فاصله کربلا تا مهران با اتوبوس چند ساعت است

فاصله کربلا تا مهران با اتوبوس چند ساعت است

فاصله کربلا تا مهران با اتوبوس چند ساعت است

مرز مهران یکی از پرترددترین مرزهای ایران برای رفتن به کربلا و بالعکس می باشد و پس از پایان پیاده روی اربعین حسینی بسیاری از زائران باید مسیر کربلا تا مهران را با اتوبوس طی کنند. باید بدانید که فاصله کربلا تا مرز مهران 280 کیلومتر می باشد و برای رسیدن از کربلا به این مرز می توانید از اتوبوس یا خودروهای سواری استفاده کنید. همچنین باید بدانید که مهران نزدیک ترین مرز ایران با کربلا است و برای همین بهتر است این مسیر را انتخاب کنید.

 

فاصله کربلا تا مهران با اتوبوس 4 ساعت است که اگر این مسیر را با تاکسی های خطی عراقی بپیمایید در زمان کمتری به نقطه صفر مرز ایران خواهید رسید. طی سالیان متمادی همواره بسیاری از زائران برای رسیدن به کربلا، مرز مهران را انتخاب می کنند و یکی از مهمترین دلایل انتخاب این مرز وجود امکانات بیشتر نسبت به سایر نقاط مرزی است. حال که پیاده روی اربعین به پایان رسیده است و شما می خواهید از کربلا به ایران بیایید می توانید ابتدا به مهران آمده و سپس از پایانه مهران به سمت شهر خود حرکت کنید.

فاصله کربلا تا مهران با اتوبوس چند ساعت است

از مهران تا کربلا چند ساعت راه است

اگر قصد عزیمت به سرزمین کربلای معلی از طریق مرز مهران را دارید باید بدانید که این مسیر در حدود 280 کیلومتر است که در صورت ترافیک روان با خودرو سواری 3 ساعت و با اتوبوس 4 ساعت به طول می انجامد. مرز مهران یکی از مهمترین طرق عبوری زائران و نقطه اتصال ایران به عراق است که در جهت حمل و نقل محموله های باری و همچنین برای عبور زائران استفاده می شود.

 

در مسیر کربلا تا مهران با برنامه ریزی مناسب و تامین زیر ساخت ها خدمات مطلوب و کافی به زائران و مسافران داده می شود و اگر قصد سفر با اتوبوس را در این راه دارید می توانید پس از هماهنگی با راننده در مسیر پیاده شوید و پس از صرف چای و … دوباره به راه خود ادامه دهید. امسال موکب های اربعین بسیار بیشتر از گذشته است و زائرانی که در این مسیر قدم می گذارند می توانند از کلیه امکانات استفاده کنند.

 

همچنین پس از رسیدن به مهران می توانید به پایانه بروید و با اتوبوس یا تاکسی به شهر خود باز گردید. احداث سرویس بهداشتی و ایجاد توقفگاه از کربلا تا مرز مهران آسایش کافی را برای مسافران به ارمغان آورده است. همچنین اگر خواستید این مسیر را پیاده طی کنید می توانید از حسینیه ها برای خواندن نماز، صرف غذا، استراحت و خوابیدن استفاده کنید.

 

کرایه ماشین از مرز مهران تا کربلا

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد در این مسیر پیش می آید، کرایه ماشین از مرز مهران تا کربلا است که باید بگوییم در طول سال این هزینه متفاوت خواهد بود و بستگی به میزان جمعیت و شلوغی دارد و کرایه اتوبوس امسال 13 هزار دینار است. امنیت این مرز به قدری بالاست که شما می توانید با خیال راحت همراه با خانواده تان از آن گذر کرده و به ایران باز گردید.

 

مرز مهران مقرون به صرفه ترین مسیر جهت سفر به کربلای معلی است. شما می توانید برای رسیدن به کربلا، از مرز مهران به وسیله خودرو سفر کرده یا همانند تعدادی از افراد که نفرات بسیار زیادی هستند، پیاده مشرف شوید.

 

اگر قصد شما سفر با ون یا خودرو است، لازم است بدانید که هزینه مورد نیاز جهت سفر با ون، 15 هزار دینار و هزینه مورد نیاز جهت سفر با تاکسی، 25 هزار دینار است. شما عزیزان می توانید با در نظر گرفتن بودجه و تمکن مالی، وسیله نقلیه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

فاصله کربلا تا مهران با اتوبوس چند ساعت است

اولین شهر عراق بعد از مرز مهران

بعد از انجام تشریفات گذرنامه‌ای و خروج از خاک ایران از طریق پایانه بین المللی مرز زمینی مهران، شهرستان بدره اولین شهر عراق بعد از مرز مهران می باشد. تقریبا بالای 70 درصد زائران مرز مهران را برای رفت و برگشت به کربلا انتخاب می کنند و این مرز پر طرفدار که همه ساله در خدمت مسافران متعدد است، کمترین فاصله را تا کربلا دارد.

 

باید بدانید که مرز مهران به سایر مکان های زیارتی عراق هم تقریبا نزدیک تر از سایر مرزها می باشد. مثلا اگر شما بخواهید از کاظمین به مهران بیاید مسافتی در حدود 283 کیلومتر را لازم است طی کنید. همچنین مسافت این مرز تا سامرا هم 444 کیلومتر بوده و بسیاری از افراد هم از طریق این مرز 303 کیلومتر راه را طی می کنند تا به نجف برسند و در پیاده روی اربعین شرکت کنند.

 

فاصله مرز مهران تا تهران

مرز مهران در غربی ترین نقطه ایران قرار گرفته است و شما پس از رسیدن به این مرز به شهرهای ایلام، کرمانشاه، خوزستان و لرستان دسترسی دارید. یعنی شما می توانید از مرز مهران به هر یک از این استان ها دسترسی داشته باشید و پس از آن به تهران برسید.

 

همچنین حال که از کربلا به مهران رسیدید باید بدانید برای رفتن به تهران باید در حدود 759 کیلومتر مسیر آسفالته بزرگراهی و آزادراهی را طی کنید و از شهرهای ساوه، همدان، کرمانشاه، اسلام آباد غرب، ایلام گذر کرده تا به پایتخت کشورمان ایران برسید.

 

یکی از در دسترس ترین شهرها که در نزدیکی مهران واقع شده کرمانشاه می باشد و بسیاری از سفرهای زیارتی از جاده های این استان به سایر نقاط منتهی می شود. همچنین می توانید در خانه معلم کرمانشاه یک شب استراحت کنید و سپس دومرتبه راهی شوید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب