قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

مجموعه : دانستنی سفر
صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

شرایط سفر به گرجستان

تفلیس شهر زیبا و دیدنی و پایتخت کشور گرجستان است که برای سفر به گرجستان باید چند نکته مهم از جمله هزینه سفر به گرجستان را مد نظر قرار داد. اگر در عید نوروز 99 قصد سفر به گرجستان را دارید باید ابتدا بدانید هزینه سفر به گرجستان در سال 99 چقدر می شود. در ادامه صفر تا صد سفر به گرجستان بیان شده است. سفر به گرجستان بهترین راه برای تجربه فرهنگ غنی این کشور است. گرجستان به داشتن مردمانی خونگرم و طبیعتی شگفت انگیز معروف است اما هنوز ناشناخته بسیاری برای سفر و کشف آنها در خود دارد. تفلیس پایتخت گرجستان همچنان به آداب سنتی خود پایبند است اما دارای چند فرهنگ است که البته این موضوع نیز به جذابیت آن افزوده است. پیش از سفر نکات و قوانین سفر به گرجستان را با هم مطالعه کنیم.

 

هزینه سفر به گرجستان در نوروز 99

هزینه سفر به گرجستان خیلی زیاد نیست و بسیار کمتر از مسافرت های خارجی به دبی و ترکیه است. هزینه سفر به گرجستان در عید 99 باید ابتدا مبدا خود را انتخاب کنید. قانون جدید اجازه می دهد که خارجی ها برای یک سال اقامت داش ته باشندیکی از قوانین سفر به گرجستان قانون اقامت در این کشور است. طبق قانونی که در سال 2014 توسط دولت گرجستان تصویب شده است شهروندان 95 کشور اجازه دارند که به مدت یک سال بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند.

 

بنابراین این طی این یک سال کسانی که می خواهند به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند متوجه خواهند شد که آیا انتظاراتشان در این کشور برآورده خواهد شد یا نه.

صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

زندگی در گرجستان و تعطیلات آنجا کاملا متفاوت است زمانی که به گرجستان سفر می کنید چه سفر شما تجاری باشد و چه برای گذراندن تعطیلات میهمان نوازی بی نظیر مردمان این کشور را احساس خواهید کرد. در هر حال زمانی که شما ساکن این کشور شدید دیگر انتظار نداشته باشید که با شما مانند یک پادشاه رفتار شود چون دعوت های کمتری برای مهمانی و همینطور گشت و گذار از طرف خانواده ها به شما پیشنهاد می شود.

 

البته این موضوع قابل درک و منطقی است زیرا شما دیگر اکنون عضوی از جامعه هستید و نیاز دارید که محیط اطرافتان را بشناسید و خود را با آن سازگار کنید.

 

با این وجود اصلا فکر نکنید که گرجستانی ها برای لحظه ای از شما غافل می شوند چون هر زمان که به آنها نیاز داشته باشید می توانید مثل یک دوست روی آنها حساب کنید.

 

صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

مهاجران دیگری هم در گرجستان وجود دارند اگرچه جمعیت مهاجران در گرجستان کم است اما روابط آنها قابل اعتماد است و به طور کامل از یکدیگر حمایت می کنند. انتظار نداشته باشید که همه انگلیسی بلد باشند گرجستان دارای زبان خاص و منحصر به فردی است که فقط توسط خود گرجی ها صحبت می شود و هیچ مشابهی در جهان ندارد. در ابتدا یاد گرفتن این زبان به خاطر شیوه ادای اصوات کمی سخت به نظر می رسد اما صحبت کردن به این زبان غیر ممکن نیست.

صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

این کشور به شدت به کالاهای وارداتی وابسته است گرچه گرجستان بازار فروش محصولات محلی تازه و خوراکی های خوش طعم خود را دارد، اما این کشور به شدت به واردات وابسته است، به این معنی که قیمت یک محصول خاص می تواند بالاتر از حد انتظار شما باشد. بیشترین محصولاتی که در بازارها به فروش می رسد شامل شیر یا روغن نارگیل، محصولات ارگانیک، شیر یا آرد بادام، ادویه جات یا چاشنی های آسیایی و پستوی ایتالیایی است. درمورد خرید در گرجستان باید گفت لباس ها در گرجستان در مقایسه با شهرهای اروپایی گران قیمت است. حتی برندهای ارزان قیمت هم در مقایسه با هزینه زندگی در این کشور گران هستند.

 

به سرعت می توان کالاها را از آمریکا به گرجستان انتقال داد فقدان تنوع کالا در گرجستان باعث شده که این کشور از سایر کشورها مخصوصا آمریکا و خرید آنلاین از آمازون درخواست ورود کالا می کند. چندین شرکت حمل و نقل بین المللی از فروشگاه های آنلاین مختلف ایالات متحده، آلمان، چین و انگلیس کالاها را به گرجستان وارد می کنند. یک هفته یا بیشتر برای دریافت این محصولات در گرجستان طول می کشد و قیمت حمل و نقل براساس وزن کالا محاسبه می شود نه ابعاد آن.

صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

پیدا کردن آپارتمان سخت است زمانی که به دنبال پیدا کردن یک مکان مناسب در کشور جدید هستیم سخت ترین کار پیدا کردن یک آپارتمان برای زندگی با قیمت مناسب است. نرخ اجاره آپارتمان متفاوت است و به منطقه آن بستگی دارد معمولا مناطق مرکزی گرانتر از حومه شهر هستند اما باز هم می توانید یک آپارتمان در مرکز شهر با قیمت مناسب پیدا کنید. قیمت برای یک استودیو یا بدروم ۲۵۰ دلار تا ۱۰۰۰ دلار می باشد که بستگی به محل شرایط آپارتمان و اندازه آن دارد. اکثر صاحبان آپارتمان ها کرایه ماهانه را به دلار دریافت می کنند و از شما انتظار دارند که آن را نقدی پرداخت کنید. به هر حال تعداد کمی لاری گرجستان را از شما دریافت می کند. خرید آپارتمان در این کشور بسیار گران است مگر اینکه برای زندگی در آن برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشید.

 

باید بیمه بخرید هزینه های خدمات سلامت در گرجستان گران است و یکی از قوانین سفر به گرجستان این است که مهاجران حق استفاده از خدمات رایگان یا یارانه را ندارند. بنابر این خرید یک بیمه جامع ضروری است. شرکت های بیمه سلامت زیادی وجود دارند که میتوانید بسته به ارائه دهنده و هزینه ماهانه ای که باید پرداخت کنید بیمه خود را تهیه کنید.

صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

گرجستان به شما اجازه دو تابعیتی بودن می دهداین کشور دارای قوانین مهاجرتی ویژه مخصوصا برای کسانی که از آمریکا، اروپا، اسرائیل و سوییس آمده اند می باشد. یکی دیگر از قوانین سفر به گرجستان که باید به خاطر داشته باشید این است که گرجستان یکی از معدود کشورهایی است که به شهروندان خود اجازه دو تابعیتی بودن می دهد البته به شرطی که اثبات کنید وجود شما برای این کشور سودمند است. این روند سریع است و تا دو ماه طول می کشد. البته برای گرفتن تابعیت این کشور ملزم به سرمایه گذاری در کشور، خرید ملک، ازدواج با یک گرجی، تاسیس شرکت و یا داشتن کار طولانی مدت هستید.

 

گرفتن مجوز اقامت گرجستان

مجوز اقامت گرجستان به مسافران اجازه می دهد که وارد این کشور شوند و در آن اقامت داشته باشند همینطور برای افراد دیگر نیز دعوتنامه بفرستند. برای در خواست مجوز اقامت نیاز دارید که به صورت حضوری یا آنلاین در بخش خدمات عمومی درخواست دهید. مدارک مورد نیاز باید در گرجستان باشد اما یک درخواست تکمیل شده در انگلستان نیز می تواند مورد تایید باشد. شما می توانید از چند طریق مانند درخواست کار، ادامه تحصیل، اقامت دائمی یا اقامت موقت برای دریافت مجوز اقدام نمایید.

صفر تا صد سفر به گرجستان | هزینه سفر به گرجستان در عید نوروز 99

کیوسک هایی که در سراسر گرجستان وجود دارد باعث می شود که افراد بتوانند به راحتی صورتحساب های خود را پرداخت کنند و سایر خدماتی که نیاز دارند را انجام دهند. با وجود این کیوسک ها که به آن ها Pay Box می گویند دیگر نیاز نیست که در صف بانک، اداره پست یا سایر اداره ها منتظر بمانید. حتی می توانید بلیط قطار را از پی باکس های معینی تهیه کنید.

 

مطالب مرتبط با سفر به گرجستان

تور گرجستان و آشنایی با غذاهای گرجی

غذاهای خوشمزه کشور گرجستان را بشناسید + تصاویر

کشور گرجستان با مکان های زیبا و دیدنی

جاذبه های دیدنی و شگفت انگیز کشور گرجستان

لیست خوشمزه ترین غذاهای گرجستان + تصاویر

شهر تفلیس در کشور سرسبز گرجستان + تصاویر

کلیسای صخره ای در گرجستان + تصاویر

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب