سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

کاظمین یکی از شهرهای عراق می باشد که بسیاری از ایرانیان در ماه های محرم و صفر به کشور عراق برای زیارت سفر می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر سفر به کاظمین در اربعین را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

به گزارش سماتک :کاظمین که به علت وجودحرم دو امام معصوم شیعیان، امام کاظم (ع) و امام جواد (ع) شهری مقدس و زیارتی برای مسلمانان است، در شمال بغداد واقع در غرب رودخانه دجله قرار گرفته. این شهر، ساله میزبان زائرانی است که از ایران و دیگر شهرهای جهان، برای عرض ارادت خدمت این دو امام میرسند و همین امر باعث شده تا کاظمین اهمیت ویژه ای پیدا کرده و حتی برخی این منطقه را شهری مستقل به حساب آورند. البته در حرم کاظمین، شخصیت هایی مانند شیخ مفید و خواجه نصیرالدین طوسی نیز دفن شده اند. البته مسجد به علت روایاتی که درباره نماز خواندن امام علی در هنگام بازگشت از جنگ نهروان در آن گفته شده، نزد مسلمانان با اهمیت است.

 

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین برای ایرانیان بسیار با اهمیت می باشد کاظمین زیارت گاه های زیادی دارد شما می توانید با انتخاب بهترین هتل و نزدیک به حرم دو امام راحت رفت و آمد نموده و سفر خوبی پیش رو داشته باشید.

 

کجا اقامت کنم؟

انتخاب هتلی که بتونین اقامتی راحت، تمیز و مطمئن رو در اون داشته باشین یکی از مهم ترین مسائل سفرتون به کاظمین هست. هتل القائم | ALQAYIM HOTEL ، هتل قصر کاظمین ، هتل قمرین السیاحی | alkammarain hotel ، هتل شناشیل | Shnasheel hotel، هتل زهره کاظمین | Zahrat Al-kadhimiya hotel و هتل خفاجی | alkhafaji hotel همگی تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز از جمله تهویه مناسب که یکی از اساسی ترین نیازهای شما در اقامت هست رو فراهم کردن.

 

هتل هجری | Hijry Hotel و هتل عرش | فندق العرش هم از بهترین های شهر هستن.

 

برای داشتن اقامتی راحت و مطمئن، بهتر است تا نکات زیر را رعایت بفرمایید :

1) از آنجایی که خدمات هتل ها در شهرهای عراق و در بسیاری از هتل های آنان مناسب نیست، بهتر است تا ملافه ای تمیز همراه خودتان داشته باشید.

 

2) وجود ضعف و نارسایی در برخی هتلهای طرف قرارداد به دلیل تنگناها و شرایط خاص در کشور عراق می باشد و هرچند که تلاش های بسیاری برای تغییر شرایط ممکن انجام گرفته اما بهتر است تا شما هم سعی کنید با شرایط موجود هماهنگ باشید.

 

3) همه روزه هنگام خروج از هتل، کارت مشخصات خود و کارت نشانی هتل در هر شهر را به همراه داشته باشید.

 

4) ساعت کار سالن غذاخوری در لابی هتلها نصب شده است.
رعایت آن، راحتی زائران و ارائه خدمات بهتر توسط عوامل هتل را درپی خواهد داشت.

 

5) سعی کنید شبها تا دیر وقت نشده به هتل برگردید

 

6) یک روز یا چند ساعت قبل از حرکت همه وسایل خود را بسته بندی مناسب نمایید ،برچسب حاوی نام و مشخصات و شماره تلفن خود را مجدداً کنترل کنید.

 

7) هنگام تخلیه اتوبوس و هم چنین ترک هتل، مراقب باشید وسایل شما جا نماند.

 

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

هتل قصر کاظمین

 

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

غذاهای رستوران های کاظمین نسبت به دیگر شهر های عراق کیفیت بهتری دارن و از این نظر انتخاب رستوران راحت تر هست. رستوران عافیت از صبحانه تا شام آماده پذیرایی هستش و رستوران الجدی هم یکی از رستوران ها ی معروف و مطمئن شهرِ. رستوران البالام رستورانی روباز و عالی با غذاهای با کیفیت و قیمتی مناسب هست و رستوران کریسمس دو طبقه با دکوراسیونی شیک. رستوران | مطعم کنتاکی کتکوت ، رستوران | مطعم کباب ابوحاتم ، رستوران | مرسی و مطاعم العطیفیة ، رستوران | مطعم وسام و رستوران | مطعم دجاج النور هم از رستوران های خوب کاظمین هستن.

 

اگر هم دنبال فست فود باشین، رستوران های فست فود خانه پیتزا سوپر استار و فست فود بخور و برو | Eat & Go بهترین های شهر هستن.

 

کافی شاپ | کوفی شوب سوالفنه هم برای استراحت و نوشیدن قهوه و یا چای مناسبه.درنهایت هم بهتره تا غذای کنسروی و یا تنقلات فاسد نشدنی(مانند بیسکویت، توت خشک، آلو، پسته، مغز گردو و …) همراه داشته باشید.در مورد آب معدنی هم، تنها از آب آشامیدنی پلمپ شده و بهداشتی استفاده کنید.

 

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

رستوران کریسمس

سفر به کاظمین در اربعین

رستوران البالام

سفر به کاظمین در اربعین

رستوران عافیت

سفر به کاظمین در اربعین

رستوران گرین لایت

 

چی بخرم؟

خوبی بازارها و فروشگاه های کاظمین اینه که همه به هم نزدیک هستن و اجناسشون کیفیتی قابل قبول دارن.بازار سرابادی یکی از بازارهای کاظمین که تو خیابون اصلی قرار داره، بازار شارع باب الدروازه پر از مغازه های پیراهن و پارچه فروشی هست،عطاری سجاد ابو علی وحبیب یه مغازه رنگارنگ با ادویه ،خوراکی های خوشمزه اس و تو بازار الفضوه از طلا،پارچه فروشی تا حتی کفش فروشی رو می تونین پیدا کنین.

 

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

سفر به کاظمین در اربعین

کجاها برم؟

گردشگری کاظمین محدود به اماکن زیارتی می شود زیرا تنها دلیل اهمیت این منطقه نیز به خاطر وجود حرم کاظمین (حرم امام کاظم و امام جواد ) است.

 

البته مسجد براثا نیز به علت روایاتی که درباره نماز خواندن امام علی، در هنگام بازگشت از جنگ نهروان در آن گفته شده،نزد مسلمانان با اهمیت است.راهنمای سفر به کاظمینآرامگاه خواجه نصیرالدین طوسی ،آرامگاه ابوالقاسم جعفر بن محمد بن قولویه و آرامگاه شیخ مفید هم در این شهر قرار دارد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب