معافیت ایثارگری + آخرین اخبار معافیت فرزندان ایثارگر

معافیت ایثارگری + آخرین اخبار معافیت فرزندان ایثارگر

مرکز مشاوره آویژه می تواند در مورد امریه، خرید سربازی، کفالت و سایر موارد نظام وظیفه به شما راهنمایی های ارزنده ای را ارائه دهد. مشاوره سربازی به شما کمک می کند اگر شرایط خاصی دارید بتوانید با بررسی آن از سربازی معاف شوید.

 

معافیت ایثارگری یکی از انواع معافیت های خدمت وظیفه عمومی می باشد که سربازان و مشمولانی که عضو خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند می توانند از این طرح استفاده کرده و از خدمت سربازی معاف شوند.

 

معافیت سربازی ایثارگری به فرزندان و یا برادران فرد ایثارگر تعلق می گیرد. به این صورت مدت حضور در جبهه، میزان درصد جانبازی، مدت اسارت در جبهه و… توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران محاسبه شده و نامه معافیت مشمولان صادر خواهد شد.

 

به طور کلی به ازای هر 30 ماه حضور در جبهه، 25 درصد جانبازی و یا 24 ماه سابقه اسارت یکی از فرزندان فرد ایثارگر می تواند از خدمت معاف شود.

 

قوانین معافیت ایثارگری در طی سال های اخیر دستخوش تغییراتی بوده است؛ طبق آخرین تغییرات و قوانین سازمان وظیفه عمومی افرادی که دارای غیبت سربازی باشند نیز امکان دریافت معافیت را خواهند داشت.

 

بر این اساس قبل از هرگونه اقدامی باید با شرایط دریافت معافیت ایثارگری و مدارک مورد نیاز برای ثبت معافیت آشنا شوید. مرکز مشاوره سربازی آویژه در این مقاله قصد دارد به بررسی شرایط معافیت، روند دریافت معافیت، مدارک مورد نیاز معافیت ایثارگری و… بپردازد.

 

معافیت سربازی ایثارگران چه شرایطی دارد؟

دریافت معافیت سربازی ایثارگران دارای شرایطی می باشد، به همین دلیل تنها سربازان و مشمولانی که شرایط معافیت را داشته باشند می توانند برای ثبت درخواست معافیت اقدام کنند. از جمله شرایط معافیت ایثارگری تائید سوابق و حضور در جبهه پدر در بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

 

شرایط معافیت ایثارگران سربازی

شرایط معافیت ایثارگری توسط ستاد نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی تعیین می شود. به طور کلی شرایط دریافت معافیت به 2 دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود و به شرح زیر است:

 

• تمام مشمولان باید به سن مشمولیت یعنی 18سال برسند.

• میزان حضور در جبهه، درصد جانبازی و یا سابقه اسارت به معافیت دائم ایثارگری برسد.

• مشمولانی که درخواست معافیت ایثارگری دارند می توانند با سابقه غیبت یا فرار از خدمت نیز نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایند.

• مشمولانی که به حد نصاب معافیت نرسیده اند، در صورتی که فاقد غیبت باشند یا مدت غیبت آنان توجیه شود می توانند از “کسری خدمت ایثارگری” بهره مند شوند.

 

نکته: اینگونه از مشمولان در صورت غیبت سربازی باید حتما جهت توجیه غیبت اقدام نمایند، برای اطلاعات بیشتر مقاله “توجیه غیبت سربازی” در مرکز مشاوره آویژه را مطالعه کنید.

 

• سوابق جانبازی، ایثارگری و اسارت پدر باید توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تائید شود.

• تمام مدارک لازم باید به سازمان وظیفه عمومی و بنیاد شهید ارائه شود.

• استفاده از شرایط معافیت ایثارگران سربازی فقط برای کسانی است که حداقل 30ماه به بالا سابقه ایثارگری دارند.

• آزادگان می توانند به ازای ۲۴ماه سابقه ایثارگری، برای یکی از فرزندان پسر خود معافیت از خدمت سربازی بگیرند.

 

همانطور که گفتیم مشمولان و سربازانی که شرایط معافیت سربازی (ایثارگران) را داشته باشند می توانند جهت بررسی پرونده و ثبت درخواست معافیت سربازی ایثارگری با در دست داشتن مدارک به مراکز پلیس+10 مراجعه نمایند.

 

تعداد زیادی از سربازان نسبت به مدارک مورد نیاز معافیت ایثارگری و مراحل درخواست معافیت آگاه نیستند، از همین رو مشاوران دغدغه مند مرکز مشاوره آویژه به بررسی مراحل و مدارک معافیت ایثارگری پرداخته اند. همراه ما باشید.

 

نحوه دریافت معافیت ایثارگری و کسری

دریافت معافیت های سربازی دارای مراحل و پیچیدگی هایی می باشد، معافیت ایثارگری سربازی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

مشمولانی که واجد شرایط معافیت ایثارگری دائم هستند باید تمام سوابق، نامه تائیدیه بنیاد شهید و مدارک هویتی خود را به سازمان وظیفه عمومی ارائه دهند.

 

مشمولانی که به امتیاز حد نصاب معافیت نرسیده اند و در زمره کسری ایثارگری قرار دارند نیز طبق آخرین تغییرات و قوانین مجلس شورای اسلامی می توانند به ازای هر 1 ماه سابقه حضور در جبهه یا هر 1 درصد جانبازی پدر از 12 روز کسری سربازی بهره مند شوند.

 

نکته قابل توجه در دریافت کسری و معافیت سربازی ایثارگران این است که تنها یکی از فرزندان ذکور می تواند از کسری یا معافیت سربازی بهره مند شود؛ فرزندان دیگر صرفا می توانند از باقی مانده سوابق جبهه یا جانبازی پدر استفاده نمایند.

 

به مثال زیر توجه کنید:

اگر پدر خانواده دارای 25 درصد جانبازی و 24 ماه حضور در جبهه های جنگ باشد، یکی از پسران به واسطه 25 درصد جانبازی از خدمت سربازی معاف می شود و فرزند دیگر می تواند از 9 ماه کسری سربازی استفاده کند.

 

انواع معافیت ایثارگری سربازی

معافیت سربازی ایثارگری انواع مختلفی دارد و با توجه به شرایط ایثارگران متفاوت می باشد. انواع معافیت سربازی ایثارگران به شرح زیر است.

 

• معافیت ایثارگری فرزندان یا برادران شهدا یا مفقودالاثران.( در صورتی که شهید یا مفقود الاثر فاقد فرزند ذکور باشد، یکی از برادران شهید امکان معافیت را دارد.)

• معافیت ایثارگری فرزندان یا برادران جانبازان و ایثارگران

• معافیت ایثارگری برای جانبازانی که درصد جانبازی آنها 10 درصد و یا بالاتر است.

• معافیت ایثارگری برای فرزند خوانده خوانده قانونی (کسانی که طبق تائید بنیاد امکان فرزندآوری ندارند)

• معافیت ایثارگری برای مشمولانی که با بانوان جانباز ازدواج می کنند.

 

شرایط احراز معافیت ایثارگران چیست؟

 

الف) معافیت فرزندان شهدا و جاویدالاثران

کلیه فرزندان شهدا و جاویدالاثران که به سن مشمولیت می رسند از خدمت دوره ضرورت معاف هستند .چنانچه در گذشته فرزندی از ایثارگران (شهدا و جاویدالاثران) معافیت خود را به سبب استفاده فرزند دیگر یا برادر شهید یا جاوید الاثر باطل کرده باشد مشروط بر آن که در حال حاضر دارای کارت معافیت دیگری نباشند؛ می تواند از معافیت مذکور بهره‌مند گردد. تا زمانی که بنیاد شهید و امور ایثارگران جاویدالاثری رزمندگان را تایید می‌کنند بهره‌مندی فرزندان آنان از این معافیت بلامانع است.

 

ب) معافیت یکی از برادران شهدا، جاویدالاثران، آزادگان و جانبازان فاقد فرزند ذکور

در صورتی که شهید یا جاویدالاثر فاقد فرزند پسر باشد؛ با درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها یکی از برادران آنان می تواند از معافیت استفاده نماید. با توجه به تاکید قانون گذار مبنی بر شرط فاقد فرزند ذکور بودن ایثارگر، سن فرزند پسر ملاک نبوده و وجود فرزند پسر در سن طفولیت (زیر۱۸سال) نیز مانع بهره مندی برادر ایثارگر از معافیت نمی گردد.

 

در خانواده ایثارگران فاقد فرزند ذکور حق انتخاب برادر (تنی یا ناتنی) برای استفاده از این معافیت با شخص ایثارگر است و در صورت شهادت یا فوت ایثارگر حق تقدم استفاده از این معافیت با برادر تنی است.

 

درصورت وجود برادران تنی متعدد حق انتخاب با پدر و درصورت فوت او با مادر و در صورت فوت پدر و مادر انتخاب با توافق برادران و هماهنگی بنیاد شهید صورت خواهد گرفت.

 

درصورت عدم وجود برادر تنی، اولویت استفاده از این معافیت با برادری است که با فرد ایثارگر از یک مادر بوده و در صورتی که تعداد برادران بیش از یک نفر باشد، توسط مادر انتخاب می گردد. و درصورت فوت مادر، انتخاب با توافق برادران و هماهنگی بنیاد شهید خواهد بود.

 

آن دسته از آزادگانی که بر اساس مقررات گذشته و به دلیل آزادگی کمتر از ۳۶ ماه برای یکی از فرزندان یا برادران خود کسر خدمت اخذ نموده اند با مقررات جدید نمی توانند برای فرزند یا برادر دیگر درخواست معافیت نمایند.

شرایط احراز معافیت ایثارگران چیست؟

ج) معافیت فرزندان ایثارگران و نحوه تلفیق امتیازات برای معافیت

به ازای هر ۲۴ ماه اسارت آزادگان یکی از فرزندان آنان از خدمت دوره ضرورت معاف می گردد. به ازای هر ۲۵ درصد جانبازی جانبازان یکی از فرزندان آنان از خدمت دوره ضرورت معاف می گردد.

 

به ازای هر ۳۰ ماه سابقه حضور در جبهه رزمندگان یکی از فرزندان آنان از خدمت دوره ضرورت معاف می گردد. استفاده فرزندان ایثارگر از امتیازات متعلقه محدودیت نداشته و متناسب با امتیازات، فرزندان ایثارگران می توانند از خدمت دوره ضرورت معاف شوند. این معافیت صرفاً برای فرزندان ایثارگران در نظر گرفته شده و شامل برادران‌ آنان نمی‌گردد.

 

ایثارگرانی که فرزندان آنان برابر مصوبه رهبری فرماندهی کل قوا یا قانون ماده واحده در سال های گذشته و با مقررات زمان رسیدگی از معافیت های مربوط به ایثارگران (جانبازان، آزادگان و رزمندگان) استفاده نموده اند درصورت دارا بودن سوابق بیشتر از امتیازات استفاده شده به شرطی که باقی مانده هر کدام از امتیازات به تنهایی به حد نصاب معافیت برسد می توانند برای فرزند یا فرزندان دیگر خود تقاضای معافیت نمایند.

 

معافیت تلفیقی ایثارگران

در برخی موارد فردی که مجموعی از  چندین شرایط را دارد با در نظر گرفتن همه آن ها حکم معافیت برای فرزندانش داده می شود برای مثال رزمنده ای که سابقه حضور 20 ماه در جبهه را دارد واز طرفی 35 درصدجانباز است.

 

یکی از فرزندان او به خاطر 25 درصد جانباز بودن او از خدمت معاف می شود و 10درصد جانبازی باقی مانده و مدت حضور در جبهه به 30 می رسد فرزند دیگرش نیز از خدمت معاف می شود.

 

افرادی که پدر و مادرشان هر دو ایثارگر هستند در صورتی که امتیاز ایثارگری یکی از والدین به تنهایی باعث معافیت فرزند نشود از مجموع امتیازات والدین برای معافیت استفاده می کنند.

 

فردی که پدرش 15 درصد و مادرش 10 درصد معافیت دارد. به تنهایی نمی تواند از امتیاز یکی از والدینش استفاده کند در نتیجه از مجموع آن ها که 25 است می تواند معاف شود.

 

چه افرادی می توانند از شرایط معافیت ایثارگران سربازی استفاده کنند؟

 

ترتیب و اولویت استفاده از شرایط معافیت ایثارگران سربازی:

• سربازانی که در حال خدمت هستند.

• مشمولانی که برگه اعزام دارند.

• مشمولانی که در زمان قانونی معرفی شده اند.

• سربازانی که به عنوان سرباز غایب شناخته می شوند ولی قبل از ورود به غیبت نیز امکان معافیت ایثارگری را داشتند؛ می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

• مشمولانی که معافیت تحصیلی دارند.

 

روند رسیدگی به درخواست معافیت ایثارگران سربازی

فرد پس از اخذ نسخه اول برگه شماره ۱ ایثارگران  از بنیاد شهید و امور ایثارگران به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس + ۱۰ ) مراجعه می کند. دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را که تهیه کرده اند، قسمت مربوط به ایثارگران را مطالعه نمایند و فرم های مربوط به این معافیت را تکمیل می کند.

 

به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) محل سکونت تحویل می دهد. حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ ثبت با همراه داشتن اصل مدارک به وظیفه عمومی محل سکونت خود مراجعه تا درخواستشان بررسی گردد.

 

دفاتر پلیس + ۱۰ موظفند مدارک دریافتی را با اصل آنها مطابقت داده و با ضرب مهر روی تصاویر مدارک، آنها را تایید و در اولین فرصت به وظیفه عمومی شهرستان مربوط تحویل دهند.

 

وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت پس از دریافت مدارک، از طریق سامانه گزارش گیری از شناسنامه فرد استعلام گرفته و به وسیله فرد مورد نظر و یا از طریق اداری به اداره ثبت احوال مربوطه ارسال می کند.

 

وظیفه عمومی رسیدگی کننده پس از رویت کردن ثبت تاییدیه درخواست معافیت در سامانه و احراز شرایط معافیت، مشمول نظام وظیفه را برای آموزش مقدماتی نظامی به یکی از مراکز آموزشی معرفی می‌ نماید. بعد از گذراندن دوره آموزشی کارت معافیت صادر و به درب منزل ارسال می‌ شود.

 

نکته: ثبت تاییدیه درخواست در گواهی های صادره از غیر نیروهای مسلح و وزارت جهاد کشاورزی در سامانه، توسط معاونت وظیفه عمومی استان صورت می گیرد.

 

مدارک مورد نیاز برای انواع معافیت ایثارگران سربازی

 

 مدارک مورد نیاز برای معافیت ایثارگران سربازی (فرزندان شهدا و جاوید الاثران)

• برگه شماره ۱ ایثارگران صادره از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان محل سکونت.

• تصویر شناسنامه مشمول و ایثارگر.

• تصویر کارت ملی مشمول و ایثارگر.

• پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسنامه فرد ایثارگر در خصوص تحولات شناسنامه و اثبات نسبت فرزندان.

• گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول.

• گواهی اشتغال به خدمت از یگان محل خدمت در صورتی که مشمول در حال خدمت باشد.

• یک قطعه عکس ۴×۳رنگی زمینه سفید مشمول.

• برگ وضعیت مشمول (برگه شماره ۱دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی).

• برگ تعهد اعزام به آموزش یا گواهی طی آموزش یا کفایت آن.

 

مدارک مورد نیاز برای معافیت ایثارگران سربازی (یکی از برادران):

• برگه ایثارگران صادره از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان متناسب با نوع شرایط معافیت ایثارگران سربازی.

• تصویر شناسنامه های مشمول و فرد ایثارگر.

• تصویر کارت ملی مشمول و ایثارگر.

• تصویر شناسنامه یا کارت ملی و همچنین کارت پایان خدمت یا معافیت سایر برادران بالای ۱۸سال ایثارگر.

• پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسنامه پدر یا مادر ایثارگر به منظور اثبات نسب ایثارگر با برادر.

• گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول.

• ارایه مدرکی که مشخص نماید درخواست کننده نیازی به دوره آموزشی ندارد. مانند: (برگه تعهد اعزام به آموزش یا گواهی طی آموزش یا کفایت آموزش).

• گواهی اشتغال به خدمت از یگان محل خدمت درصورتی که مشمول درحال خدمت باشد.

• یک قطعه عکس ۴×۳رنگی زمینه سفید تمام رخ.

• برگ وضعیت مشمول (برگ شماره ۱دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی).

 

مدارک مورد نیاز برای معافیت ایثارگران سربازی (فرزندان جانبازان و رزمندگان)

• تهیه برگه ایثارگران متناسب با نوع معافیت که توسط بنیاد شهید وامور ایثارگران یا نیروهای مسلح صادر شده است.

• تصویر شناسنامه مشمول و فرد ایثارگر.

• تصویر کارت ملی مشمول و ایثارگر.

• تصویر شناسنامه و یا کارت ملی و همچنین کارت های معافیت یا پایان خدمت فرزندان ذکور (پسر) بالای ۱۸سال ایثارگر.

• پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسنامه در خصوص تحولات شناسنامه فرد ایثارگر.

• گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول.

• ارایه مدرکی که مشخص نماید درخواست کننده نیازی به دوره آموزشی ندارد. مانند برگه تعهد اعزام به آموزش یا گواهی طی آموزش یا کفایت آموزش.

• گواهی اشتغال به خدمت از یگان محل خدمت درصورتی که مشمول درحال خدمت باشد.

• یک قطعه عکس ۴×۳رنگی زمینه سفید تمام رخ مشمول.

• برگ وضعیت مشمول (برگه شماره ۱دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی).

 

مدارک مورد نیاز برای معافیت ایثارگران سربازی (جانبازان ۱۰ درصد و بالاتر)

• تهیه برگه ایثارگران صادره از بنیاد شهید و امور ایثارگران.

• تصویر شناسنامه و کارت ملی مشمول.

• گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول.

• یک قطعه عکس ۴×۳رنگی زمینه سفید تمام رخ مشمول.

• گواهی اشتغال به خدمت از یگان محل خدمت در صورتی که مشمول درحال خدمت باشد.

• تکمیل برگ وضعیت مشمول.

 

مدارک مورد نیاز برای معافیت خدمت سربازی فرزند خوانده جانبازان (ایثارگران سربازی)

• تهیه برگه ایثارگران صادره از بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه مدارک مربوط به فرزند خواندگی مشمول.

• تصویر شناسنامه جانباز، همسر وی و مشمول.

• پاسخ ثبت احوال در خصوص تحولات شناسنامه جانباز.

• تصویر کارت ملی جانباز، همسر وی و مشمول.

• گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول.

• یک قطعه عکس ۴×۳ رنگی زمینه سفید تمام رخ مشمول.

• ارایه مدرکی که مشخص نماید درخواست کننده نیازی به دوره آموزشی ندارد. مانند برگه تعهد اعزام به آموزش یا گواهی طی آموزش یا کفایت آموزش.

• تکمیل برگ مشخصات (برگه شماره ۱دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی).

آخرین اخبار معافیت فرزندان ایثارگر

مدارک مورد نیاز برای معافیت ایثارگران سربازی (به سبب ازدواج با جانباز ۲۵ درصد و بالاتر)

• برگ معافیت ایثارگران سربازی صادره از سوی بنیاد شهید.

• تصویر شناسنامه جانباز و همسر مشمول وی.

• پاسخ ثبت احوال در خصوص تحولات سند سجلی فرد جانباز.

• تصویر شناسنامه و کارت ملی جانباز و همسر مشمول وی.

• گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول.

• یک قطعه عکس ۴×۳رنگی زمینه سفید تمام رخ مشمول.

• ارایه مدرکی که مشخص نماید درخواست کننده نیازی به دوره آموزشی ندارد.

• برگ وضعیت مشمول.

• تصویر عقد نامه جانباز.

 

نحوه اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر

همانطور که پیش تر گفتیم مشمولانی که امتیاز جانبازی و ایثارگری پدر آنها به حد نصاب معافیت دائم نمی رسد می توانند از کسری خدمت سربازی بهره ببرند.

 

از شرایط اصلی استفاده از کسری خدمت سربازی، نداشتن سابقه غیبت یا فرار از خدمت می باشد.

 

• البته که اگر مشمولان به دلایل موجه و قابل قبول نسبت به پست دفترچه سربازی سهل انگاری کنند می توانند دوران غیبت خود را توجیه نمایند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “کسری سربازی ایثارگری” در مرکز مشاوره آویژه مراجعه کنید و یا با مشاوران متخصص نظام وظیفه در آویژه ارتباط بگیرید.

 

میزان کسری سربازی ایثارگری

مدت زمان کسری سربازی ایثارگری در طی زمان دستخوش تغییر است. در حال حاضر و طبق جدیدترین تغییرات، مشمولان فاقد غیبت می توانند به ازای هر یک ماه سابقه حضور در جبهه یا هر یک درصد میزان جانبازی از 12 روز کسری سربازی استفاده نمایند.

 

به طور مثال اگر پدر 24 ماه سابقه حضور در جبهه داشته باشد یکی از فرزندان ذکور او می تواند از 288 روز معادل 9 ماه کسری سربازی استفاده کند.

 

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه اجرای قانون کسر خدمت معافیت ایثارگری، بروز ترین قوانین و بررسی سوابق ایثارگری پدر با مرکز مشاوره آویژه دانش تماس بگیرند. آگاهی داشتن از اخبار معافیت ایثارگری نیز در این زمینه به متقاضیان کمک خواهد کرد.

 

شرایط معافیت ایثارگری در حین خدمت سربازی

• فرزند شهید بودن از شرایط مهم دریافت معافیت های ایثارگری است.

• فرزندان جانبازان بالای ۲۵درصد شامل معافیت سربازی خواهند شد.

• افرادی که پدرشان ۲۸ماه تا ۳۰ ماه سابقه ی جبهه دارد از این مزایا بهره مند میشوند.

• فرزندان افرادی که به مدت ۲۴ماه را در اسارت به سر برده اند.

 

این شرایطی است که مشمولین باید بر اساس آن مدارک خود ر ا تهیه کرده و مراحل و اقدامات را یک به یک پشت سر بگذارند. اگر شما خواننده ی عزیز نیز از هر کدام از این شرایط بهره مند هستید میتوانید با یک تماس تلفنی بهترین مشاوره های نظام وظیفه را در اختیار گرفته و راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

 

سخنی از مشاوران آویژه

معافیت ایثارگری سربازی نوعی دیگر از معافیت است که به افرادی تعلق می گیرد که والدین آن ها دارای سوابق ایثارگری، جانبازی،آزادگی و… می باشند. این افراد با توجه به شرایطی که در مقاله به آن اشاره شد می توانند معافیت دائم دریافت کنند.

 

فرزندان شهدا و افرادی که جاویدالاثر هستند از خدمت سربازی معاف اند و در صورتی که فرد فاقد فرزند پسر باشد یکی از برادرانش می تواند از این معافیت استفاده کند.

 

فرزندان ایثارگران که در جبهه حضور داشته اند و جانباز شده اند به ازای هر 25 درصد جانبازی یکی از فرزندان آن ها از خدمت معاف می شوند. همچنین اگر فرد سابقه 24 ماه اسارت داشته باشد یکی از فرزندانش از سربازی معاف می شود.

 

در نظر داشته باشید که هر چند مشمولان بعد از ورود به غیبت سربازی نیز می توانند برای دریافت معافیت سربازی ایثارگری اقدام نمایند؛ ولی توصیه مشاوران متخصص مرکز مشاوره آویژه این است که افرادی که به سن 18 سال رسیده اند تکلیف سربازی خود را مشخص کرده و از غیبت سربازی جلوگیری کنند.

 

اگر یکی از شرایط گفته شده در این مقاله را دارید و یا در زمینه معافیت ایثارگری سوالی دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان آویژه مشورت کنید. کارشناسان باتجربه این مرکز به شما کمک می کنند از آخرین اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه مطلع شده و بهتر برای سربازی اقدام کنید.

 

مرکز مشاوره آویژه می تواند در مورد امریه، خرید سربازی، کفالت و سایر موارد نظام وظیفه به شما راهنمایی های ارزنده ای را ارائه دهد. مشاوره سربازی به شما کمک می کند اگر شرایط خاصی دارید بتوانید با بررسی آن از سربازی معاف شوید.

 

سوالات متداول

معافیت فرزندان ایثارگران چیست؟

معافیت فرزندان ایثارگران به این صورت است که این افراد با در دست داشتن مدارک شناسایی و نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران می توانند هر چه سریع تر معافیت خدمت سربازی خود را دریافت کنند.

 

قوانین جدید معافیت سربازی ایثارگری چگونه است؟

در حال حاضر بر اساس قوانین جدید معافیت سربازی ایثارگری، مشمولینی که می خواهند از طریق سابقه ی جبهه ی پدر برای معافیت اقدام کنند، به جای  اینکه با ۲۸ ماه سابقه ی خدمت معاف شوند در قوانین جدید این مدت به ۳۰ ماه افزایش یافته است.

 

مدارک لازم برای معافیت سربازی ایثارگری کدام است؟

مدارک لازم برای معافیت سربازی ایثارگری از طریق سازمان نظام وظیفه به مشمولین اطلاع داده میشود. کسانی که برای دریافت معافیت خدمت سربازی عجله دارند یا اینکه مشتاقند که هر چه زودتر مدارک لازم خود را تهیه کنند.

جدیدترین مطالب