لاغری

لاغری

hpv

hpv

نکات مهم برای سفرهای زمستانی و معرفی بهترین مقاصد

نکات مهم برای سفرهای زمستانی و معرفی بهترین مقاصد

در فصل زمستان بیشتر افراد به علت نامناسب بودن شرایط آب و هوایی از سفر صرف نظر می‌کنند، اما اگر مقصد خوب و مناسب برای سفر زمستانی خود انتخاب کنید، یک سفر لذت‌بخش و هیجان‌انگیز را تجربه خواهید کرد.  برای راحتی بیشتر بهتر است برای سفر زمستانی تجهیزات و لوازم مورد نیاز مثل انواع لباس گرم، زنجیر چرخ و… به همراه داشته باشید و سعی کنید رزرو هتل را در اولویت قرار دهید تا هنگام رسیدن به مقصد مشکلی از بابت محل اقامت نداشته باشید. در ادامه بیشتر درباره نکات مهم سفرهای زمستانی سخن خواهیم گفت و چند مورد از بهترین مقاصد زمستانی برای سفرهای هوایی و زمستانی معرفی خواهیم کرد.

 

بهترین مقاصد سفرهای زمستانی

بهترین مقصد برای هر کس می‌تواند تعریف متفاوتی داشته باشد، اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مقصد خوب برای سفر زمستانی مساعد بودن شرایط آب و هوایی آن شهر است؛ چراکه وجود برف و باران، سرمای هوا، لغزندگی جاده‌ها و… می‌تواند برنامه‌های سفر شما را مختل کند. البته در صورتی که قصد سفر زمینی را دارید.

 

از این رو توصیه می‌کنیم برای سفرهای زمستانی ابتدا آب و هوای شهر مقصد را به خوبی بررسی کنید و مطابق با آن شرایط تصمیم بگیرید، تجهیزات و لوازم مورد نیاز را نیز به همراه داشته باشید. همچنین بهتر است برای سفر زمستانی یکی از شهرها یا جزایر جنوبی را به عنوان مقصد انتخاب کنید؛ چراکه شهرهای جنوبی ایران به علت آب و هوای معتدل یکی از بهترین و مناسب‌ترین مقاصد برای سفر در فصل زمستان هستند. از جمله:

 

• جزیره کیش

• جزیره قشم

• چابهار

• بوشهر

• آبادان

• خوزستان

• جزیره هنگام

• جزیره هرمز

 

برای خرید بلیط در فصل زمستان احتمال آنکه بلیط هواپیما چارتر ارزان پیدا کنید شاید کمتر باشد، اما چون فصل پرسفر نیست احتمالا بتوانید با تخفیف بلیط را تهیه کنید.

 

بهترین مقاصد زمستانی برای سفر هوایی

به علت بارش برف و باران در بیشتر مناطق و شهرهای ایران در فصل زمستان جاده‌ها لغزنده هستند و این مورد می‌تواند رانندگی را برای شما سخت کند، حتی سفر با وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس نیز در فصل زمستان دشواری‌های خاص خود را دارد. به همین خاطر می‌توانید برای راحتی و آسایش سفر خود بلیط هواپیما تهیه کنید و به راحتی در کم‌ترین زمان به مقصد مورد نظر خود برسید.

نکات مهم برای سفرهای زمستانی و معرفی بهترین مقاصد

در این صورت شما باید مقاصدی را که امکان سفر هوایی به آنها وجود دارد، انتخاب کنید. البته این موضوع به این معنا نیست که شما برای انتخاب مقصد محدودیت زیادی خواهید داشت، نه!  چرا که بیشتر شهرها و جزایر ایران از وجود فرودگاه بهره‌مند هستند و این مورد دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد

 

از جمله مقاصد مناسب زمستانی برای سفر هوایی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 

• بندرعباس

• یزد

• کرمان

• کیش

• قشم

• بوشهر

• مشهد (قیمت بلیط هواپیما مشهد رفت و برگشت در این فصل نیز مناسب است)

 

علاوه‌بر این موارد می‌توانید بلیط هواپیما برای پرواز خارجی تهیه کنید و علاوه‌بر سپری کردن زمستان در یک کشور خارجی از تخفیفات آخر فصل و جشن‌های سال نو میلادی بهره ببرید.

 

بهترین مقاصد زمستانی برای سفرهای زمینی

شاید در زمستان به علت بارش برف و باران سفر با خودرو شخصی کمی سخت باشد، اما این به آن معنا نیست که شما نتوانید در فصل زمستان به صورت زمینی به سفر بروید. بلکه می‌توانید با تهیه بلیط قطار یک سفر زمینی راحت و دلپذیر داشته باشید. به‌طور حتم حرکت قطار و تماشای برف از پشت شیشه کوپه‌های آن بسیار هیجان‌انگیز و زیبا خواهد بود.

 

برای مسیرهای زمینی که فاصله کمی با شهر شما دارند، می‌توانید سفر با اتوبوس یا خودروی شخصی را نیز انتخاب کنید. هر کدام از شهرهای ایران در فصل زمستان زیبایی خاص خود را دارند و شما می‌توانید بنا به سلیقه خود یکی از شهرها را انتخاب کنید و از تماشای طبیعت و فضای زمستانی شهر لذت ببرید.

 

البته قبل از انتخاب مقصد حتما توجه داشته باشید که در مدت زمان اقامتی که مدنظر دارید، بارش‌های شدید برای آن شهر پیش‌بینی نشده باشد تا بتوانید به راحتی گشت و گذار کنید.

 

از جمله شهرهایی که می‌توانید برای سفر زمینی انتخاب کنید، عبارتند از: شیراز، بوشهر، جزایر جنوبی، اصفهان، کرمان، یزد و حتی شهرهای سردسیری مثل تبریز، سرعین و… چراکه در برخی از شهرهای ایران زمستان‌ها چندان پربارش و سرد نیستند و شما می‌توانید با سفر به شهرهای سردسیر لذت زمستان واقعی را تجربه کنید.

نکات مهم برای سفرهای زمستانی و معرفی بهترین مقاصد

نکات مهم هنگام سفرهای زمستانی

سفر در زمستان همانطور که جذاب و هیجان‌انگیز است، می‌تواند چالش‌هایی را نیز به همراه داشته باشد، اما اگر بتوانید تا حد زیادی شرایط سفر خود را مدیریت کنید و کاملا محتاط و حساب شده راهی سفر شوید، می‌توانید این چالش‌ها را به حداقل برسانید و از سفر زمستانی خود نهایت لذت را ببرید.

 

به عنوان مثال بعد از اینکه مقصد خود را انتخاب کردید، متناسب با شرایط آب‌ و هوایی آن شهر لباس و لوازم مورد نیاز را آماده کنید. در سفر با خودرو شخصی حتما از سالم بودن خودرو و به همراه داشتن لوازم ایمنی و زنجیر چرخ مطمئن شوید. همچنین با سرعت مطمئن در جاده برانید و سعی کنید استراحت‌های کوتاهی در راه رسیدن به مقصد داشته باشید.

 

سعی کنید هنگام خرید بلیط، هتل‌های مختلف در شهر مقصد را بررسی کنید و قبل از شروع سفر کارهای رزرو هتل را نیز انجام دهید؛ چراکه در این صورت هیچ معطلی و ناراحتی از بابت پیدا کردن محل اقامت نخواهید داشت و در شرایط نامساعد جوی هم می‌توانید به سرعت در هتلی که قبلا رزرو کرده‌اید، ساکن شوید. در بهترین سایت خرید بلیط هواپیما قطعا علاوه‌بر بلیط امکان رزرو هتل نیز وجود دارد.

 

به علت شرایط آب و هوایی ممکن است پرواز شما سر ساعت انجام نشود و تاخیر به وجود بیاید، به همین خاطر بهتر است لوازم برقی خود را کاملا شارژ کنید و لوازم مورد نیاز برای چنین شرایطی مثل خوراکی و… به همراه داشته باشید.

 

در مطلب فوق سعی کردیم تعدادی از مقاصد مناسب زمینی و هوایی برای سفرهای زمستانی معرفی کنیم و نکات مهم برای سفرهای زمستانی را یادآور شویم. توجه به نکات ذکر شده به شما کمک می‌کند تا سفر ایمن‌تر و راحت‌تری داشته باشید و بتوانید از زیبایی‌های زمستانی شهر مقصد نهایت لذت را ببرید.

جدیدترین مطالب