عکس کوپن تریاک زمان شاه

عکس کوپن تریاک زمان شاه

عکس کوپن تریاک زمان شاه

تریاک یکی از زیان آور ترین مواد مخدر در دنیا می باشد در زمان شاه برای افراد معتاد کارت سهمیه تریاک صادر می نمودند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس کوپن تریاک زمان شاه را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

 به گزارش سماتک : توزیع مواد مخدر دولتی بین معتادان به تصویب مجلس رسیده است و قرار است به معتادان کارت سهمیه مواد مخدر توزیع شود این اقدام برای مبارزه با قاچاقچیان (ساقی های مواد فروش) صورت خواهد گرفت.

 

این اقدام قبل از انقلاب نیز انجام میگرفت که کارت آن را مشاهده میکیند

 

عکس کوپن تریاک زمان شاه

عکس کوپن تریاک زمان شاه

کوپن تریاک برای معتادان در زمان محمد رضا شاه پهلوی داده می شد و افرادی که معتاد بودند به مراکزی مراجعه نموده و تریاک مجانی دریافت می نمودند این کار باعث می شد افراد با مواد فروشان در ارتباط نباشند و دولت سهمیه تریاکشان را بدهد .

 

سهمیه بندی مواد مخدر برای معتادان

حجت الاسلام نوروزی در گفت وگویی، با اشاره به آخرین تصمیمات درباره نحوه اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: بنابر مصوبه کمیسیون در آخرین جلسه، درباره کسانی که هم اکنون به خاطر جرائم مواد مخدر مقرر کردیم اگر جرمشان حمل، توزیع یا نگهداری تریاک تا زیر ۱۰۰ کیلوگرم بود، یا همین جرائم را درمورد تولید و توزیع مواد مخدر صنعتی تا مقدار کمتر از ۲ کیلوگرم یا حمل و نگهداری آن تا زیر ۵ کیلوگرم باشد، درصورتی که سوءپیشینه موثر نداشته باشند، اعدامشان به حبس درجه یک تبدیل می شود.

 

او با تاکید بر عطف به ماسبق شدن این اصلاحات جدید در قانون مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: همچنین کسانی که از این به بعد مرتکب چنین جرائمی شوند، برای تولید و توزیع مواد صنعتی ۲ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی یا حمل و نگهداری ۳ کیلوگرم از همین نوع مواد مخدر با حکم اعدام مواجه می شوند.

 

پیشنهاد توزیع دولتی مواد مخدر با هدف انقطاع رابطه معتادان و قاچاق چیان

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره تصویب پیشنهاد دیگری در جلسه اخیر این کمیسیون درخصوص توزیع دولتی مواد مخدر اعلام کرد: باتوجه به تاکید ویژه ای که در سیاست های کلی نظام بر لزوم انقطاع رابطه معتادان و قاچاق چیان صورت گرفته است، مقرر کردیم دولت مواد مخدر رقیق در اختیار معتادان قرار دهد تا این عزیزان بتوانند به تدریج ترک کرده و بجای آن که جلب قاچاق چیان مواد مخدر شوند، به سمت نظام آمده و از طریق مجاری رسمی نیاز خود را برطرف کنند. 

 

روند اجرایی شدن پیشنهاد توزیع مواد مخدر دولتی

نماینده اصولگرای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نهایی شدن روند تصویب این پیشنهاد در کمیسیون قضایی و حقوقی در پاسخ به سوالی درباره این که دولت قرار است چه نوع مواد مخدری در اختیار معتادان قرار دهد، گفت: درواقع این مواد مخدر شامل همان متادون و موادی رقیق تر از مواد مخدر پیشین می شود و اختیار تصمیم گیری درباره آن نیز برعهده آیین نامه ای که قرار است، توسط وزارت دادگستری و سازمان مبارزه با مواد مخدر به صورت مشترک تهیه شود و پس از تصویب هیات وزیران امکان اجرایی شدن خواهد یافت.

 

طرح توزیع مواد مخدر دولتی مشابه آن چه پیش از انقلاب انجام می شد است

او در پاسخ به سوال دیگری درباره تفاوت این مصوبه با آن چه پیش از انقلاب به صورت توزیع کوپنی مواد مخدر انجام می شد، گفت: آن طرح اشکالی نداشت و طرح جدید نیز تقریباً همان چیزی است که پیش از انقلاب انجام می شد. 

 

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به سوال دیگری که آیا جایگزینی برای مواد مخدر صنعتی در این پیشنهاد درنظر گرفته شده است، گفت: تصمیم گیری در این مورد نیز در همان آیین نامه اجرایی انجام خواهد شد و هدف ما این است که رابطه معتادان و قاچاق چیان را منقطع کنیم. 

 

موافقت تمامی مراجع تصمیم گیرنده با پیشنهاد توزیع موادمخدر دولتی

نوروزی در پایان و درپاسخ به سوالی درباره میزان توفیق این طرح پیشنهادی و همچنین این که آیا مراجع تصمیم گیر خارج مجلس با آن موافقت دارند، گفت: قطعاً شاهد موفقیت آن خواهیم بود و این درحالی است که نمایندگان همه مراجع و قوای دخیل در این مسئله در جلسه کمیسیون قضایی مجلس حضور داشتند و همگی نظر مثبت داشتند.

 

عکس کوپن تریاک زمان شاه

 

جدیدترین مطالب