لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران + تصاویر

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران + تصاویر

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران

فصل تابستان در راه است و خیلی از هموطنانمان دوست دارند به شهرهای شمالی سفر نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

هزینه اجاره هتل و خانه در سفر بسیار گران می باشد چون مردم دوست ندارند هزینه های زیادی را صرف اقامت و هتل بدهند دوست دارند در سفر خوشحال و شاد باشند و هزینه کمتری را صرف نمایند ما در این بخش هزینه های ارزان برای اقامت در سوئیت های که در شمال شهرهای ایران هستند را به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند کرایه ویلای در شمال کشور، برای یک شب از 50 هزار تا یک میلیون تومان متغیر است. حالا فرض کنید اصلا در سال بخواهید 10 شب در شمال به سر ببرید، نهایتا می شود سالی یک تا سه چهار میلیون تومان. این رقم در برابر خانه های چندصد میلیونی اصلا عددی به شمار نمی آید.

 

گرچه بعضی هم می گویند خوب می رویم هتل چون باصفاتر است اما ما می گوییم روش کرایه ویلا در برابر کرایه های چندصد هزار تومانی اتاق هتل ها مقرون به صرفه تر است.

 

1. فومن

اگر قصد سیاحت لب دریا دارید، اصلا سراغ فومن نروید. فومن در مرکز یک منطقه پر از جنگل و جلگه های پرآب و علف واقع شده است. فومن با رشت، مرکز استان گیلان، 25 کیلومتر فاصله دارد. یکی از دیدنی ترین مناطق فومن، قلعه رودخان است که از قدمتی 1400 ساله برخوردار است. می توانید در این منطقه زیبا ویلایی کرایه کنید و سفری به یادماندنی داشته باشید. به عنوان مثال، ویلایی با 150 متر زیربنا و سه اتاق خواب، این روزهای عادی سال شبی 175 هزار تومان و در شب های تعطیلات 200 تا 400 هزار تومان کرایه داده می شود.

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران + تصاویر

در مورد ماسوله دیگر آنقدر مطلب نوشته شده و اطلاعات دارید که توضیحات ما زیاده گویی است. ویلای دیگری مابین فومن و ماسوله اجاره داده می شود که 150 متر زیربنا و سه اتاق خواب دارد. این ویلا در شب های عادی سال 175 هزار تومان کرایه داده می شود و در شب های تعطیلات قیمت افزایش می یابد. در اطراف ماسوله و در کنار یک برکه زیبا و پر از پرنده هایی مثل مرغابی، اردک و غاز، ویلایی با دو اتاق خوب و در زیربنایی 100 متری، شبانه 350 هزار تومان کرایه داده می شود.

 

2. لاهیجان

لاهیجان پرمسافرترین شهر «غیرمرکز استان» کشور است. از طرف دیگر، این شهر جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور است. لاهیجان به واسطه چای و کلوچه هایش معروف است. شهری در شرق استان گیلان و از قدیمی ترین شهرهای ایران که اگر دلتان طبیعت بخواهد و بخواهید در کنار سپیدرود بزرگ یکی، دو روز را سپری کنید، قطعا جای باصفایی است.

 

یک ویلا با زیربنای 120 متری و یک اتاق خواب، با قیمتی بسیار نازل در «نخجیر کلایه» کرایه داده می شود. قیمت اجاره هر شب این ویلا تنها 60 هزار تومان است. یک ویلای دیگر در شیخانبر و در قصاب محله در زیربنایی معادل 70 متر مربع و مساحت 650 متری زمین آن، هر شب با قیمت 150 هزار تومان اجاره داده می شود که در شب های تعطیلات قاعدتا قیمتش بالاتر می رود. ویلای دیگری در لاهیجان با شیروانی و سقف اریب و مثلثی به شبی 350 هزار تومان کرایه داده می شود. این ویلا با زیربنای 90 متر مربع در زمینی به مساحت 3000 مترمربع ساخته شده و دو اتاق خواب با کلیه امکانات دارد.

 

3. بندرانزلی

بعد از رشت، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر گیلان است. می توانید در زیباکنار بندرانزلی یک ویلای 80 متری دوطبقه با دو اتاق خواب را در شب های عادی سال با قیمت 200 هزار تومان کرایه کنید. اگر بخواهید سفری پرهزینه تر انجام دهید و دست تان برای خرج کردن باز است، شهرک دهکده ساحلی ویلاهای زیادی دارد. یکی از این ویلاها برای کرایه شبانه نیز به هزینه ای 450 هزار تومانی دارد.

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران + تصاویر

ویلایی 250 متری در زمینی 800 متری که جدا شیک و زیباست. می توانید چند خانواده با هم این ویلا را کرایه کنید و از چهار اتاق آن استفاده کنید و هزینه ها هم سرشکن شود. یک ویلای دیگر که دقیقا لب دریاست نیز با قیمت 250 هزار تومان در شب های عادی سال کرایه داده می شود.

 

4. رامسر

رامسر از قدیم عروس شهرهای شمال بوده است. به عقیده بسیاری از مسافران سواحل خزر، زیباترین شهر سه استان ساحلی دریای خزر، رامسر است. هتل قدیم رامسر، منطقه بسیار زیبا و توریستی جواهرده، ساحل دریا، جنگل های متراکم، آب های گرم معدنی فراوان، چند آبشار و جاذبه های مختلف دیگر، رامسر را به گزینه ای جذاب برای یک سفر توریستی تبدیل کرده. همین موضوع دامنه، قیمت کرایه هر شب ویلاهای این شهر را نسبت به شهرهای دیگر مازندران گران تر کرده است.

 

جنب پارک آبی در حوالی میدان شهید رجایی رامسر ویلایی با ساحل اختصاصی در زمینی به مساحت 6000 مترمربع و زیربنای 300 متر با چهار اتاق خواب با قیمت شبی 500 هزار تومان کرایه داده می شود. یک ویلای رو به دریای دیگر با نمایی دیدنی رو به دریا با قیمت شبی 600 هزار تومان کرایه داده می شود. مساحت آن زمین 600 متر و زیربنای خود ویلا 400 مترمربع است. چهار اتاق خواب دارد و عکس های ویلا نماهای فوق العاده ای از آن را رو به دریا نشان می دهد. مخصوصا یک ایوان باصفای رو به دریا دارد که با دبدنش ما هم هوس رفتن به شمال کردیم.

 

5. تنکابن

تنکابنی یکی از آن شهرهایی است که در سفرهای گردشگران به شمال معمولا مغفول واقع می شود. شهرت بیشتر رامسر نسبت به آن و قرار گرفتن در مرز مازندران و گیلان باعث شده مردم یا در همان رامسر اقامت کنند یا اینکه به شهرهای استان گیلان بروند. اما نکته جالب آنکه تنکابن قبلا از شهرهای استان گیلان به شمار می رفت. واقعا حیف است بروید شمال و ساحل زیبای تنکابن را از دست بدهید.

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران + تصاویر

دشت دریاسر و قلعه گردن هم نباید در گردش مغفول بماند. یک ویلای جنگلی با زمین 2000 متری و زیربنای 200 متری که سه اتاق دارد و می تواند میزبان هفت نفر باشد را می شود با قیمت شبی 200 هزار تومان کرایه کرد. منظره اطراف این ویلا فوق العاده است و نمایی رو به جنگل دارد. یک ویلای دیگر لب ساحل است که 120 متر زیربنا دارد و در زمینی به مساحت 2000 مترمربع قرار دارد.

برای کرایه آن 300 هزار تومان باید خرج کرد. از در این ویلا خارج شوید و 20 متر به پیش بروید، دقیقا می رسید به لب دریا. ارتفاعات دو هزار هم از آن مکان های دیدنی تنکابن است. یک ویلای 210 متری را می توان با 300 هزار تومان برای یک شب کرایه کرد.

 

6. نوشهر و چالوس

به منطقه دوقلوی سواحل دریای خزر خوش آمدید. این دو شهر از زیباترین شهرهای شمال کشور هستند و با اینکه جمعیت کمی هم ندارند و وسعت زیادی دارند، تنها هشت کیلومتر با هم به لحاظ تقسیمات کشوری فاصله دارند. نمک آبرود هم که در همان حوالی است. یک ویلا در همان حوالی نمک آبرود و در فاصله 20 متری لب دریا واقع شده است. این ویلای 240 متری با چهار اتاق خواب در شب های عادی سال شبانه 500 هزار تومان و شب های تعطیلات هر شب 600 هزار تومان کرایه داده می شود.

 

یک ویلای ساحلی دیگر در چالوس نمایی رو به دریا دارد و در و دیوار بیرونی اش را گیاهان پوشانده اند و فقط پنجره ها دیده می شوند. این ویلا با زیربنای 500 متری و دو اتاق خواب در شب های عادی سال، شبی 800 هزار تومان و در شب های تعطیلات با قیمت شبانه 950 هزار تومان کرایه داده می شود. یک ویلای شیک و ساحلی در نوشهر با زیربنای 60 متری اما زمینی پر از دار و درخت و کاملا تر و تمیز و مرتب و پارک طور دارد. این ویلا را می شود با 150 هزار تومان در شب عادی و 200 هزار تومان در شب تعطیلات کرایه کرد.

 

7. محمودآباد

از «نور» صرف نظر می کنیم و در حرکت به سمت شرق مازندران به محمودآباد می رسیم. محمودآباد از 40- 50 سال پیش، شاید بیشترین مسافر تهرانی را به سمت خود جذب کرده است. با اینکه این شهر وسعت و جمعیت کمتری نسبت به شهرهای دیگر این گزارش دارد، اما به سبب نزدیکی به آمل و جاده هراز یکی از مسافرپذیرترین شهرهای مازندارن به شمار می آید. ویلاهای این منطقه هم نسبت به سایر شهرهای مازندران قیمت کمتری دارد.

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران + تصاویر

یک ویلای بسیار لوکس لب ساحل با سه اتاق در دو طبقه با مساحت زیربنا 220 متر و زمین 700 متری را می توان در فاصله این شهر با شهرستان نور با قیمت 300 هزار تومان به ازای هر شب کرایه کرد. یک ویلای زیبای دیگر که نزدیک به دریا نیست و به واسطه فاصله شهر با جنگل های کوهپایه ای البرز، در دشت و دمن هم واقع نشده است، با قیمت 140 هزار تومان به ازای یک شب به اجاره گذاشته شده است. البته می توانید در کوچه های منتهی به این شهر، ویلاها یا آپارتمان های ارزان تری هم پیدا کنید. قیمت بعضی از این واحدها به شبی 60- 7- هزار تومان هم می رسد.

 

8. بابلسر

یک دانشگاه معروف با کیفیت علمی بالا و لب ساحل، یک رودخانه و پل زیبای منتهی به دریا و بازار روزی دیدنی، باعث شده بابلسر از مهم ترین شهرهای مازندران به شمار برود. بابلسر شهر شیک و تر و تمیزی است و می تواند یک سفر زیبا برای شما بسازد. یک ویلای لب ساحل در شهرک دریاکنار با قیمت شبانه 450 هزار تومان اجاره داده می شود، اما در شب های تعطیلات قیمت آن به 550 هزار تومان هم می رسد. این ویلا در دو طبقه با سه اتاق خواب، کلیه امکاناتی که به نظرتان لازم است را دارد.

 

ویلای دیگر در خزرشهر شمالی، با سه اتاق خواب و مساحت زیربنای 200 متر کرایه داده می شود. برای هر شب اجاره این ویلا باید 350 هزار تومان پرداخت کنید. یک ویلای دیگر با ساحل اختصاصی هم هست که زمینی به مساحت 100 مترمربع دارد و زیربنایی با متراژ 450 مترمربع. این ویلای چهاراتاقه را می توان با قیمت شبی 600 هزار تومان کرایه کرد. یک ویلای تریبلکس ساحلی دیگر در سه طبقه و چهار اتاق مشرف به دریاست و عکس های آن را که مرور می کنیم به نظر ارزش این قیمت را البته با کمی تخفیف دارد. قیمت آن شبی 600 هزار تومان است.

 

9. ساری

مرکز استان مازندران، شهر خوبی برای مسافرت است. البته این شهر با ساحل حدودا 50 کیلومتر فاصله دارد. یک جاده دارد که شهر را به ساحل وصل می کند. در اطراف این جاده روستاهایی هست که ساکنان آن، خانه های خالی خود را به مسافران کرایه می دهند. البته وقتی به ساحل نزدیک تر می شوید، ویلاها در زمینی به مساحت 200 مترمربع و زیربنای 154 متری به قیمت 180 هزار تومان در هر شب کرایه داده می شود.

هزینه اجاره سوئیت لب دریا در شهرهای شمالی ایران + تصاویر

این ویلا دو اتاق خواب دارد و در دو طبقه ساخته شده است. ویلای دیگری در خزرآباد ساری ساخته شده که البته ساحلی نیست، 900 متر مساحت زمینش است و زیربنایی 150 مترمربعی دارد.

 

در این ویلا سه اتاق خواب تعبیه شده که برای استفاده در هر شب باید 300 هزار تومان به صاحب آن پول پرداخت کرد. ویلای دیگری داریم که نه به دریا دسترسی دارد و نه جنگل در اطراف شماست. این ویلا دو اتاق خواب دارد و در یک طبقه ساخته شده است. مالک این ساختمان برای هر شب اقامت، از مسافران 160 هزار تومان کرایه دریافت می کند.

 

منبع:   bartarinha.ir

جدیدترین مطالب