قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

راهنمای حفظ سلامت زائران پیاده کربلا در اربعین

مجموعه : دانستنی سفر
راهنمای حفظ سلامت زائران پیاده کربلا در اربعین

راهنمای حفظ سلامت زائران پیاده کربلا در اربعین

اربعین حسینی نزدیک است و زائران پیاده کربلا در اربعین باید بیشتر مراقب سلامت شان باشند. در ادامه این پست سماتک راهنمای حفظ سلامت زائران پیاده کربلا در اربعین گردآوری شده است.

 

همراه داشتن جعبه کمک های اولیه :

به تمامی مسافرین سفر معنوی زائران پیاده کربلا توصیه می شود در طول سفر جعبه ای کوچک مانند جعبه کمک های اولیه همراه خود داشته باشند. به طور کلی هر فردی برای مسافرت نیاز به یکسری داروها و لوازم دارد اما در افرادی که به صورت شخصی سفر می کنند این نیاز بیشتر حس می شود.

 

 به تمامی زائران پیاده اربعین توصیه می شود جعبه ای کوچک شامل قرص های مسکن مثل استامینوفن و سرماخوردگی، آنتی هیستامین، شربت های سرماخوردگی کودک، چسب زخم و بانداژ، مقدارکمی بتادین و غیره همراه خود داشته باشند. 

 

توصیه های نوشیدن چای برای زائرین اربعین

زائران پیاده کربلا چای بدلیل اینکه آرامش بخش است و خستگی را از تن بیرون می کند، طرفداران زیادی دارد. ولی مصرف بیش از اندازه چای می تواند سبب جذب نشدن آهن و کلسیم در بدن شود. توصیه می شود افراد در طول روز بیش از 3 استکان چای ننوشند.

 

برگ گیاه چای برای رسیدن به دست مشتریان در کارخانه ها فرآوری شده و همین موضوع نیز سبب می شود تا حدود زیادی خواص غذایی چای از میان برود.

 

چای دارای کافئین است و مصرف بیش از اندازه آن سبب می شود افراد دچار مشکلاتی نظیر تپش قلب و مشکلات قلبی شوند.  مصرف چای پر رنگ مضرات بیشتری به نسبت چای کم رنگ دارد ،افرادی که علاقه زیادی به نوشیدن چای دارند، تا حد امکان از خوردن چای پر رنگ خودداری کنند.  دم نوش هایی مانند گل گاوزبان، به لیمو و آویشن می توانند بهترین نوشیدنی های جایگزین برای مصرف به جای چای در طور روز باشند.

 

راهنمای حفظ سلامت زائران پیاده کربلا در اربعین

تزریق واکسن آنفولانزا برای همه زائرین توصیه می شود یکی از مهمترین مواد مورد نیاز مسافرین اربعین آب بوده و همراه داشتن آن ضروری است؛ چراکه در اثر پیاده روی های طولانی آب بدن کم شده و نیاز به آن افزایش می یابد. 

 

افراد مبتلا به دیابت از پیاده روی بدون کفش پرهیز کنند چون در صورت آسیب دیدن پای آنها، روند درمان و بهبود مشکلی دارند. همراه داشتن داروهای تجویز شده پزشک برای بیماران به ویژه افراد مبتلا به دیابت، فشارخون و دیگر بیماری های مزمن ضروری است. 

 

تزریق واکسن آنفولانزا برای همه زائران پیاده کربلا به ویژه افراد سالمند ،کودکان و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف جهت پیشگیری از بروز بیماری ها توصیه می شود و علاوه بر آن هم استفاده از کرم های ضد آفتاب و ضدسوختگی زیر نور شدید آفتاب ضروری است. 

 

بهتر است زائرین برای جلوگیری از انتقال بیماری ها، استنشاق هوای گرم و پیشگیری از ورود ریز گردها به راه های تنفسی از ماسک استفاده کنند.

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب