خلوت ترین فصل برای تهیه بلیط تهران استانبول کدام فصل است؟

خلوت ترین فصل برای تهیه بلیط تهران استانبول کدام فصل است؟

سفر به استانبول برای ما ایرانی‌ها یک سفر معمولی به حساب می‌آید. سفری که بیشتر ایرانیان به راحتی هر ساله عازم آن می‌شوند و با تجربیات جذابی به خانه خود برمی‌گردند. البته این تجربیات زمانی ارزشمند هستند که شما بدانید چطو از آن‌ها بهره ببرید. مثلا اینکه برای خرید کردن چه فصلی بهتر است یا اینکه چه زمانی به استانبول سفر کنیم تا خلوت‌تر باشد و امکان انجام تفریح و گردش بیشتری برای شما فراهم باشد. تمامی این تجربیات به شما کمک خواهند کرد تا در آینده سفرهای بهتری را برنامه‌ریزی کنید و لذت بیشتری از سفر خود ببرید.

 

بهترین زمان و فصل برای رفتن به استانبول   

اگر درصدد هستید تا بلیط تهران استانبول را تهیه کنید، قبل از آن ما به شما توصیه می‌کنیم که بهترین زمان سفر به استانبول را با در نظر گرفتن هدفی که از این سفر دارید مشخص کنید. تفاوت زیادی است بین شخصی که برای خرید کردن به استانبول می‌رود یا فردی که صرفاً برای تفریح و لذت بردن از زیبایی‌ها، عازم استانبول است.

 

مثلاً اگر شما تمایل دارید تا استانبول را در پاییز و زمستان مشاهده کنید و با این هدف عازم این شهر هستید باید بدانید که تعداد حراجی‌ها در فصل زمستان نسبت به فصل تابستان بسیار کمتر است. پس توقع جشنواره‌های جذاب فروش و قیمت‌های بسیار پایین را نداشته باشید. حالا در ادامه مطلب ما را همراهی کنید تا ضمن ارائه توضیحات لازم، خلوت‌ترین فصل برای سفر به استانبول را به شما معرفی کنیم.

 

خلوت ترین فصل و زمان برای سفر به استانبول

خلوت ترین فصل برای تهیه بلیط تهران استانبول کدام فصل است؟

قبل از همه اجازه بدهید تا به شما بگوییم که خلوت‌ترین زمان سفر به استانبول چه زمانی است؟ جالب است بدانید استانبول در فصل تابستان جمعیت بسیار شلوغی را به سمت خود جذب می‌کند. اگر تمایل داشتید تا به استانبول سفر کنید، باید بدانید که در ماه‌های ژانویه و همینطور فوریه این شهر بسیار شلوغ، پر هرج و مرج و پر رفت و آمد است.

 

اما بعد از آن در اردیبهشت ماه به قدری خلوت می‌شود که شما عاشق سفر به استانبول در این ماه و این فصل می‌شوید. در ادامه فراموش نکنید که روزهای جمعه در استانبول یکی از شلوغ‌ترین‌ها و پر رفت و آمدترین روزها به حساب می‌آید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر روز جمعه در روزهای سفر شما بود، در این روز به مراکز تفریحی و گردشگری نروید. به جای آن ملاقات با مراکز تفریحی و گردشگری استانبول را به روز شنبه یا جمعه موکول کنید. در این صورت است که می‌توانید خلوتی بی‌نظیر و خاصی را در محیط‌های تفریحی گردشگری استانبول مشاهده کنید.

 

بهترین زمان برای خرید در استانبول

خلوت ترین فصل برای تهیه بلیط تهران استانبول کدام فصل است؟

اجازه بدهید تا با هم صادقانه صحبت کنیم. اگر مانند سفر به دبی و تهیه پرواز دبی به تهران قصد دارید در سفر به استانبول هم خرید کنید و از برندهای لوکس، بهترین کالاها را تهیه کنید، ما به شما خواهیم گفت که کدام فصل مناسب خرید در این شهر است. البته قبل از آن باید بدانید که خرید در شهر استانبول زمانی لذت بخش است که شما دقیقاً در فستیوال‌ها و جشنواره‌ها، خرید خود را انجام دهید.

 

تنها در این زمان است که تمامی فروشگاه‌ها و برندها با تخفیفات ۳۰ الی ۷۰ درصدی برای گردشگران و مسافران، آن‌ها را شگفت زده می‌کنند. در این مدت زمان شما از برندهایی می‌توانید خرید کنید که شاید زمانی حضور در این فروشگاه‌ها و خرید کردن از آن‌ها برای شما رویایی بیش نبود.

 

· خرید زمستانه یا تابستانه ؟!

بر همین اساس اگر تمایل دارید تا در سفر به استانبول راحت‌ترین خرید را انجام دهید، بهتر است که در زمان خلوتی، عازم این شهر شوید. هر چقدر جمعیت مسافران و گردشگران در این شهر کمتر باشد، شما راحت‌تر می‌توانید خرید خود را انجام دهید. بدون شک وقتی که شهر شلوغ است شما با هرج و مرج کنترل نشده‌ای روبرو هستید که ممکن است خرید را برای شما غیر ممکن کند.

 

ضمن اینکه در این زمان چون تقاضای گردشگران و مسافران برای یک کالا زیاد می‌شود، بدون شک قیمت‌ها نیز افزایش چشمگیری پیدا می‌کنند. برای تجربه یک خرید جذاب در استانبول بهتر است که هفته اول آگوست را برای خریدهای تابستانه انتخاب کنید. یعنی به عبارتی از ابتدای تیر ماه تا انتهای مرداد ماه بهترین زمان برای شرکت در حراجی‌های تابستانه و تجربه خریدهای بسیار ارزان در استانبول است. ضمن اینکه حراجی‌های زمستان دقیقاً در میانه دسامبر تا ابتدای ماه ژانویه رخ می‌دهند.

 

ناگفته نماند که اگر در آخر فصل۷ عازم استانبول شوید، خواهید دید که بیشتر فروشگاه‌ها با تخفیفات ۳۰ درصدی تا ۷۰ درصدی، اجناس پایان فصل خود را حراج کرده‌اند. البته ممکن است که فصل انتخابی شما برای سفر به استانبول پاییز باشد. که اگر می‌خواهید در پاییز حراجی‌های استانبول را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم که حتما اینکار را انجام دهید چون بدون شک پشمان نخواهید شد.

 

بهترین زمان سفر برای یک سفر ارزان

در نهایت اگر دوست داشتید که سفری ارزان به استانبول را تجربه کنید، به شما توصیه می‌کنیم که از ابتدای نوامبر تا میانه‌های دسامبر و همینطور از ابتدای ژانویه تا میانه‌های ماه مارس به این شهر سفر کنید. در این بازه زمانی هزینه بازدید کردن از جاذبه‌های تاریخی و تفریحی استانبول با قیمت‌های مناسبی عرضه می‌شود.

 

ضمن اینکه در این مدت زمان۷ تمامی فروشگاه‌ها و مراکز خرید، با قیمت‌هایی بسیار مناسب اجناس خود را به شما عرضه می‌کنند. همچنین نباید فراموش کرد که در این فصل، استانبول در خلوت‌ترین حالت ممکن خودش است و شما این امکان را دارید که بهترین سفر را در این زمان در استانبول تجربه کنید. البته بد نیست بدانید که در ماه‌های ژانویه و فوریه با کاهش قیمت‌ برای رزرو اقامتگاه و هتل نیز روبرو خواهید بود.

 

سفر به استانبول و کسب تجربیات ناب         

تلاش کردیم تا در این مطلب خلوت‌ترین زمان برای سفر به استانبول را به شما معرفی کنیم. در هر حال سفر به شهرها خصوصاً شهرهای خارجی اگر با برنامه‌ریزی درست و خاصی باشد، جذاب‌تر و پرخاطره‌تر خواهد بود. در ادامه به شما توصیه می‌کنیم که از خدمات اسنپ تریپ برای سفر به استانبول استفاده کرده و سفر جذابی را تجربه کنید.

جدیدترین مطالب