چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم | چکار کنیم که زعفران بیشتر رنگ دهد

چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم | چکار کنیم که زعفران بیشتر رنگ دهد

چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم

چکار کنیم که زعفران بیشتر رنگ دهد؟ روش دم کردن زعفران باید اصولی باشد تا رنگ زعفران دم کرده زیادتر شود. بسیاری از خانم ها می خواهند بدانند که چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم و ما در این پست بهترین روش دم کردن زعفران را برایتان بیان می کنیم. برای دم کردن زعفران بهتر است زعفران را خیلی آسیاب کنید و کاملا پودر کنید تا بهتر رنگ بدهد. لازم نیست زعفران را با قند یا شکر آسیاب کنید اگر این کار را انجام دادید زمان دم کردن آن زعفران بیشتری بریزید زیرا با قند یا شکر مخلوط شده است.

چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم | چکار کنیم که زعفران بیشتر رنگ دهد

بهترین روش رنگ دهی زعفران

چند روش برای دم کردن زعفران وجود دارد که شما می توانید با انجام آنها رنگ زعفران را زیاد کنید. شما می توانید زعفران پودر شده را داخل استکان یا قوری مخصوص دم کردن زعفران بریزید و مقداری آب جوش داخل آن بریزید و روی برنج در حال دم کردن تان قرار بدهید تا زعفران با دم کشیدن برنج دم بکشد و با این روش رنگ دهی زعفران زیاد می شود. روشی دیگر این است که زعفران را با آب جوش مخلوط کنید و در آن را ببندید یا کنار گاز قرار بدهید و یا اگر از نشکن بودن ظرف مطمئن هستید آن را روی سماور با شعله کم قرار بدهید.

چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم | چکار کنیم که زعفران بیشتر رنگ دهد

چکار کنیم که زعفران بیشتر رنگ دهد

چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم؟ روشی که می تواند زعفران بیشترین رنگ دهی را داشته باشد این است که زعفران ساییده شده را داخل استکانی بریزید و یک تکه یخ روی آن قرار بدهید و اجازه بدهید تا یخ آب شود و پس از آن مقداری آب جوش روی آن بریزید و در آن را بگذارید با این روش سبب می شود زعفران رنگ دهی بسیاری داشته باشد. اما نسبت به بقیه ی روش ها زمان بیشتری می برد. هرگز میزان آبی که داخل زعفران می ریزید بیشتر از زعفران نباشد زیرا حالت آبکی پیدا می کند و رنگ دهی کمی دارد. اگر آب آن زیاد باشد زمانی که برای برنج می خواهید استفاده کنید برنج شما خیس می شود.

 

برای بهتر رنگ دادن زعفران چه باید کرد

اگر عجله دارید و می خواهید زعفران رنگ زیادی بدهد، زعفران را داخل فنجان بریزید و مقداری آب جوش روی آن بریزید و پس از آن یک تکه یخ داخل آن بیاندازید و آن را در جای گرم یا کنار گاز قرار بدهید تا یخ آن آب شود. قرار دادن یخ در آن باعث ایجاد شک می شود و سبب می شود که هم زعفران رنگ بیشتری بدهد و هم رنگ شفافی پیدا کند.

چگونه رنگ زعفران را زیاد کنیم | چکار کنیم که زعفران بیشتر رنگ دهد

نگهداری زعفران در فریزر

اگر میزان زعفران دم کرده شما زیاد آمد در آن را ببندید و آن را داخل فریزر قرار بدهید تا خراب نشود و بتوانید آن را مدت ها نگهداری کنید و چند دقیقه قبل از مصرف آن را از فریزر بیرون بیاورید. سعی کنید همیشه قبل از استفاده از زعفران آن را به میزان مورد استفاده آسیاب کنید یا اگر بیشتر آسیاب کردید آن را درون ظرف دربسته نگهداری کنید تا عطر و بوی خود را از دست ندهد.

جدیدترین مطالب