hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

راهکارهای نگهداری دارو در مسافرت و خودرو

مجموعه : دانستنی سفر
راهکارهای نگهداری دارو در مسافرت و خودرو

راهکارهای نگهداری دارو در مسافرت و خودرو

 اگر از داروهای مختلف استفاده می کنید و قصد سفر کردن را دارید باید نگهداری از دارو در سفر را هم بلد باشید در غیر اینصورت داروهایتان فاسد و غیر قابل مصرف خواهند شد. در این مطلب سماتک به شما آموزش خواهیم داد که چگونه در مسافرت از داروهایتان نگهداری کنید.

 

نگهداری انواع داروها و شربت‌های خوراکی در مکان‌های گرم به ویژه در داخل خودرو و در هنگام مسافرت و استفاده از آنها در مواقع لزوم می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را برای شخص ایجاد کند و بسیار خطرناک است.

 

داروها را به هیچ عنوان در پشت شیشه، داشبورد و صندوق عقب ماشین نگهداری نکنید، زیرا گرمای بالای محیط خودرو باعث خواهد شد که مکانیسم‌های موجود در دارو به ویژه شربت‌های خوراکی تغییر ماهیت پیدا کنند و در صورت استفاده اشخاص از این داروها باعث مسمومیت ناشی از دارو در افراد شود. هر چند که قرص‌ها و داروهایی که به اصطلاح جامد هستند، از ثبات بیشتری برخوردار بوده، اما این داروها نیز مستثنی از این قاعده نیستند.

 

برخی خانواده‌ها در هنگام سفر داروهای مختلفی مانند استامینوفن، دیکلوفناک و داروهای ضدتهوع را با خود حمل می‌کنند که این مسئله با سلامت افراد در تناقض می باشد زیرا مصرف خودسرانه این داروها باعث بیماری‌های دیگری مانند افزایش فشارخون، خون‌ریزی معده، سردرد، سرگیجه و دیگر عوارض دارویی می‌شود.

 

بعضی افراد در هنگام مسافرت با ماشین و قطار دچار حالت تهوع می‌شوند که استفاده از نصف داروی ضدتهوع که به داروی مسافرت معروف می باشد می‌تواند در زمینه جلوگیری از این حالت مؤثر واقع شود اما اگر این دارو در طول 24 ساعت 2 تا 3 عدد مورد استفاده قرار گیرد احتمال دارد باعث فلج اندام‌های صورت مثل چشم، و رعشه دست و پا شود.

 

شربت آبلیمو یکی از بهترین شربت‌های خوراکی در طول سفر و در هنگام مبتلا شدن فرد به انواع مسمومیت‌ها به ویژه مسمومیت‌های دارویی است زیرا به دلیل خاصیت اسیدی بودن آبلیمو این ماده می‌تواند باکتری‌ها و سموم موجود در بدن فرد را تا هنگام مراجعه به مراکز درمانی رفع کرده و استفاده از آن در این هنگام بلامانع است.

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب