بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد که هیچ تمایلی به ازدواج کردن ندارند و مجرد هستند و به قول معروف از ازدواج گریزان اند. این بازیگران و چهره ها که اکنون در سنین میانسالی به سر می برند از وقت ازدواج انها سال ها گذشته است. در این پست هم بازیگران ایرانی و هم چهره های خارجی که از ازدواج فراری اند .

 

ازدواج شاید مقوله مهمی باشد اما وقتی مهم تر و جالب تر می شود که مردان موفق و معروف هنوز به سراغش نرفته باشند یا حتی یکسری از آن ها در تجرد و تنهایی از این دنیا رفته باشند. باورتان می شود معروف ترین موسیقیدان و نقاش و مخترع دنیا هیچ وقت ازدواج نکرده باشند یا برادران هواپیماساز و اسحاق نیوتن معروف با آن سیب و درخت و آن جاذبه زمین؟

 

باورتان می شود آن ها آن قدر درگیر کار و مکاشفه و اختراع باشند که یادشان برود به خودشان هم باید برسند؟ البته مورخان معتقدند اگر این بزرگان در آن بحبوحه اکتشاف و اختراع ازدواج می گردند، هیچ وقت نمی توانستند موفق باشند و حالا فرد دیگری به جای آن ها معروف شده بود. اگر دلتان می خواهد با این مردان موفق اما مجرد مانده دنیا آشنا شوید، حتما این مطلب را بخوانید.

 

آل پاچینو
مایکل کورلئونه فیلم «پدرخوانده» هیچ وقت ازدواج نکرده است. آلفردو جیمز «آل» پاچینو بازیگر و کارگردان آمریکایی است. او تا به حال هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. به پاچینو لقب سلطان داده اند و کارشناسان بازیگری معتقدند او شاهکار بازیگری در تمام ادوار تاریخ سینمای جهان است. سلطان بازیگری دنیا هم هیچ وقت ازدواج نکرده و به قول خودش هنوز زیر سند ازدواجی، امضایی از او ثبت نشده است.

 

آل پاچینو هفتاد و شش ساله است و یک پیرمرد معروف و البته مجرد که تاکنون هیچ سند ازدواجی به نامش ثبت نشده است.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


ژان پل سارت
معروف ترین نویسنده و فیلسوف اگزیستانسیالیست جهان. ژان پل سارتر هم هیچ وقت ازدواج نکرد. البته او در سال 1929 با سیمون دوبووار آشنا شد و می خواستند با هم ازدواج کنند اما سیمون دوبووار، فیلسوف، نویسنده و فمنیست فرانسوی، دختری بود که در خانواده ای تحت سلطه آموزه های مذهب کاتولیک زندگی می کرد. آن ها بعد از آشنایی، خیلی شدید به هم دل بستند اما به دلیل اختلافات طبقاتی و اجتماعی و مذهبی که داشتند، هیچ وقت نتوانستند با هم ازدواج کنند.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


دالایی لاما
او رهبر دینی بوداییان دنیاست، دالایی لاما لقبی است که به رهبران مذهبی بودایی داده می شود. مجله تایم در سال 2008، پنجمین فهرست سالانه «بانفوذترین زنان و مردان جهان» را منتشر کرد. در این رده بندی، دالایی لاما در مقام اول در رده «بانفوذترین رهبران کشورها و انقلابیون» قرار گرفت. او مرد بانفوذی است. مرد بانفوذی که می خواهد تا پایان عمرش مجرد بماند.او خودش نذر تجرد کرده است تا به عنوان یک راهب بودایی به رواج و گسترش و حفظ مسلک خود کمک کند.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


نیکولا تسلا
نیکولا تسلا، مخترع، مهندس برق و طراح سیستم تامین برق، یک آمریکایی صربی الاصل است. او بیشتر به دلیل سهمش در طراحی سیستم نوین برق رسانی براساس جریان متناوب (AC) شناخته می شود. تسلا در سال 1884 به آمریکا رفت تا برای توماس ادیسون معروف کار کند. او بعد از مدت کوتاهی توانست سیستم نوین برق رسانی براساس جریان متناوب را اختراع کند.

 

تسلا مردی با اختلال وسواسی جبری و گیاهخوار بود و با اینک همیشه به مهمانی های افراد بزرگ و مشهور دعوت می شد و همیشه زنان زیادی را می دید اما هیچ وقت ازدواج نکرد و همه عمرش را برای اختراع وسیله و ابزارهای مختلف و توسعه شبکه های برق رسانی و… گذاشت. تسلا در تنهایی و فقر، در یکی از هتل های نیویورک درگذشت.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


لئوناردو داوینچی
خالق مونالیزا و شام آخر. از او به عنوان بزرگ ترین نقاش تاریخ یاد می شود. لوئوناردو دی سر پیرو داوینچی، نقاش، مجسمه ساز، دانشمند، معمار، موسیقی دان، ریاضی دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین شناس، نقشه کش؛ گیاه شناس و نویسنده ایتالیایی دوره رنسانس بود.

 

مورخان معتقدند او بااستعدادترین شخصی است که تاکنون در این جهان زندگی کرده است. داوینچی طرح های زیادی برای ساخت وسایلی مانند توپ های بخار، ماشین های پرنده و ادوات زرهی ارائه کره بود. او اولین طراح هواپیما و مبتکر لباس غواصی و زیردریایی، مسلسل، تانک نظامی و کیلومترشمار هم شناخته می شود. هیچ سند و مدرکی درباره اینکه داوینچی ازدواج کرده باشد، وجود ندارد. او هم یکی از مردان معروف و مجرد مانده تاریخ به حساب می آید که با وجود شهرت زیاد هیچ وقت تن به ازدواج نداد و تا پایان عمرش مجرد باقی ماند.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


برادران رایت هواپیماساز
شاید اگر این دو برادر مجرد نبودند، هیچ وقت نمی توانستند هواپیما بسازند و با خیال راحت پرواز کنند. ویلبر رایت و ارویل رایت، دو برادر آمریکایی اهل اوهایو بودند که به خاطر اختراع اولین هواپیمای موتوردار و سنگین تر از هوا مشهور شدند. آن ها بعد از اینکه خبری درباره سقوط یک پاراگلایدر در روزنامه خواندند، به این فکر افتادند که دوچرخه سواری را رها کنند و به اختراع بزرگ تری بیندیشند.

 

آن ها بیست سال روی هواپیمای قابل کنترل و سنگین تر از هوا کار کردند و بالاخره توانستند اولین پروازشان را جشن بگیرند و نامشان را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند. این دو برادر آن قدر برای اختراع هواپیما وقت گذاشتند که دیگر هیچ وقت نتوانستند ازدواج کنند و برای همین در لیست مجردهای مشهور تاریخ جا گرفتند.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


لئوناردو دی کاپریو
لئوناردو ویلهلم دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است. از سال 2016 و بعد از اینکه او بالاخره بعد از شش بار نامزد اسکار شدن، جایزه اسکار بازیگری را به دست آورد، فعل «لئو» به دیکشنری زبان انگلیسی اضافه شد. او سرانجام بعد از شش بار نامزد جایزه اسکار شدن، مجسمه طلایی اسکار را برای بازی در فیلم «بازگشته» در دست گرفت.

 

دی کاپریو کار خود را به عنوان مدل با حضور در تبلیغات تلویزیونی آغاز کرد. او با فیلم «تایتانیک» معروف شد و با فیلم های «جزیره شاتر» و «گرگ وال استریت» شهرت بسیاری به دست آورد. دی کاپریو در سپتامبر 2014 به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. او فعالیت های زیادی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی و به خصوص حفظ و نگه داری گوریل ها انجام می دهد.

 

البته دی کاپریو فعالیت های خود را در حوزه حافظت از محیط زیست از سال 1998 آغاز کرده و در بنیادی که با نام او راه اندازی شده، فعالیت می کند. البته هر چند ماه یک بار شایعه ازدواج او پخش می شود خبرهایی که هیچ وقت واقعیت نداشته است.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


لودویک ون بتهوون
نوازنده و آهنگساز بزرگ و شهیر آلمانی. بتهوون آهنگساز شناخته شده موسیقی کلاسیک غربی، یکی از معروف ترین مردان مجرد تاریخ است. موسیقی او پر از شوق و شور بود اما زندگی اش هیچ وقت آن شور و شوق را نداشت. او که بعد از تمرین های زیاد، شنوایی اش را از دست داد، هیچ وقت ازدواج نکرد، اینکه مورخان معتقدند بیشتر دخترهای اشراف و خانواده های شناخته شده می خواستند با او ازدواج کنند و حتی در اموال شخصی او دست نوشته های عاشقانه ای هم پیدا شد.

 

در یکی از دست نوشته ها بتهوون این گونه نوشته شده بود: «به دست دختری جوان و زیبا همه چیز دگرگون شده است. او مرا دوست دارد و من هم او را. پس از دو سال، اکنون این نخستین باری است که دمی راحت و آسایش احساس می کنم. شاید ازدواج بتواند مرا خوشبخت سازد. بدبختانه او از طبقه من نیست و در این صورت، ازدواج برایم ناممکن است. باید تلاش بیشتری بکنم.» او برای این ازدواج تلاش زیادی کرد، اما هیچ وقت موفق نشد و نتوانست ازدواج کند و تا پایان عمرش مجرد باقی ماند.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


سلمان خان
ستاره مسلمان و مشهور بالیوود. او حالا در پنجاه و یک سالگی همچنان مجرد است. عبدالرشید سلیم سلمان خان، پسر سلیم خان هنرپیشه، نویسنده و فیلم نامه نویس هندی است. او در بیش از 80 فیلم هندی بازی کرده است. سلمان خان سال 1999 با آیشواریا رای، از مشهورترین بازیگران سینمای هند نامزد کرد، اما بعد از دو سال این نامزدی به هم خورد.او در سال 2009 هم با کاترینا کایف، هنرپیشه تازه وارد سینمای هند نامزد کرد اما باز هم نامزدی اش به هم خورد و به ازدواج ختم نشد.

 

سلمان خان بعد از به هم خوردن نامزدی اش با کاترینا کایف، به سایت هنری ماسالا بمبئی گفت: «گویا تقدیر من این است که ازدواج نکنم. در حال حاضر زندگی ام این گونه جلو می رود و من به خواسته خداوندم راضی هستم. هرچه او بخواهد همان می شود. به همین دلیل من دیگر به این موضوع فکر نمی کنم و منتظر می مانم تا ببینم تقدیرم برای من چه آینده ای رقم می زند.»

 

سلمان خان به غیر از بازیگری، نقاش ماهری هم هست. او اخیرا بعضی از نقاشی های خود را به یک حراج خیریه اهدا کرد تا برای آموزش کودکان محروم، پول جمع شود.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


مجردهای وطنی
امیر آقایی
امیر آقایی 46 ساله بازیگر، نویسنده، عکاس و نقاش است. او در اولین تجربه سینمایی اش در فیلم «ارتفاع پست» حاتمی کیا مقابل دوربین رفت. در سریال های تلویزیونی موفقی مثل اولین شب آرامش، بی گناهان و یادآوری و… هم حضور قابل توجهی داشت.

 

امیر آقایی در یکی از برنامه های «دورهمی» مهمان مهران مدیری بود و درباره مجردی اش گفت هیچ وقت به خواستگاری نرفته است و هنوز به صورت جدی به ازدواج فکر نکرده است. او به مدیری گفت ازدواج اتفاق مهمی است و او هم یک روز به آن فکر می کند. امیر آقایی شعر هم می گوید. از او یک مجموعه هایکو با نام «بیدها در باد» در سال 1389 توسط «انتشارات حوض نقره» منتشر شده است.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


بهرام رادان
بهرام رادان با 37 سال سن یکی دیگر از مردهای مجرد است که هر چند وقت یک بار خبر ازدواجش منتشر می شود اما او هیچ وقت ازدواج نکرده است و هنوز هم به ازدواج فکر نمی کند. بهرام رادان برای اولین بار با فیلم «شور عشق» نادر مقدس وارد دنیای بازیگری شد. او بعد از درخشش در این فیلم، نقش های متفاوتی در فیلم های آواز قو، سنتوری، حکم، عصر یخبندان و… بازی کرد.  بهرام رادان یک آلبوم موسیقی هم کار کرده است. رادان هم هنوز هیچ دلیلی برای ازدواج نکردنش مطرح نکرده است و فقط می گوید هنوز به آن فکر نمی کنم.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


محمدرضا گلزار
محمدرضا گلزار 39 ساله هم یکی دیگر از مردهای مجرد سینمای ایران است. والیبالیست و نوازنده گیتار و مهندس مکانیک و بازیگر. گلزار همیشه در صدر خبرهای ازدواج و نامزدی و… بود اما هیچ وقت در واقعیت ازدواج نکرد و فقط خبرهای کذب ازدواجش را روی سایت ها و بعضی مجله ها می خواند. او در یک مصاحبه گفته بود هر روز که چشمش را باز می کند، خبرهایی می شنود که روحش هم خبر ندارد. مثلا ازدواج با فلان بازیگر یا فلان هنرمند یا حتی تصادف و مرگ. او بیشتر از همه هنرپیشه های دیگر در دایره شایعه سازان گیر کرده و همیشه از او یک خبر ازدواج یا نامزدی هست. به هر حال او تا امروز ازدواج نکرده است و همه شایعات را در این مورد رد می کند.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


سهراب سپهری
چنارهای قریه چنار گواهی می دهند به حضورش. به حضور مردی که حجم سبزش همه کویر کاشان را رنگ دیگری زده بود. مردی از جنس شعر و رنگ و نقش. سهراب سپهری، شاعر و نقاش معاصر هم یکی از مردهای مجرد و مشهور تاریخ است. سهراب سپهری، شاعر و نقاش معاصر هم یکی از مردهای مجرد و مشهور تاریخ است. سهراب سپهری متولد 15 مهرماه 1307 در کاشان است. پدربزرگش میرزا نصرالله خان سپهری، رئیس تلگراف خانه کاشان بود. پدرش «اسدالله» و مادرش «ماه جبین» هر دو اهل هنر و شعر بودند.

 

سهراب سپهری به فرهنگ مشرق زمین علاقه زیادی داشت و به همین دلیل به کشورهای هندوستان، پاکستان، افغانستان، ژاپن و چین رفت و آمد زیادی داشت. سهراب حتی مدتی هم در ژاپن زندگی کرد و در آنجا هنر «حکاکی روی چوب» را یاد گرفت. او بیشتر عمر پنجاه و یک ساله اش را به شعر گفتن و نقاشی کردن و حکاکی کردن گذراند. شعرهای سهراب سپهری به زبان مختلف دنیا ترجمه شده است.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند


حامد بهداد
حامد بهداد 43 ساله، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون. حامد بهداد که خوانندگی هم می کند و دستی هم در موسیقی نیشابوری، دارد برای اولین بار با فیلم «آخر بازی» همایون اسعدیان معروف شد و بعد با فیلم های مختلف دیگر در سینما درخشید. او برای بازی در فیلم «روز سوم» کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد شد؛ و برای فیلم «جرم» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل را به دست آورد.  حامد بهداد هم یکی از بازیگران مجرد سینمای ایران است که تاکنون ازدواج نکرده است. او هیچ وقت درباره دلیل تجردش صحبت نکرده است.

بازیگران و چهره های معروف ایرانی و خارجی که مجرد هستند

جدیدترین مطالب