعه : دانستنی سفر
علت و راههای درمان اضطراب قبل از سفر

اضطراب قبل از سفر به چه دلیل است

اضطراب قبل از سفر در بسیاری از افراد به خصوص خانم ها دیده شده است دلایل اضطراب قبل از سفر متفاوت است و در اینجا مهمترین علل اضطراب قبل از سفر را بیان خواهیم کرد.

 

هنوز درگیر وظایف شغلی یا کار با وسایل الکترونیکی هستید

نمی دانید چطور استراحت کنیداگر شما از دست افرادی نیستید که دوست دارند در زمان مسافرت در هتل استراحت کنند و فعالیت چندانی نداشته باشند، باید به دنبال روش های فعالانه تری باشید تا بتوانید خود را از مشغله های معمول ذهنی رها کنید. بعضی سفرها با فعالیت های ورزشی و چالش برانگیز همراه هستند و شما را کاملا مشغول خود می کنند. این مسأله به شما کمک می کند تا بعد از پایان سفر، حقیقتا احساس طراوت و تازگی کنید. بنابراین می توانید تمام روز خود را در موزه ها و بناهای تاریخی سپری کنید یا آموزش قایق سواری را تجربه کنید؛ اگر این کارها باعث می شود گذشت زمان را احساس نکنید نشانه ی خوبی است که در حال استراحت هستید.سفر به این معنا نیست که وظایف شغلی تان را از راه دور و یک مکان خوش آب و هوا انجام دهید. در زمان سفر لازم است که به طور کامل ارتباط خود را مسائل شغلی تان قطع کنید تا بتوانید سفری حقیقتا بدون اضطراب قبل از سفر و طراوت بخش داشته باشد. اما بعضی افراد هستند که حتی اندک جدایی از وظایف شغلی شان به آن ها اضطراب قبل از سفر بیشتری می دهد. در اینصورت باید زمانی را برای کار با وسایل الکترونیکی و ارتباط با محیط کاری خود مشخص کنید. اگر مجبور هستید، تنها یک بار در روز این کار را انجام دهید. مثلا با خود قرار بگذارید که تنها ۱۵ دقیقه از روز را صرف شغل تان کنید و بعد از آن، وسایل الکترونیکی تان را در هتل بگذارید یا تلفن همراه تان را در حالت سایلنت قرار دهید و به این ترتیب آن ها را از خود دور نگه دارید.

علت و راههای درمان اضطراب قبل از سفر

نمی دانید چطور استراحت کنید

اگر شما از دست افرادی نیستید که دوست دارند در زمان مسافرت در هتل استراحت کنند و فعالیت چندانی نداشته باشند، باید به دنبال روش های فعالانه تری باشید تا بتوانید خود را از مشغله های معمول ذهنی رها کنید. بعضی سفرها با فعالیت های ورزشی و چالش برانگیز همراه هستند و شما را کاملا مشغول خود می کنند. این مسأله به شما کمک می کند تا بعد از پایان سفر، حقیقتا احساس طراوت و تازگی کنید. بنابراین می توانید تمام روز خود را در موزه ها و بناهای تاریخی سپری کنید یا آموزش قایق سواری را تجربه کنید؛ اگر این کارها باعث می شود گذشت زمان را احساس نکنید نشانه ی خوبی است که در حال استراحت هستید.

 

توقع تان بیش از اندازه بالا است

نباید با این دید به مسافرت بروید که این بهترین سفر ممکن خواهد بود. اگر توقع زیادی از سفرتان داشته باشید، دچار ناامیدی خواهید شد. با یک دید باز نسبت به ماجراجویی ها و تجربه هایی که انتظارتان را می کشد به سفر بروید تا مسافرت بدون اضطرابی داشته باشید.

 

برنامه ی سفرتان بیش از اندازه دقیق و فشرده است

برنامه ریزی برای هر ساعت از تمام روزهای سفر کار طاقت فرسا و اضطراب قبل از سفر است. اتفاقات پیش بینی نشده مثل تأخیر در پرواز یا لغو تورهای گردشگری بخشی از واقعیت سفر هستند. اگر در برنامه ی سفرتان فکر این اتفاقات را نکرده باشید و از این فرصت ها برای استراحت و گشت زدن در اطراف استفاده نکنید، دچار ناامیدی، ترس و اضطراب قبل از سفر خواهید شد. از برنامه ریزی دقیق و فشرده برای سفرتان پرهیز کنید تا سعی نکنید در یک زمان کوتاه کارهای زیادی را انجام دهید.

علت و راههای درمان اضطراب قبل از سفر

از قبل تحقیق نمی کنید

اوج لذت یک سفر در حقیقت قبل از شروع آن اتفاق می افتد. با مطالعه ی کتاب های راهنمای مسافران و کتاب هایی درباره ی تاریخ و فرهنگ مقصد سفرتان می توانید از قبل برای سفر خود برنامه ریزی کنید. این کار سفرتان را وارد جریان زندگی عادی تان می کند. قبل از شروع سفر، هر چه بیشتر بدانید بهتر است. سعی کنید تا جایی که می توانید درمورد مقصد سفرتان تحقیق کنید و به دنبال رستوران های پیشنهادی، وسایل حمل و نقل عمومی، منظره ها و تفریحات و سرگرمی ها باشید. وقتی از قبل برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید، آمادگی بیشتری پیدا می کنید و افسوس نمی خورید که چرا بهترین رستوران محلی یا فرصت شنا در دریاچه ی زیبایی را از دست دادید.

 

بدون هیچ فاصله ای، از کار به سفر و از سفر به کار می روید

یکی از رمز و رازهای پنهان کسب آرامش و شادی در سفر، ایجاد فاصله قبل و بعد از سفر است. مثلا می توانید یک روز قبل از سفر و یک روز بعد از آن را مرخصی بگیرید تا فشاری که وجود دارد را از بین ببرید. با این کار قادر خواهید بود تا از حس انتظار برای سفر لذت ببرید. به علاوه، وقتی دور شدن از کار و زندگی عادی و برگشت به آن ها تدریجا صورت بگیرد اضطراب قبل از سفر هم کاهش پیدا می کند.

علت و راههای درمان اضطراب قبل از سفر

از عادت های معمول تان دست می کشید

اگر به طور منظم ورزش می کنید، برنامه ی ورزش تان را در زمان سفر هم ادامه دهید. این به معنای آن نیست که در سفر هم باید هر روز به باشگاه بروید. اما لازم است راهی پیدا کنید تا در این مدت هم فعال بمانید، مثلا می توانید به پیاده روی بروید. یکی از بهترین راه ها برای سیاحت در یک مکان جدید، دویدن در آنجا است.

 

با همسفرهایتان هماهنگ نیستید

لازم است که با همسفرهای خود درباره ی خواسته هایتان از این سفر گفتگو کنید. شاید شما بخواهید برای شنا به دریا بروید اما دوست تان بخواهد با تله کابین منظره های ارتفاعات را تماشا کند. صحبت درباره ی اهداف سفرتان به شما کمک می کند تا هنگامی که متوجه تفاوت در خواسته هایتان می شوید از به وجود آمدن موقعیت های ناخوشایند و اضطراب قبل از سفر آور جلوگیری کنید.

 

خود را به دست اتفاقات نمی سپارید

وقتی از اتفاقات ناخوشایندی مثل جا ماندن از پرواز دچار وحشت می شوید، اضطرابی را وارد جریان سفرتان می کنید که ضرورتی ندارد. به این اتفاقات ناخوشایند و غیر منتظره به دید یک ماجراجویی نگاه کنید چون اغلب این پیشامدها بعدها از نظرتان چیزی جز یک اتفاق خنده دار نخواهند بود یا تبدیل به بهترین خاطره ی سفرتان خواهند شد. بنابراین اجازه ندهید موقعیت پیش آمده شما را تحت کنترل خود درآورد، خود را رها کنید و خونسرد باشید. چند نفس عمیق بکشید، آگاهانه رفتار کنید و در کافه ی فرودگاه یک نوشیدنی آرامش بخش بنوشید.

علت و راههای درمان اضطراب قبل از سفر

بارتان بیش از اندازه زیاد است

چمدان تان را سبک ببندید تا خود را گرفتار دردسرهای بار سنگین و اضافی در فرودگاه و هتل و غیره نکنید. برای کم کردن بارتان می توانید یک فهرست تهیه کنید و طبق آن وسایل تان را جمع کنید. وسایل غیر ضروری مثل سشوار و کفش های نامناسب را فراموش کنید. به جای آن، کفش های مناسبی را انتخاب کنید که در هر زمانی از روز قابل استفاده باشند. به علاوه لباس هایتان هم باید راحت و قابل شستشو باشند.

 

علت و راههای درمان اضطراب قبل از سفر

جدیدترین مطالب